Xi

Pakiet: Topr. Tom 1-2

Poznaj historię działalności najważniejszej organizacji ratowniczej polskich gór! TOPR już od ponad 100 lat ratuje z opresji górskich wędrowców. Ratownicy górscy często patrzą śmierci w oczy i idą tam, gdzie inni boją się zawędrować. To z pewnością środowisko bardzo zdeterminowanych ludzi, nie potrafiących żyć bez gór. Odpowiedzialność za kolegów oraz ratowaną osobę potrafi zmienić człowieka. "PakCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
 • Data premiery: 2022-10-25
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 688
 • Wymiary: 257 x 178

Poznaj historię działalności najważniejszej organizacji ratowniczej polskich gór! TOPR już od ponad 100 lat ratuje z opresji górskich wędrowców. Ratownicy górscy często patrzą śmierci w oczy i idą tam, gdzie inni boją się zawędrować. To z pewnością środowisko bardzo zdeterminowanych ludzi, nie potrafiących żyć bez gór. Odpowiedzialność za kolegów oraz ratowaną osobę potrafi zmienić człowieka. "Pakiet: Topr. Tom 1-2" daje świetną okazję, by przyjrzeć się bliżej działalności niezwykle odważnych ludzi, dla których ludzkie życie jest największą wartością.

TOPR dla wielu osób pozostaje hermetycznym środowiskiem pasjonatów gór. Jednak tak naprawdę to zwyczajni ludzie, którzy czasami po prostu stają się bohaterami. Wiedzą, czym jest cud i jak ważna pozostaje nadzieja. Ich niezłomne charaktery zasługują na opowieść, upamiętniającą chociaż część z wielu niesamowitych akcji ratunkowych. Zwłaszcza, że współcześnie nawet ratownicy muszą mierzyć się z pełnymi nienawiści komentarzami internetowymi oraz przesadną krytyką.

"Pakiet: Topr. Tom 1-2" dokumentuje relacje ratowników i świadków akcji ratunkowych. Opowiada o ofiarach wypadków oraz ostrzega przed lekkomyślnością w górach. Przekazuje opinie ekspertów na temat wyzwań współczesnego ratownictwa i działania w ekstremalnych warunkach. Warto usłyszeć głos górskich środowisk oraz rodzin, często długo czekających na powrót ratownika do domu. Co widzą i czują osoby z tego środowiska podczas akcji ratunkowych? Jak radzą sobie z napięciem oraz strachem? Odkryj pełną dramatyzmu, ale także pięknych chwil opowieść o ludziach, którzy potrafią poświęcić swoje życie, by uratować kogoś innego!

Beata Sabała-Zielińska zachęciła ratowników górskich do przeprowadzenia szczerej rozmowy. Dzięki temu dowiesz się, jak przebiega akcja ratunkowa i z jakimi wyzwaniami muszą radzić sobie ratownicy. Ponadto poznasz wiele ważnych wydarzeń z historii organizacji. TOPR ma wspaniałe dzieje oraz bogate zwyczaje, o których warto usłyszeć. Zobacz, jak z siłami natury potrafi walczyć człowiek!

Beata Sabała-Zielińska to znana publicystka i dziennikarka radiowa Radia Zet. Jest rodowitą góralką, a przy tym autorką książek o tematyce górskiej. Wykłada na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz redaguje czasopismo "Polski Region Pieniny". Założyła również internetowe radio studenckie UJOT FM. Nazywana czasem "Głosem z Zakopanego", ta uznana dziennikarka bardzo lubi opowiadać o górach i góralach, a jednocześnie uchodzi za prawdziwą znawczynię góralszczyzny.

Zobacz kategorię "Reportaże i literatura faktu", by odkryć nowe opowieści o górach!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3304732
Tytuł
Pakiet: Topr. Tom 1-2
Wydawnictwo
Liczba stron
688
Data premiery
2022-10-25
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
257 x 178
Okładka
twarda
Waga Produktu [kg]
1.77
Długość
257
Głębokość
257
Wysokość
178
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Bądź pierwszy!
Twoja recenzja produktu “Pakiet: Topr. Tom 1-2” będzie bardzo przydatna dla innych użytkowników.
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 1. lipca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 1. lipca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 1. lipca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 1. lipca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 1. lipca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 1. lipca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 1. lipca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 1. lipca, poniedziałek
0,00 zł

O Autorze


3304732
Ładowanie...