Xi
Ponad 100 000 dostępnych
książek i gier planszowych
Najlepsze ceny
i liczne promocje
Tania, szybka
i bezpieczna wysyłka
14 dni na zwrot
produktu

Pakiet: Historia bez cenzury. Tomy 1-5

Wojciech Drewniak

(okładka miękka - pakiet)

Znasz ten produkt? Podziel się opinią i zgarnij 100 zł!

Produkty powiązane:

-26%

196,59 zł

145,07 zł

oszczędzasz 51,52 zł (26%)

Dostępność 24 godziny
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
Kurier 11,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Paczka w Ruchu 6,99 zł

Opis

Zawartość pakietu

Historia bez cenzury

Polscy internauci znają, przynajmniej ze słyszenia kanał o nazwie „Historia bez cenzury”. Jest on bardzo lubiany przez widzów, ponieważ osiągnął już ponad milion subskrypcji, a nowych wielbicieli wciąż przybywa. Tym razem jego autor – historyk Wojciech Drewniak postanowił przelać swoje myśli i anegdoty na papier, stworzył publikację o takim samym tytule. W ciągu kilkunastu minut odcinka nie da się przekazać wszystkiego, dlatego powstała taka książka.Fani programów poświęconych dziejom Polski i świata z pewnością się nie zawiodą. Znany youtuber posługuje się swoim barwnym, żartobliwym językiem okraszonym soczystymi wulgaryzmami (choć w książce jest ich nieco mniej niż w sieci). Z właściwym sobie polotem przybliża nam życie codzienne, pasje, a także mocne i słabe strony polskich królów oraz Józefa Piłsudskiego.Opowieść Wojciecha Drewniaka to nie wykłady przepełnione suchymi faktami i datami. Historyk celowo dobiera smaczki z życiorysów poszczególnych postaci. Dzięki temu nawet osoby, które nie przepadają za historią poczują się jak podczas czytania tragikomedii, a nie podręcznika.Autor przestrzega Czytelników, że książka zawiera treści nieodpowiednie dla dzieci oraz „kontrowersyjne skróty myślowe”. Dlatego też publikacja „Historia bez cenzury” świetnie sprawdzi się jako prezent dla dorosłych, zarówno interesujących się dziejami Polski, jak i takich, którzy po prostu pragną dobrej rozrywki przy zabawnej lekturze.Zbiór ciekawostek i anegdot z życia polskich władców może być doskonałym uzupełnieniem wiedzy nabywanej w szkole. Lekki, momentami frywolny styl sprawia, że władcy stają się dla nas żywymi ludźmi z krwi i kości, ze swoimi słabościami oraz atutami. Co ważne, autor zawsze przedstawia przyczynowo-skutkowy ciąg zdarzeń. A zatem, nie jest to fikcja literacka, ale wydobywanie najbardziej interesujących faktów z biografii postaci najbardziej zasłużonych w dziejach Polski.W jaki sposób umilić sobie naukę historii w szkole średniej i na studiach? Najłatwiej – poprzez oglądanie kanału „Historia bez cenzury” i czytanie książki o tym samym tytule. Starsi Czytelnicy przypomną sobie niektóre informacje, dowiedzą się czegoś nowego i spędzą miło czas, śmiejąc się do rozpuku. Edukacja na wesoło w wydaniu Wojciecha Drewniaka ma rzeszę wielbicieli. Dołącz do nich i poznaj „Historię bez cenzury”.

