Xi
Ponad 100 000 dostępnych
książek i gier planszowych
Najlepsze ceny
i liczne promocje
Tania, szybka
i bezpieczna wysyłka
14 dni na zwrot
produktu

Pakiet: Słucham i uczę się mówić: Wyrażenia dźwiękonaśladowcze/Samogłoski i wykrzyknienia/Sylaby i rzeczowniki 1-4/Sylaby i czasowniki liczba pojedyncza/Sylaby i czasowniki liczba mnoga/Odmiana rzeczownika 1-2/Trudne głoski/Przyimki

Elżbieta Wianecznika, Jagoda Cieszyńska

(okładka miękka - pakiet)

Znasz ten produkt? Podziel się opinią i zgarnij 100 zł!
Wydawnictwo: Arson

Produkty powiązane:

-10%

285,00 zł

256,58 zł

oszczędzasz 28,42 zł (10%)

Dostępność 24 godziny
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
Kurier 11,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Paczka w Ruchu 6,99 zł

Opis

Zawartość pakietu

Pakiet składa się z następujących pozycji: - Wyrażenia dźwiękonaśladowcze. Słucham i uczę się mówić + CD. - Samogłoski i wykrzyknienia. Słucham i uczę się mówić + CD. - Sylaby i rzeczowniki 1. Słucham i uczę się mówić + CD. - Sylaby i rzeczowniki 2 + CD. Słucham i uczę się mówić. - Sylaby i rzeczowniki 3 + CD. Słucham i uczę się mówić. - Sylaby i rzeczowniki 4 + CD. Słucham i uczę się mówić. - Sylaby i czasowniki. Liczba pojedyncza. Słucham i uczę się mówić + CD. - Sylaby i czasowniki. Liczba mnoga. Słucham i uczę się mówić + CD. - Odmiana rzeczownika 1. Słucham i uczę się mówić + CD. - Odmiana rzeczownika 2. Słucham i uczę się mówić + CD. - Trudne głoski. Słucham i uczę się mówić + CD. - Przyimki. Słucham i uczę się mówić + CD.

Odmiana rzeczownika 2. Słucham i uczę się mówić + CD

Druga część zestawu opracowanego dla dzieci z problemami rozwojowymi umożliwia sprawny powrót do tematyki rzeczowników. Dziecko z afazją, alalią lub niezakończonym rozwojem mowy może dzięki niemu wyraźnie poznawać słowa i ćwiczyć ich poprawną wymowę. Walka z tymi zaburzeniami daje szansę uniknięcia wielu problemów w dorosłości!Nagrania Odmiany rzeczowników 2 zostały opracowane zgodnie z zasadą wydłużania czasu trwania wyrazu. Dzięki odpowiedniemu doborowi ćwiczeń dzieci mogą posłuchać różnych form końcówek odmienianych wyrazów oraz ćwiczyć wymowę, zachowując uwagę słuchową. Zestaw przygotowuje do poprawnego budowania zdań, a także umożliwia dobre zrozumienie słuchanej odmiany. CD zostało również uzupełnione o praktyczną książkę, która zapewnia dodatkowe wsparcie podczas ćwiczenia. Zestaw pomaga dzieciom w analizie i syntezie wzrokowej. Ponadto może być pomocny we wczesnej symultaniczno-sekwencyjnej nauce czytania.Jakie rzeczowniki znajdziesz w prezentowanych nagraniach? Będą to głównie słowa dobrze dzieciom znane z otoczenia. Dodatkowo są łatwe artykulacyjnie, by można było sprawnie je ćwiczyć. Jak skutecznie wykonywać z dzieckiem ćwiczenia? Załóż mu słuchawki, a następnie włącz nagranie z zestawu Odmiana rzeczowników 2. Ważne jest to, żeby nie doświadczało nadmiernej ilości bodźców zewnętrznych. Niech zwróci uwagę tylko na tę jedną czynność, dzięki czemu będzie mogło dobrze zrozumieć wszystkie słowa. Krótkie ćwiczenia pomagają dobrze poznać każdą końcówkę. Jeżeli chcesz zapewnić wsparcie w rozwoju swoim dzieciom również w domu, porozmawiaj ze specjalistą oraz zaproponuj ten niezwykły zestaw. To praktyczna pomoc w walce z zaburzeniami mowy!Wydawnictwo Arson od 2007 r. stawia na pomaganie zwłaszcza dziecku, które walczy z różnymi problemami rozwojowymi. Znajdziesz tu przetestowane ćwiczenia grafomotoryczne lub matematyczne, a także gry planszowe i ilustrowane karty. Dzięki współpracy z wieloma cenionymi specjalistami udaje się zapewniać wysoką jakość oferty, z której skorzysta nie tylko poradnia logopedyczna, ale także szkoła. Natomiast rodzice mogą przy jej pomocy spróbować ćwiczyć z dziećmi w domu!

