Xi
Ponad 100 000 dostępnych
książek i gier planszowych
Najlepsze ceny
i liczne promocje
Tania, szybka
i bezpieczna wysyłka
14 dni na zwrot
produktu

Pakiet: Byłam służącą w arabskich pałacach / Jestem żoną szejka / Byłam kochanką arabskich szejków / Jestem żoną terrorysty / Jestem nieletnią żoną

Shukri Laila

(okładka miękka - pakiet)

Znasz ten produkt? Podziel się opinią i zgarnij 100 zł!
Wydawnictwo: Prószyński Media

Produkty powiązane:

-34%

179,00 zł

118,57 zł

oszczędzasz 60,43 zł (34%)

Dostępność 24 godziny
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
Kurier 11,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Paczka w Ruchu 6,99 zł

Opis

Zawartość pakietu

Pakiet składa się z następujących pozycji: - Byłam służącą w arabskich pałacach. Wstrząsająca historia biednej Hinduski. - Jestem żoną szejka - Byłam kochanką arabskich szejków - Jestem żoną terrorysty - Jestem nieletnią żoną.

Byłam służącą w arabskich pałacach. Wstrząsająca historia biednej Hinduski

W XXI wieku nadal istnieją na świecie miejsca, w których ludzie są traktowani jak towar, jaki można nabyć za odpowiednią cenę i sprzedać, kiedy przestaje być użyteczny. W miejscach, gdzie podziały społeczne wciąż są niezwykle wyraźne, ludność dzieli się na tych, którzy są stworzeni do tego, aby rządzić oraz tych, których jedynym przeznaczeniem jest to, by służyć swoim panom. Są rejony, gdzie niewolnictwo i brutalne praktyki - które, gdy ujrzą światło dzienne zatrważają mieszkańców zachodniego świata, są na porządku dziennym. Laila Shukri kolejny raz wysłuchała głosu tych, od których zwykle wymaga się cierpienia w milczeniu i dała im głos. Byłam służącą w arabskich pałacach to opowieść o Bibi Shaik. Dziewczyna przyszła na świat w Indiach. Ubogie pochodzenie zwiastowało dla niej tylko jedno - służbę. W wieku zaledwie dwunastu lat udała się do Kuwejtu, aby tam zapracować na utrzymanie swoje i rodziny. Jest to początek mozolnej drogi, usłanej trudami życia w domach najbogatszych ludzi w Zatoce Perskiej. Bohaterka na własne oczy przekona się jak okrutny i brutalny może być świat. Oderwana od bliskich, musi zmierzyć się z samotnością, pracą ponad siły i byciem całkowicie zależną od tych, którym została powierzona. Jej los powiela wiele kobiet i dzieci, a skala tego procederu jest przerażająca. Wyzysk, molestowanie seksualne, poniżenie - Bibi pozna gorzki smak wszystkich tych rzeczy, a odnalezienie nadziei będzie niezwykle trudne. Nawet po powrocie do rodzinnych Indii nie zazna wyczekiwanego ciepła i zjednoczenia z rodziną. Wstrząsająca historia głównej bohaterki to nie tylko opowieść o okrutnym traktowaniu kobiet w arabskich społecznościach, ale również porażająca wizja tego, do czego zdolny jest człowiek, żywiący przekonanie, że jest lepszy od innych.Laila Shukri to polska pisarka, która wydaje swoje powieści pod pseudonimem ze względów bezpieczeństwa. Jest żoną arabskiego szejka, mieszka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, więc rzeczywistość arabskiego świata nie jest jej obca. W swoich książkach opowiada o przejmujących losach kobiet i dzieci w krajach Bliskiego Wschodu. Byłam służącą w arabskich pałacach. Wstrząsająca historia biednej Hinduski to kolejna próba zwrócenia uwagi ludzi na problemy społeczne tamtych rejonów i szokujące działania bogatych mieszkańców Zatoki Perskiej.

