Xi
Ponad 100 000 dostępnych
książek i gier planszowych
Najlepsze ceny
i liczne promocje
Tania, szybka
i bezpieczna wysyłka
14 dni na zwrot
produktu

Pakiet: Więzień Labiryntu / Próby ognia / Lek na śmierć / Rozkaz zagłady / Kod gorączki

Dashner James

(okładka miękka - pakiet)

Znasz ten produkt? Podziel się opinią i zgarnij 100 zł!
Wydawnictwo: Papierowy księżyc

Produkty powiązane:

-39%

194,50 zł

118,78 zł

oszczędzasz 75,72 zł (39%)

Dostępność 24 godziny
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
Kurier 11,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Paczka w Ruchu 6,99 zł

Opis

Zawartość pakietu

Więzień labiryntu. Tom 1

Przed Tobą pasjonująca opowieść, która wciągnie się dystopijny świat. Więzień labiryntu to książka, którą czyta się od deski do deski. Wciągająca fabuła i wartka akcja sprawią, że będziesz czytać ją z prędkością światła. Pewnego dnia Thomas budzi się w ciemnym pomieszczeniu. Nie wie, jak tu się znalazł. Ogólnie nie za dużo pamięta ze swojego życia. Nagle drzwi do pomieszczenia otwierają się, a przed nim stoi grupa nastolatków.Chłopcy witają go na ogromnym placu otoczonym murami, zwanym potocznie Strefa. W każdej ścianie muru znajduje się brama, która prowadzi do labiryntu. Mieszkają tu sami chłopcy w wieku od trzynastu do siedemnastu lat. Musieli się zorganizować, aby przetrwać, dlatego każdy z nich ma do wykonania swoje zadanie. Choć żaden z nich nie wie, z jakiego powodu tu trafił, wiedzą, że ich obecność w Strefie nie jest przypadkowa. Każdego ranka przemierzają korytarze otaczającego ich labiryntu i próbują znaleźć odpowiedź na swoje pytania, a przede wszystkim wyzwolić się z betonowego więzienia. Nie będzie to jednak tak proste, jak z początku im się wydawało. Labirynt co noc zmienia swój układ, więc ciężko przewidzieć, gdzie poprowadzi Cię dana ścieżka. Ponadto wewnątrz zamieszkują bezlitosne cyborgi, które żywią się ludzkim mięsem.Jakby tego było mało, następnego dnia winda znowu dostarcza nową osobę do Strefy. Nie jest to jak zawsze chłopak, ale dziewczyna. Młodzież zaczyna rozumieć, że od tej chwili nic nie będzie takie jak wcześniej.W książce naprawdę wiele się dzieje. Nieprzewidywalne zwroty akcji sprawią, że będziesz czuć wszystkie emocje: napięcie, ból oraz strach. Autor naprawdę się postarał wymyślając cały nowy świat i rządzące w nim reguły. Bohaterowie z krwi i kości, innowacyjny slang i złowrogi labirynt - to wszystko działa, jak dobrze naoliwiona maszyna.Więzień labiryntu to książka, która pokazuje, jak ludzie zachowują się w sytuacjach stresowych. Bohaterzy stworzyli sobie namiastkę społeczeństwa, która daje im poczucie bezpieczeństwa. Jednak czy to wystarczy, by przetrwać? James Dashner znany ze swojej serii Więzień labiryntu stworzył unikalny antyutopijny świat. Jego książki znalazły się na liście bestsellerów New York Timesa i zyskały uznanie na całym świecie. Seria Więzień labiryntu doczekała się nawet swojej ekranizacji.