Wyrażenia dźwiękonaśladowcze. Słucham i uczę się mówić

Wyrazy dźwiękonaśladowcze pełnią ważną funkcję w rozwoju małego człowieka. Stanowią podstawowy kanał komunikacji dziecka z otoczeniem i budują jego pierwszy skuteczny system językowy. Dźwiękonaśladownictwo pozwala nie tylko nazwać przedmioty, zwierzęta i zjawiska, ale również opisać czynności i opowiedzieć całe historie. Poprzez onomatopeje maluch ćwiczy swój aparat mowy, artykulując większość głosek i sylab. Książeczka “Słucham i uczę się mówić. Wyrażenia dźwiękonaśladowcze.” to realna pomoc dla dzieci z wadami wymowy, opóźnionym rozwojem mowy i z różnymi zaburzeniami komunikacyjnymi. Program ćwiczeń zakłada systematyczny trening umiejętności, użycie słuchawek oraz odizolowanie dziecka w trakcie pracy od pozostałych bodźców dźwiękowych, które mogą powodować szum komunikacyjny. Praca z książeczką wyrabia w dziecku zdolność koncentracji uwagi i przybliża do nauki czytania według metody symultaniczno-sekwencyjnej.

Samogłoski i wykrzyknienia. Słucham i uczę się mówić

Poprawne wymawianie samogłosek to jeden z kluczowych elementów w wyrazistej artykulacji oraz byciu zrozumianym przez inne osoby. Najmłodsi zaczynają ćwiczenie wokalizowania samogłosek już pod koniec drugiego miesiąca życia, a w samym gaworzeniu można rozpoznać samogłoski, które funkcjonują w języku polskim. Poprawna wymowa samogłosek ma ważne znaczenie o tyle, że kategorie samogłoskowe znacznie bardziej niż spółgłoski mają tendencję do nakładania się na siebie. Samogłoski mają również wielkie powiązanie z pochodzeniem, które ujawnia się w wymowie – inaczej będzie mówić Ślązak, a inaczej Pomorzanin. Podobne tendencje przejawiają się również podczas komunikacji w językach obcych. Zaproponowane w książce ćwiczenia powinny odbywać się regularnie – każdego dnia po 6 minut, a warunkiem koniecznym jest stosowanie słuchawek. Należy pamiętać o tym, że ćwiczenia dadzą efekt, jeśli dziecko będzie odcięte od innych bodźców oraz dźwięków pochodzących z otoczenia.

Sylaby i rzeczowniki 1. Słucham i uczę się mówić

To zestawienie ćwiczeń słuchowych przeznaczone jest dla dzieci z autyzmem, afazją, alalią, jąkaniem oraz niezakończonym rozwojem mowy. Nagrania zostały profesjonalnie zmontowane i przetworzone elektronicznie w taki sposób, aby długość trwania spółgłosek i samogłosek była taka sama. Zestaw tworzą płyta oraz ilustrowana książeczka. Połączenie tych dwóch elementów będzie stanowiło okazję do ćwiczenia uwagi, koncentracji, analizy/syntezy wzrokowej oraz pozwoli przeprowadzić wczesną symultaniczno-sekwencyjną naukę czytania. Najlepszym sposobem na przeprowadzenie nauki za pośrednictwem tego zestawu jest codzienne słuchanie nagrań 2x10 minut (z wykorzystaniem słuchawek).

Słucham i uczę się mówić. Sylaby i rzeczowniki 2 + CD

„Sylaby i rzeczowniki” z serii „Słucham i uczę się mówić” to książka z językowymi ćwiczeniami słuchowymi dedykowana dzieciom z alalią, afazją, autyzmem, jąkaniem i niezakończonym rozwojem mowy. Pomaga ona w wyćwiczeniu koncentracji, uwagi, analizy i syntezy wzrokowej, a także wczesną symultaniczno-sekwencyjną naukę czytania. Dodatek do książki stanowi płyta CD ze specjalnie przetworzonym nagraniem elektronicznym, na którym długość trwania samogłosek jest równa długości trwania spółgłosek. Słuchane 2 razy dziennie przez 10 minut z pomocą indywidualnych słuchawek jest optymalnym sposobem stymulacji.