Jestem żoną szejka

Jestem żoną szejka to wstrząsająca historia Polki, która w imię miłości, zdecydowała się na trudne życie w całkowicie obcej kulturze i przyszło jej za to zapłacić wysoką cenę.Isabelle to młoda i ambitna dziewczyna. Bohaterka decyduje się na objęcie stanowiska w koncernie farmaceutycznym, który otwiera swoją filię w Dubaju. Zagraniczny wyjazd jest dla niej szansą na zdobycie wiedzy i doświadczenia, które będą przydatne po przejęciu rodzinnej firmy. Razem ze swoją przyjaciółką udaje się w daleką podróż do nowego miejsca pracy. Na miejscu poznaje przystojnego Salima i zupełnie zatraca się w jego uroku. Zakochana do szaleństwa i zafascynowana inteligentnym, namiętnym i silnym wybrankiem, po krótkim czasie decyduje się zostać jego żoną, a Zjednoczone Emiraty Arabskie uczynić swoim nowym domem.Małżeństwo z bajecznie bogatym szejkiem wydaje się Isabelle spełnieniem marzeń. Jest traktowana jak księżniczka, każda jej potrzeba jest natychmiast zaspokajana a romantyczne gesty ukochanego przyprawiają ją o szybsze bicie serca. Czego chcieć więcej? Szybko okazuje się jednak, że pełen przepychu świat ma swoje mroczne strony. Wejście w zupełnie obcą kulturę jest niezwykle trudnym zadaniem. Kobiecie z zachodnią mentalnością ciężko jest bezdyskusyjnie przyjąć praktyki arabskiego społeczeństwa. Isabelle pozna smak luksusu, który ciężko sobie wyobrazić, ale też okrucieństwa, które mrozi krew w żyłach. Laila Shukri to pisząca pod pseudonimem polska pisarka, która jest żoną arabskiego szejka. Na własne oczy widziała różne oblicza świata Bliskiego Wchodu. W swoich opowieściach przedstawia niezwykle realny obraz arabskiej kultury, fascynującej i przerażającej zarazem. Nie waha się pokazać światu bestialskiej strony krajów Zatoki Perskiej: egzekucji kobiet, w imię subiektywnie pojmowanego przez mężczyzn honoru, gwałtów, handlu żywym towarem, wszystkich odmian współczesnego niewolnictwa, zmuszania dziewczynek do ślubu z dwukrotnie starszymi od nich mężami, okrutnego rytuału obrzezania, kazirodztwa, dzieciobójstwa - a wszystko to w tle okazałych budowli, luksusu i niewyobrażalnego wręcz bogactwa. Autorka zdecydowała się opisać swoje doświadczenia i historię miłości do męża, a także ceny, jaką przychodzi jej za nią zapłacić w książce Jestem żoną szejka.

Byłam kochanką arabskich szejków

Marzyła o wielkiej miłości, w zamian została zabawką w rękach okrutnych mężczyzn. Przejmująca historia Polki, która stała się ofiarą handlu żywym towarem.Julia to młoda kobieta, która jest coraz bardziej znudzona swoim życiem. Podczas jednej z imprez w klubie poznaje tajemniczego Tarka. Przystojny Syryjczyk robi na niej ogromne wrażenie i dziewczyna szybko daje się oczarować jego urokiem. Kiedy mężczyzna proponuje jej wspólny wyjazd do Dubaju, jest zachwycona perspektywą egzotycznej wyprawy ze swoim wybrankiem. Szybko okazuje się, że to, co miało być początkiem pięknego love story, okazało się jej najgorszym koszmarem.Ukochany kobiety jest członkiem międzynarodowej grupy handlarzy ludźmi. Miłość do Juli była całkowicie udawana - kobieta stała się jego kolejną ofiarą. Tak zaczyna się wstrząsająca historia seksualnej niewolnicy, która poznała najmroczniejsze zakątki świata. Byłam kochanką arabskich szejków to przerażająca opowieść o wykorzystywanych kobietach, które zostają całkowicie obdarte z człowieczeństwa i sprowadzone do roli zabawek majętnych przedstawicieli Bliskiego Wschodu. Autorka opisuje dramatyczne praktyki, jakim są poddawane kobiety i dziewczynki z całego świata. Sprzedawane jak rzeczy, każdego dnia spotykają się z fizyczną i psychiczną przemocą. Zmuszane do seksu i spełniania najbardziej perwersyjnych fantazji swoich klientów, brutalnie karane za nawet najmniejszy przejaw nieposłuszeństwa, zaczynają wierzyć, że nie ma dla nich ratunku, a jedyną formą ucieczki jest śmierć. Byłam kochanką arabskich szejków to również przestroga dla wszystkich młodych dziewcząt zafascynowanych arabską kulturą. Laila Shukri to polska pisarka, która swoje powieści wydaje pod pseudonimem. Prywatnie jest żoną majętnego arabskiego szejka, więc kultura Bliskiego Wschodu nie jest jej obca. Dramatyczne losy kobiet w krajach muzułmańskich stanowią główny punkt jej twórczości. Nie boi się poruszać tematów trudnych, które dla wielu mieszkańców zachodniego świata wydają się wręcz nierealne, a dla setek ludzi stanowią tragiczną codzienność. Większość księżek bazuje na jej własnych doświadczeniach oraz zasłyszanych opowieściach. Byłam kochanką arabskich szejków to jej piąta powieść.

Jestem żoną terrorysty

Arabska kultura wciąż kusi i fascynuje wielu mieszkańców zachodniego świata. Wiele europejskich kobiet nieustannie ulega urokowi mężczyzn, pochodzących z różnych rejonów Bliskiego Wschodu. Część z nich decyduje się na małżeństwo z cudzoziemcem i przeniesienia się na drugi koniec świata, by ostatecznie przekonać się, że życie w społeczeństwie zdominowanym przez mężczyzn i Islam, jest trudne i wymaga wielu poświęceń.Klaudia jest młodą i atrakcyjną Polką, która wiedzie zwyczajne życie. Kiedy w krótkim czasie traci pracę i rozstaje się z ukochanym, pragnie odpocząć i poukładać sobie wszystko na nowo. Okazją do zdystansowania się od problemów okazuje się wycieczka do Maroka. W rajskim zakątku spotyka przystojnego Raszida. Intrygujący cudzoziemiec wydaje się spełnieniem jej marzeń, więc dziewczyna zupełnie traci dla niego głowę. Kiedy mężczyzna proponuje jej przeprowadzkę do Londynu, nie zastanawia się zbyt długo i postanawia zostawić stare życie za sobą. Bajka nie trwa jednak długo. