Xi

Pakiet: Księgi Jakubowe. \ Bieguni. \ Opowiadania bizarne.

Tokarczuk Olga, Olga Tokarczuk

(okładka twarda - pakiet)

Znasz ten produkt? Podziel się opinią
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
-30%

157,80 zł

110,09 zł

oszczędzasz 47,71 zł (30%)

Dostępność 24 godziny
Paczka w Ruchu 5,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Poczta Polska 8,99 zł
Paczkomaty 8,99 zł
Kurier 10,99 zł

Opis

Zawartość pakietu

Pakiet składa się z następujących pozycji: - Księgi Jakubowe. Wielka podróż przez siedem granic, pięć języków i trzy duże religie, nie licząc tych małych. - Bieguni - Opowiadania bizarne

Księgi Jakubowe. Wielka podróż przez siedem granic, pięć języków i trzy duże religie, nie licząc tych małych.

To wybitne i bardzo oryginalne podejście do powieści historycznej oraz ukazanie nowego oblicza tego gatunku. Wydarzenia rozgrywają się w roku 1752 na Podolu, dokąd przybywają kasztelanowa Katarzyna Kossakowska oraz jej towarzyszka Elżbieta Drużbacka, będąca poetką. Z okazji przyjazdu została zorganizowana uroczysta kolacja, podczas której kobiety poznają autora pierwszej polskiej encyklopedii, czyli Benedykta Chmielowskiego. Na ziemiach Podola zjawia się również Jakub Lekbowicz, który przedstawia ludziom dość kontrowersyjne poglądy, doprowadzające do podziału ludności żydowskiej. Te i wiele innych postaci można odnaleźć na kartach „Ksiąg Jakubowych”. Opisy są bardzo realistyczne, a autorka daje czytelnikowi okazję do poznania dawnego życia na wielu płaszczyznach. Tamtejszą rzeczywistość można poczuć, usłyszeć, skosztować, zobaczyć…Różnorodność, a także dbałość o szczegóły pozwalają poznać tajemniczą historię od kuchni.

Bieguni

Uhonorowana Literacką Nagrodą Nike, jedna z najgłośniejszych i najszerzej komentowanych powieści ostatnich lat. Co mamy wspólnego z biegunami ? prawosławnym odłamem starowierców, ludźmi, którzy zło oswajają ruchem? Ile jest w nas z biegunów? Od dawnych sułtańskich pałaców przez siedemnastowieczne gabinety osobliwości po współczesne hale odlotów ? Olga Tokarczuk zabiera czytelników w niezwykłą podróż przez różne miejsca i czasy. Zaprasza do wspólnego oswajania migotliwej, fragmentarycznej rzeczywistości, do porzucania utartych szlaków. Ta powieść nie ma granic ? dzieje się na całym świecie. ?Tokarczuk udało się w sposób niezwykły, inteligentny i wrażliwy przedstawić otaczający nas świat. Fascynująca powieść!? TV ORF ?Bohaterami tej książki są nomadzi i koczownicy, nieprzywiązani do własnych korzeni. Kobiety wożące w torebkach zapasowe szczoteczki do zębów na wypadek nagłej podróży i mężczyźni umiejący spakować cały swój dobytek w 10 minut, zawsze gotowi do drogi. Proza Olgi Tokarczuk przekonuje, iż poczucie ładu wszechświata dostępne jest każdemu, o ile tylko podróżuje?. Marta Cuber, ?Polityka? ?Oryginalna, pasjonująca i znakomicie napisana?. ?Le Figaro?

Opowiadania bizarne

„Świat staje się coraz bardziej bizarny” - a więc dziwaczny, kuriozalny, ale i na swój sposób zabawny; zbiór opowiadań Olgi Tokarczuk w mistrzowski sposób opisuje ową nieprzewidywalność rzeczywistości. Noblistka zabiera nas w fascynującą podróż w czasie i przestrzeni: akcja opowiadań rozgrywa się w Europie i Azji, przed wiekami i współcześnie, a nawet w nieistniejących, wyobrażonych krainach. Teksty śmiało łamią bariery prawdopodobieństwa i konwencji literackich, zaskakują i inspirują do spojrzenia w inny sposób na otaczający nas świat.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 938900
Tytuł Pakiet: Księgi Jakubowe. \ Bieguni. \ Opowiadania bizarne.
Autor Tokarczuk Olga, Olga Tokarczuk
Wydawnictwo Wydawnictwo Literackie
Okładka Twarda
Cena detaliczna 157,80 zł
Nasza cena 110,09 zł

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
11 Sierpień, Wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Paczka w Ruchu
czas dostawy
12 Sierpień, Środa
przedpłata
5,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
12 Sierpień, Środa
przedpłata
7,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
12 Sierpień, Środa
przedpłata
8,99 zł
pobranie
11,99 zł
Paczkomaty
czas dostawy
11 Sierpień, Wtorek
przedpłata
8,99 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier
czas dostawy
11 Sierpień, Wtorek
przedpłata
10,99 zł
pobranie
13,99 zł

Prawdpodobnie zainteresuje Cię również:

  • Książki dla dzieci
  • Poradniki i albumy
  • Książki naukowe i popularnonaukowe
  • Literatura piękna
  • Literatura obyczajowa, erotyczna
  • Podręczniki do szkół podst. i średnich
  • Ładowanie...