Sylaby i rzeczowniki 3 + CD. Słucham i uczę się mówić

W zestawie zostały zebrane ćwiczenia słuchowe dla dzieci z autyzmem, afazją, alalią, jąkaniem oraz niedokończonym rozwojem mowy. Nagranie zostało wykonane w profesjonalnym studio i przetworzono je tak, aby długość trwania spółgłosek nie różniła się od długości samogłosek. Płytom CD towarzyszą ilustrowane książeczki. Dzięki temu dodatkowi, dzieci będą mogły rozwijać koncentrację, uwagę, analizę i syntezę wzrokową, pozwoli on również na wczesną symultaniczno-sekwencyjną naukę czytania. Zaleca się dwie dziesięciominutowe sesje dziennie na słuchawkach.

Sylaby i rzeczowniki 4 + CD. Słucham i uczę się mówić

W zestawie zostały zebrane ćwiczenia słuchowe dla dzieci z autyzmem, afazją, alalią, jąkaniem oraz niedokończonym rozwojem mowy. Nagranie zostało wykonane w profesjonalnym studio i przetworzono je tak, aby długość trwania spółgłosek nie różniła się od długości samogłosek. Płytom CD towarzyszą ilustrowane książeczki. Dzięki temu dodatkowi, dzieci będą mogły rozwijać koncentrację, uwagę, analizę i syntezę wzrokową, pozwoli on również na wczesną symultaniczno-sekwencyjną naukę czytania. Zaleca się dwie dziesięciominutowe sesje dziennie na słuchawkach.

Sylaby i czasowniki Liczba pojedyncza. Słucham i uczę się mówić

Zbiór językowych ćwiczeń słuchowych z serii „Słucham i uczę się mówić” to znakomity materiał do treningu dla dzieci ze spektrum autyzmu, afazją, alalią, jąkaniem oraz z niezakończonym rozwojem mowy. Cały materiał został zarejestrowany i przetworzony przez profesjonalny zespół realizatorski, a w nagraniach wyrównano długość artykulacji spółgłosek i samogłosek. Uzupełnieniem materiałów na płytach CD są bogato ilustrowane książeczki, umożliwiające trening koncentracji, analizy i syntezy wzrokowej oraz wczesną symultaniczno-sekwencyjną naukę czytania. Zbiór obejmuje także ćwiczenia rozumienia ze słuchu i samodzielnego budowania wypowiedzi. Nauka obu umiejętności koncentruje się wokół rozpoznawania i prawidłowego stosowania czasowników – to od tej części mowy zaczynamy bowiem konstrukcję zdania, dostosowując do niej formę rzeczownika. Ważną funkcją zestawu jest także możliwość wysłuchania przez dziecko własnych realizacji językowych – czynność ta wspiera efektywność nauki systemu językowego.

Sylaby i czasowniki. Liczba mnoga. Słucham i uczę się mówić

Językowe ćwiczenia słuchowe przeznaczone są dla dzieci z autyzmem, afazją, alalią, jąkaniem oraz niezakończonym rozwojem mowy.Nagranie przygotowane w profesjonalnym studio zostało tak przetworzone elektronicznie, by długość trwania spółgłosek była równa długości brzmienia samogłosek.Do płytek dołączono ilustrowane książeczki. Pozwoli to na jednoczesne ćwiczenie uwagi, koncentracji, analizy i syntezy wzrokowej oraz na wczesną symultaniczno-sekwencyjną naukę czytania.Drugi etap to przygotowanie do słuchania, rozumienia i samodzielnego tworzenia zdań. Aby mogło w indywidualnym systemie komunikacji pojawić się zdanie niezbędne jest rozumienie i użycie czasownika.To właśnie czasownik otwiera drogę do pojawienia się gramatyki, bo to on wyznacza formę użycia odmienionego przez przypadki rzeczownika.Dziecko musi słuchać własnych realizacji językowych, aby mogło skutecznie uczyć się systemu językowego.Optymalny sposób stymulacji to codzienne 2x10 minutowe słuchanie nagrania, z wykorzystaniem indywidualnych słuchawek.