Próby ognia. Więzień labiryntu. Tom 2

Próby Ognia to drugi tom bestsellerowej trylogii Więzień Labiryntu, amerykańskiego autora Jamesa Dashnera. Świat, w którym dzieje się akcja, został zdewastowany przez serię masywnych rozbłysków słonecznych, znanych jako Pożoga.Więzień Labiryntu, czyli pierwszy tom opowieści, skończył się niezwykle emocjonującym zwrotem akcji, który sprawił, że wszyscy miłośnicy serii natychmiast sięgną po Próby Ognia.Thomas i jego przyjaciele wydostali się z Labiryntu i miało to być końcem ich złego losu. Żadnych więcej niespodzianek, żadnych puzzli i żadnego uciekania. Thomas był przekonany, że jeśli Streferzy zdołają się wydostać, odzyskają swoje dawne życie i wspomnienia. Jednak pewnej nocy, kiedy wraz innymi nastolatkami, którzy uciekli z Labiryntu, śpi w dormitorium, budzi go telepatyczna komunikacja z Teresą. Gdy Thomas budzi się, odkrywa, że ​​placówka jest atakowana przez Poparzeńców, agresywnych ludzi przypominających zombie, którzy zostali dotknięci plagą znaną jako Pożoga. Choroba atakuje mózg i powoduje, że ofiary tracą człowieczeństwo i stają się szalonymi zabójcami, choć wcześniej byli zwykłymi obywatelami. Teraz są żądnymi krwi potworami na Ziemi, która spalona przez Pożogę i wysuszona z powodu nowego surowego klimatu, stała się krainą zniszczenia. Ocaleni z Labiryntu odkrywają, że ich ratownicy nie żyją, a Teresa zaginęła - na jej pojawił się chłopiec, ​​uciekinier z podobnego eksperymentu Labiryntu, w którym był jedynym mężczyzną. A do tego niesamowite tatuaże na szyjach, które odkrywają chłopcy, a które przypisują im określone role i przeznaczenie.Dlatego Streferzy wciąż nie mogą przestać uciekać. Zamiast upragnionej wolności, muszą stawić czoła jeszcze jednej próbie - przejść przez najbardziej spaloną część świata i dotrzeć do celu w ciągu dwóch tygodni. Teraz okazuje się, że w Labiryncie życie było łatwe. Mieli jedzenie, schronienie i względne bezpieczeństwo. A tu, po wydostaniu się, czeka na ich drodze wiele - zwykle nieprzyjemnych - niespodzianek.Prawa do trylogii Więzień Labiryntu zostały sprzedane do ponad dwudziestu krajów, a wytwórnia Twentieth Century Fox zekranizowała książkę Więzień Labiryntu oraz Próby Ognia. James Dashner (urodzony w 1972 roku) jest znany jako pisarz książek fantastycznych dla młodzieży, zawierających motywy surviwalowe, science-fiction i przygodowe. Jego książki były wielokrotnie nagradzane.