Historia bez cenzury 2

Wojciech Drewniak, znany youtuber i historyk prowadzący kanał „Historia bez cenzury” zaprasza na kolejną, drugą już część podróży w czasie po dziejach Polski. Tym razem przypatruje się sylwetkom najbardziej znanych bohaterów znad Wisły (i nie tylko), którzy przysłużyli się Ojczyźnie. Wybiera on plejadę gwiazd żyjących w różnych stuleciach: Stefana Czarneckiego, Zawiszę Czarnego, Józefa Bema, Stanisława Żółkiewskiego, rotmistrza Witolda Pileckiego, księcia Józefa Poniatowskiego, Tadeusza Kościuszkę, a nawet swojego imiennika – misia Wojtka.Wielbiciele ciętego języka oraz czarnego humoru, jakim posługuje się autor z przyjemnością zagłębią się w treść lektury „Historia bez cenzury 2: Polskie koksy”. Jak zawsze autor dostarcza swoim czytelnikom mnóstwa smaczków i mało znanych faktów z życia najbardziej walecznych Polaków. Wszystko to okrasza wulgaryzmami i zabawnymi powiedzonkami. Tak podana wiedza łatwo wchodzi do głowy nawet osobom mającym trudności w uczeniu się historii.Po pozycję „Historia bez cenzury 2: Polskie koksy” mogą sięgać nastolatki, studenci oraz dorośli. Widzowie kanału Wojciecha Drewniaka będą zachwyceni, ponieważ w ciągu kilkunastu minut rzadko kiedy przekazuje się wszystkie najciekawsze wiadomości o danej postaci. Lekki, przyjemny, zrozumiały dla każdego język sprawia, że książka „Historia bez cenzury2: Polskie koksy” jest wprost uwielbiana przez rzesze Czytelników.Odkryj sekrety Tadeusza Kościuszki, zawiłe losy Józefa Bema; wyrusz w podróż po świecie z niedźwiedziem Wojtkiem, poznaj fenomen Stanisława Żółkiewskiego i uśmiechnij się na wspomnienie króla Stanisława Augusta Poniatowskiego… Występującego w tej opowieści jako postać drugoplanowa. Nie znajdziesz tu, co prawda, zbyt wielu dat i pojęć, ale za to czekają na Ciebie informacje, jakich próżno szukać w podręcznikach.Dostarczaj sobie wiedzę podaną w przystępnej formie. Pamiętaj - „Historia bez cenzury2: Polskie koksy” to także źródło humoru i rozrywki, a o anegdotach przytoczonych przez Wojciecha Drewniaka można godzinami rozmawiać ze znajomymi! Nie zapomnij, że książka, podobnie, jak internetowy program zawiera treści nieodpowiednie dla dzieci oraz kontrowersyjne skróty myślowe. Jeśli Ci to nie odpowiada zrezygnuj z dalszego czytania… Ale nie warto, bo będziesz tego żałować!   

Historia bez cenzury 3. Poland first to fight... czyli II wojna światowa

Druga wojna światowa. Wydarzenie, o którym słyszało chyba każde dziecko w Polsce. Walka zbrojna obejmująca wiele frontów, największy konflikt w historii ludzkości. Omówienia tego tematu podejmowało się wielu historyków z całego świata, ale mało kto przedstawiał te wydarzenia w sposób żartobliwy, humorystyczny, bez patosu.Wojciech Drewniak podejmuje się tego zadania i z właściwym dla siebie czarnym humorem, w charakterystycznym stylu opowiada o koszmarze sześciu lat wojennych z perspektywy Polaków. Już dziś możesz razem z nim wyruszyć w bezpieczną podróż przez wszystkie fronty – wczuj się w rolę obrońców Westerplatte, weź udział w legendarnej bitwie o Anglię, przeżyj Powstanie Warszawskie i wyrusz na Berlin. Poczuj gorące słońce libijskiego Tobruku grzejące podczas obrony tego miasta oraz chłód w norweskim Narwiku, wraz z Brygadą Strzelców Podhalańskich. Dlaczego Polacy walczyli w tak wielu miejscach? „Historia bez cenzury 3: Poland first to fight… Czyli II wojna światowa” to lektura, w której autor wyjaśnia ten fenomen.Spośród wielu historyków Wojciecha Drewniaka wyróżnia ostry, kąśliwy język, bogaty wachlarz epitetów z domieszką wulgaryzmów oraz elementów żargonu młodzieżowego. Ten styl przypada do gustu młodym Czytelnikom – widzom kanału „Historia bez cenzury”, prowadzony przez autora książki „Historia bez cenzury 3: Poland first to fight… Czyli II wojna światowa” na platformie youtube. Jednakże w gronie wielbicieli talentu znawcy dziejów Polski znajdziemy też osoby nieco starsze.Niezależnie od tego, czy interesujesz się historią czy też niekoniecznie ta lektura poszerzy zakres Twojej wiedzy, a przy okazji – wymasujesz mięśnie brzucha śmiejąc się do rozpuku. Garść podanych informacji zapamiętasz na długo – zapomnij o zlepku nudnych faktów, pojęć i dat zlewających się w jedną całość. Przejrzyste opisy „Historii bez cenzury” ułatwią Tobie poruszanie się po zawiłościach walk na frontach drugiej wojny światowej. Choć temat jest niezwykle poważny i chyba każdy obywatel Polski ma w bliższej lub dalszej rodzinie kogoś, kto zginął w tym konflikcie autor przełamuje to i z uśmiechem opisuje życie Polaków „od kuchni” w latach 1939-1945. „Historia bez cenzury 3: Poland first to fight… Czyli II wojna światowa” to trzecia część ciekawostek ujęta w emocjonującą opowieść, którą przyjemnie i szybko się czyta.