Trudne głoski. Słucham i uczę się mówić

Zestaw ćwiczeń dla dzieci z zaburzeniami słuchu fonemowego, dzieci dwujęzycznych i uczących się języka polskiego jako obcego sprawdzi się na lekcjach, a także w warunkach domowych. Nauka prawidłowej wymowy zależy bardzo mocno od właściwego odbioru słuchowego.Dziecko z zaburzonym słuchem fonemowym może odbierać c jak s, z jak s, cz jak sz lub r jak l. Rozróżnienie ich może być dla niego wielkim wyzwaniem. Na szczęście istnieje sposób, by dobrze sobie z nim poradzić! Wszystko dzięki zastosowaniu odpowiednio przygotowanych wizualizacji. Pomagają one zwłaszcza najmłodszym dzieciom w zapamiętywaniu miejsca oraz sposobu artykulacji, umożliwiając uruchamianie narządów artykulacyjnych w całkowicie naturalny sposób. Skojarzeń z obrazem używa się również podczas nauczania języków obcych.Książka umożliwia uczniom prawidłowe rozróżnianie spółgłosek w sylabach. Dzięki CD z nagraniami sylab można w prosty sposób uczyć się języka. Pewne elementy mają wydłużony czas trwania, by łatwiej było je usłyszeć. Najlepiej używać przy tym słuchawek, żeby dźwięki otoczenia nie przeszkadzały w odbiorze nagrań. Ułatwia to również skupienie się na zadaniu i słuchaniu mowy. Dziesięć minut dziennie to odpowiedni czas wykonywania prezentowanych ćwiczeń.Elżbieta Wianecka jest również autorką innych zestawów zadań językowych. W ofercie wydawniczej znajdują się zbiory pomagające w nauce mowy, a także w poznawaniu czasowników oraz rzeczowników (wraz z ich odmianą). Dzięki praktycznym nagraniom można ćwiczyć razem z dzieckiem w domu według wzoru opracowanego przez autorkę. To świetna okazja do poradzenia sobie z najczęstszymi problemami z wymową u dzieci.Wydawnictwo Arson zajmuje się głównie materiałami logopedycznymi i edukacyjnymi, pomagającymi w rozwoju dziecka. Powstało w 2007 r., od tego czasu wspierając rodziców, nauczycieli oraz terapeutów. Publikowane materiały powstają dzięki współpracy z doświadczonymi terapeutkami, a produkty są wielokrotnie testowane w czasie ich opracowywania. Wydawnictwo oferuje podręczniki, gry planszowe, karty i zestawy ćwiczeń językowych, matematycznych, grafomotorycznych oraz pomagających w rozwoju pamięci. Materiały dostępne są w wygodnych opakowaniach.

Przyimki. Słucham i uczę się mówić + CD

Szukasz dla swoich dzieci sprawdzonych materiałów, które ułatwiają naukę mowy? Teraz możesz wypróbować zestaw Elżbiety Wianeckiej, pobudzający rozwój języka zwłaszcza u dziecka z zaburzeniami komunikacji. Spowolnione nagrania ułatwiają osobom z autyzmem, afazją lub z problemami ze słuchem poznawanie nowych słów i ich powtarzanie. Pomogą również podczas uczenia się języka polskiego jako języka obcego.Takie podejście ułatwia formowanie prawidłowych wzorców słuchowych, a także tworzenie własnych wypowiedzi. Dołączone do materiałów przykłady wprowadzają zastosowanie przyimków w niejednoznaczny sposób (pierścionek na palcu lub dziecko na rękach). Dzieci poznają ich zastosowanie, ale także ćwiczą poprawną odmianę wyrazów. Zestaw Przyimki. Słucham i uczę się mówić wprowadza przyimki proste (na, w, pod, nad, przy, przed, za, obok oraz między) i ułatwia poznawanie końcówek oraz ich powtarzanie.Możesz codziennie włączać krótkie nagrania dziecku, dzięki którym dokładnie usłyszy wszystkie wyrazy i poprawnie powtórzy różne ćwiczenia. Zaburzenia w rozwoju mowy u dzieci są bardzo często spotykane. Wymagają specjalistycznej opieki logopedycznej. W porozumieniu ze specjalistą, z którego pomocy korzysta dziecko, możesz jednak spróbować ćwiczyć również w domu, używając prezentowanego zestawu Przyimki. Słucham i uczę się mówić. Pakiet zawierający książeczkę oraz profesjonalnie wykonane nagrania pomaga dziecku w uważnym ćwiczeniu i walce z problemami rozwojowymi. To wspaniała okazja do rozwijania umiejętności dzieci również w warunkach domowych.Wydawnictwo Arson od 2007 r. pomaga rodzicom w wychowywaniu dziecka z problemami rozwojowymi. W jego ofercie znajdziesz wiele materiałów logopedycznych, które mogą również sprawdzić się podczas zajęć terapeutycznych. Od początku wydawnictwo zwraca uwagę na wysoką jakość oferowanych produktów, dlatego często podejmuje współpracę z terapeutami oraz szczegółowo testuje swoją ofertę. Znajdziesz tu książki zawierające ćwiczenia grafomotoryczne, matematyczne i rozwijające pamięć. Ponadto wydawnictwo oferuje również gry planszowe oraz karty z ilustracjami, które dodatkowo pobudzają dziecięcą ciekawość.