Rozkaz zagłady. Więzień labiryntu. Tom 4

Seria Więzień Labiryntu wstrząsnęła światem na tle, że doczekała się adaptacji filmowej. To pełne akcji książki, które trzymają w napięciu do ostatniej strony. Rozkaz zagłady to doskonały prequel, który uzupełnia informacje dotyczące serii. Książka rozpoczyna się wstrząsającą sceną: mała osada złożona z ludzi ocalałych po rozbłyskach słonecznych, zostaje zaatakowana przez tajemniczych napastników. Wbijają oni strzałki z wirusem, każdej napotkanej osobie. Po aplikacji wirusa ofiary zaczynają mówić dziwne rzeczy, atakować współtowarzyszy, a następnie po kilku godzinach umierają. Z tej całej masakry uszły z życiem cztery osoby: Mark, Trina, Alec i Lana. Postanawiają oni wyruszyć na poszukiwanie innych ocalałych, którzy być może wytłumaczą, co się dzieje. Rozkaz zagłady opisuje początki Pożogi i szybkie rozprzestrzenianie się choroby. Czwórka głównych bohaterów posiada zdolności, które pozwalają im stworzyć bardzo dobrą drużynę. Marc i Trina to sieroty, które od zawsze miały tylko siebie, dlatego za wszelką cenę próbują się nawzajem chronić. Alec to były wojskowy, który świetnie obserwuje zmieniającą się sytuacje, wyciąga dobre wnioski i potrafi pilotować. Lana stara się pomóc wszystkim dookoła, a jej wrażliwe serce przydaje się w tak niewrażliwych czasach.James Dashner opisał akcję, która działa się trzynaście lat przed Więźniem labiryntu. Główni bohaterowie pamiętają jeszcze świat sprzed wybuchów słonecznych i wartości, jakie tym światem rządziły. Nie ma tutaj jeszcze osobliwego slangu, który od razu kojarzy się z twórczością Dashnera. Zmienia to trochę odbiór powieści, a całość jest dojrzalsza i łatwiejsza w obiorze.Rozkaz zagłady jest udanym prequelem, a akcja jaka toczy się w książce, pozwala zrozumieć pewne schematy z Więźnia labiryntu. Wszystko, o czym czytałeś, nabierze większej głębi i sensu. Książka odpowiada na wiele pytań, które z pewnością pojawiły się w Twojej głowie podczas czytania serii. Dlaczego świat wygląda tak, a nie inaczej? Jak Streferzy znaleźli się w labiryncie? Jak rozpoczęła się Pożoga? Rozkaz zagłady rozwieje wszelkie wątpliwości.Jeżeli jednak nie czytałeś jeszcze serii, możesz śmiało rozpocząć swoją przygodę właśnie od tej pozycji.

Kod gorączki. Więzień labirynt. Tom 5

Kod gorączki, siódmy w kolekcji tom, prequel bestsellerowej serii Więzień labiryntu Jamesa Dashnera, przynosi nową dawkę wielkich emocji i odpowiedzi na nurtujące odbiorców pytania. Opowieść z pogranicza fantastyki i science fiction roztacza przed młodymi czytelnikami wspaniały, wielowymiarowy świat przygód Thomasa i jego przyjaciół, prowadzi przez meandry zaskakującej fabuły, przekazując jednocześnie uniwersalne prawdy na temat więzi międzyludzkich, dobra i zła.Punktem wyjścia dla historii Thomasa jest apokalipsa, jaka nawiedziła świat. Wody oceanów wystąpiły z brzegów, jeziora i rzeki zniknęły, a lasy zapłonęły żywym ogniem. Ludzi dotknęła epidemia śmiertelnej gorączki, która trawiła każdego, bez względu na status społeczny i miejsce zamieszkania. Na świecie zapanował chaos i bezprawie. Jak długo mogły trwać? Na ziemi pojawił się DRESZCZ, niosący nadzieję na przełom. Do jego dokonania wybrany został Thomas, chłopiec idealny. Thomas stworzył labirynt i... stał się jego więźniem. Obalić wrogie mury może jedynie on sam.Kod gorączki opowiada o losach Streferów z grupy B. Kim są i jak znalazł ich DRESZCZ? Czy łączy ich coś z Thomasem i Theresą? Na czyją korzyść działa ów duet? Zagadki mnożą się jak grzyby po deszczu, a ich rozwiązanie wydaje się być odległe... Do czasu. Prawda zawsze wydostaje się na światło dzienne i Strefa nie jest tu wyjątkiem. Przekłamania zostaną zdemaskowane, tajemnice wyjdą z cienia, a wiele faktów zyska całkowicie nowe oblicze. Zwroty akcji zdumiewają i trzymają w napięciu, a postawy bohaterów skłaniają do głębszej refleksji na temat lojalności, męstwa i hartu ducha w czasie światowego kryzysu. W obecnych czasach przekaz ten zyskuje dodatkową wymowę.Bestsellerowa seria autorstwa Jamesa Dashnera cieszy się ogromną popularnością wśród czytelników w wielu krajach. Choć jej domyślnymi adresatami są nastolatkowie, malowniczy świat przedstawiony, emocjonujące zwroty akcji i uniwersalne wartości przekazywane poprzez historię Thomasa i jego przyjaciół przykuwają uwagę czytelników w każdym wieku. Powieści doczekały się także ekranizacji filmowych: trylogia Więzień labiryntu w reżyserii Wesa Balla podbiła serca widzów niemal w równym stopniu, jak stanowiące kanwę ich scenariusza powieści.