Historia bez cenzury 4. Średniowiecze bez trzymanki

Znasz popularnego youtubera i historyka Wojciecha Drewniaka? Oglądasz czasami kanał „Historia bez cenzury?” Jeśli tak – świetnie – teraz można nawet poczytać jego publikacje. Jeśli jeszcze o nim nie słyszałeś, wejdź na youtube i posłuchaj, czy ten specyficzny styl wypowiedzi z nutą czarnego humoru będzie Ci odpowiadał, ponieważ w podobnym tonie utrzymana jest kolejna opowieść autora „Historia bez cenzury 4: Średniowiecze bez trzymanki”.Wieki średnie kojarzą się z pobożnością, modlitwami, wyprawami krzyżowymi… Czy aby tylko z tym? Zastanów się, jak wyglądałoby Twoje życie, gdyby przyszło Ci żyć w tych czasach? Pół biedy, jeśli Twoje nazwisko kończy się na –ski – byłbyś szlachcicem. Oznacza to, że mógłbyś aspirować do bycia wpływową osobą duchowną lub rycerzem, opiewanym w kronikach. W ostateczności prowadziłbyś hulaszczy tryb życia.Pozostali, którzy nie mieli tyle szczęścia musieliby całe swoje życie spędzać na polu pana. Co prawda, nie miałbyś obowiazku chodzenia do szkoły, ale za to byłbyś narażony na liczne epidemie, jak choćby dżuma. Mało tego – Twój stan cywilny szybko ulegałby zmianie, ponieważ wtedy ludzie żyli znacznie krócej niż obecnie.Czy średniowieczny człowiek posiadał jakieś rozrywki? Jak wyglądało życie Wikingów? A kim naprawdę był Mieszko I – chrystianizator Polski? Autor, z właściwym sobie polotem i poczuciem humoru przedstawia ciekawostki historyczne, które sprawią, że już nigdy nie pomyślimy, że średniowiecze jest nudne.Krucjaty, zakony rycerskie, świat tortur i publiczne egzekucje to tylko niektóre z tematów poruszanych przez Wojciecha Drewniaka. Cięty język, historyjki doprawione kąśliwymi uwagami  - oto „Historia bez cenzury 4: Średniowiecze bez trzymanki”. Uwaga – nie jest to podręcznik, ale dobra komedia z elementami dramatu. Będzie cennym źródłem wiedzy historycznej dla starszych uczniów, choć znajdziemy w niej soczyste wulgaryzmy.Marzysz o książce, która rozbawi Cię do łez? Stanie się nią „Historia bez cenzury 4: Średniowiecze bez trzymanki”. Przed Tobą 350 stron, na których dokładnie poznasz kulisy średniowiecznego życia w Europie i nie tylko. Ta wiedza pozwoli Ci na uzyskanie lepszych ocen, a przede wszystkim na liczne refleksje nad tą epoką, jej zaletami, wadami oraz bogactwem. Czas na podróż do wieków średnich – z dużą dawką ciekawostek. 