Słucham i uczę się mówić. Odmiana rzeczownika 1

Ten praktyczny zestaw został przeznaczony zwłaszcza dla dzieci z problemami rozwojowymi. Afazja, alalia lub niezakończony rozwój mowy często prowadzą do wielu trudnych sytuacji w starszym wieku, ale można z nimi walczyć dzięki odpowiednim ćwiczeniom. Wykorzystując tę wiedzę, warto zaproponować dziecku zadania słuchowe, które pomogą mu w mówieniu. W nagraniach zastosowano zasadę wydłużania czasu trwania wyrazów.Dzięki Odmianie rzeczownika 1 dzieci mogą dokładnie posłuchać końcówki odmienianego wyrazu, a także poznać ich różne formy. Będą uczyć się wymowy i ćwiczyć uwagę słuchową. Umożliwia to sprawne zrozumienie wypowiedzi oraz przygotowanie do budowania zdań poprawnych gramatycznie. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na książkę dołączoną do CD. Dzięki temu rozszerzeniu cały zestaw Odmiana rzeczownika 1 pomaga w ćwiczeniu uwagi, analizy i syntezy wzrokowej oraz umożliwia wczesną symultaniczno-sekwencyjną naukę czytania.W tej wersji dziecko poznaje rzeczowniki, zwłaszcza te znane z otoczenia i łatwe artykulacyjnie. Ważne, żeby dzieci mogły dobrze zrozumieć wszystkie nagrania, dlatego najlepiej użyć słuchawek. Nie powinny również w tym czasie wykonywać dodatkowych czynności. Zwróć uwagę, żeby nie odbierały przeszkadzających bodźców wzrokowych, dotykowych lub smakowych. Ćwicz razem z dzieckiem wypowiadanie słów, włącz nagrania oraz ciesz się piękną mową! Porozmawiaj ze specjalistą, z którego pomocy korzystacie, a następnie wypróbuj ten wspaniały zestaw praktycznych ćwiczeń. Zaburzenia rozwoju mowy są poważnym problemem, ale można z nimi walczyć również w warunkach domowych!Wydawnictwo Arson rozpoczęło działalność w 2007 r., pomagając dzieciom z problemami rozwojowymi. Oferuje różne materiały, z których używają poradnie logopedyczne, szkoły, a także rodzice. Od początku ważna była wysoka jakość książek, co zapewniało podejmowanie współpracy z wieloma specjalistami. Znajdziesz tu przetestowane ćwiczenia grafomotoryczne, matematyczne i rozwijające pamięć, gry planszowe oraz ilustrowane karty do wykonywania różnych zadań. Wypróbuj materiały tego wydawnictwa i ćwicz z dzieckiem w domu!

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 934884
Tytuł Pakiet: Słucham i uczę się mówić: Wyrażenia dźwiękonaśladowcze/Samogłoski i wykrzyknienia/Sylaby i rzeczowniki 1-4/Sylaby i czasowniki liczba pojedyncza/Sylaby i czasowniki liczba mnoga/Odmiana rzeczownika 1-2/Trudne głoski/Przyimki
Autor Elżbieta Wianecznika, Jagoda Cieszyńska
Wydawnictwo Arson
Okładka Miękka
Cena detaliczna 285,00 zł
Nasza cena 256,58 zł

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
14 Maj, Piątek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier
czas dostawy
14 Maj, Piątek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
Poczta Polska
czas dostawy
17 Maj, Poniedziałek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
17 Maj, Poniedziałek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Paczka w Ruchu
czas dostawy
17 Maj, Poniedziałek
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
14 Maj, Piątek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...

Polityka prywatności

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści, dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb oraz personalizacji wyświetlanych reklam w ramach zewnętrznych sieci remarketingowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.