Lek na śmierć. Więzień labiryntu. Tom 3

Lek na śmierć to trzeci tom bestsellerowej trylogii Więzień Labiryntu, amerykańskiego autora Jamesa Dashnera. Świat, w którym dzieje się akcja, został zdewastowany przez serię masywnych rozbłysków słonecznych. By im przeciwdziałać, stworzono Pożogę - wirus, mający być bronią przeciwko działaniom rozbłysków. Niestety, coś poszło nie tak...Po dwóch pierwszych tomach, w których wartka akcja porywała czytelników, w tym tomie pojawia się jeszcze więcej fałszywych tropów, przygód, niebezpieczeństw i maksymalnej dawki adrenaliny. Czy czytelnik pozna tym razem odpowiedzi na wszystkie pytania czy będzie miał ich jeszcze więcej?Thomas i jego przyjaciele wydostali się z Labiryntu i miało to być końcem ich złego losu, jednak zamiast upragnionej wolności, muszą stawić czoła jeszcze jednej próbie - przejść przez najbardziej spaloną część świata i dotrzeć do celu w ciągu dwóch tygodni. Wiedzą już, że DRESZCZ (Departament Rozwoju Eksperymentów. Strefa Zamknięta: Czas Zagłady) stworzył Labirynt jako miejsce selekcji najlepszych, którzy mogliby uchronić resztki ludzkości przed wirusem, który wymknął się spod kontroli i wywołał pandemię choroby. Jednak Thomas wie, że DRESZCZowi nie można ufać, choć twierdzą, że czas kłamstw już się skończył, że zebrali w toku Prób wszystkie dane, jakie dało się zebrać, a teraz chcą przywrócić Streferom pamięć, bo potrzebują ich pomocy w ostatecznej misji. Streferzy muszą dobrowolnie pomóc uzupełnić mapę, która pozwoli stworzyć lek na Pożogę. DRESZCZ nie wie jednak, że stało się coś, czego żadne Próby i żadne Zmienne nie pozwoliłyby przewidzieć. Thomas przypomniał sobie dużo więcej niż przypuszczają. I wie, że nie może wierzyć w ani jedno słowo z tego, co twierdzi DRESZCZ. Czas kłamstw już się skończył. Ale prawda jest bardziej niebezpieczna, niż Thomas kiedykolwiek mógł sobie wyobrazić. Czy ktokolwiek przetrwa poszukiwania leku na śmierć?Prawa do trylogii Więzień Labiryntu zostały sprzedane do ponad dwudziestu krajów, a wytwórnia Twentieth Century Fox zekranizowała książkę Więzień Labiryntu, Próby Ognia oraz Lek na śmierć (tę ostatnią w 2018 roku).James Dashner (urodzony w 1972 roku) jest znany jako pisarz książek fantastycznych dla młodzieży, zawierających motywy surviwalowe, science-fiction i przygodowe. Jego książki były wielokrotnie nagradzane.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 819317
Tytuł Pakiet: Więzień Labiryntu / Próby ognia / Lek na śmierć / Rozkaz zagłady / Kod gorączki
Autor Dashner James
Wydawnictwo Papierowy księżyc
Okładka Miękka
Cena detaliczna 194,50 zł
Nasza cena 118,78 zł

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
20 Kwiecień, Wtorek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier
czas dostawy
20 Kwiecień, Wtorek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
Poczta Polska
czas dostawy
21 Kwiecień, Środa
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
21 Kwiecień, Środa
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Paczka w Ruchu
czas dostawy
21 Kwiecień, Środa
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
20 Kwiecień, Wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...

Polityka prywatności

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści, dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb oraz personalizacji wyświetlanych reklam w ramach zewnętrznych sieci remarketingowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.