Historia bez cenzury 5 I straszno i śmieszno - PRL

Towarzysze i obywatele! Wojciech Drewniak - ceniony i lubiany historyk, a także youtuber prowadzący kanał Historia bez cenzury zaprasza Was w nie tak odległą wyprawę w czasie. Dla wiekowych Czytelników może to być podróż sentymentalna do lat młodości, a dla młodzieży - zetknięcie się światem znanym wyłącznie z opowiadań rodziców, dziadków i krewnych. Kierunek - Polska Rzeczpospolita Ludowa, w skrócie PRL. Ruszamy!Wielbiciele internetowej oraz literackiej twórczości tego autora mogą, jak zawsze spodziewać się sporej dawki żartów w tamtego okresu, pasjonującej opowieści o absurdach życia w powojennej Polsce oraz lekkości przekazu informacji. Historia bez cenzury 5. I straszno, i śmieszno - PRL jest przesiąknięta ciekawostkami okraszonymi soczystym stylem wypowiedzi Wojciecha Drewniaka. Historyk ten, jak zawsze ostrzega Czytelników przed kontrowersyjnymi skrótami myślowymi oraz treściami nieodpowiednimi dla dzieci.W czasie fascynującej podróży po dziejach PRL dowiemy się (lub przypomnimy sobie) czym były punkty za pochodzenie i kto mógł je otrzymać, poznamy specyfikę ówczesnych mediów, a także interesujące fakty z życia polityków. Ponadto odwiedzimy przeciętną rodzinę żyjącą w tamtych czasach i zobaczymy, jakie warunki musiała ona spełnić, by móc wyjechać na wakacje. Nie zabraknie też odniesień do kultury - przeżyjemy spektakularne sukcesy kadry Kazimierza Górskiego, a potem Antoniego Piechniczka, wybierzemy się na festiwale do Sopotu i Opola, a nawet obejrzymy dobranocki dla najmłodszych.Dzięki publikacji Historia bez cenzury 5. I straszno, i śmieszno - PRL przeniesiemy się do pamiętnego roku 1978, kiedy to Polak - Karol Wojtyła został wybrany papieżem, znajdziemy się w centrum strajków robotniczych i staniemy w kolejce do sklepu z pustymi półkami.Autor, z właściwym sobie polotem i wdziękiem prowadzi nas przez meandry trudnych pojęć, zagadnień, dat, nazwisk i postaci. Skłania nas to do refleksji nad tym okresem historycznym. Co prawda, niektóre osoby twierdzą, że za komuny było lepiej. Czy rzeczywiście? Przeczytaj publikację Wojciecha Drewniaka i wyrób sobie własne zdanie na ten temat. Ta książka nie tylko zapewnia rozrywkę, ale przede wszystkim - uczy historii, również tej najnowszej.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 2900791
Tytuł Pakiet: Historia bez cenzury. Tomy 1-5
Autor Wojciech Drewniak
Wydawnictwo Historia bez cenzury, Społeczny Instytut Wydawniczy Znak, INTERDRUK
Wymiary produktu [mm] 0 x 0
Okładka Miękka
Cena detaliczna 196,59 zł
Nasza cena 145,07 zł

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
14 Maj, Piątek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier
czas dostawy
14 Maj, Piątek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
Poczta Polska
czas dostawy
17 Maj, Poniedziałek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
17 Maj, Poniedziałek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Paczka w Ruchu
czas dostawy
17 Maj, Poniedziałek
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
14 Maj, Piątek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...

Polityka prywatności

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści, dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb oraz personalizacji wyświetlanych reklam w ramach zewnętrznych sieci remarketingowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.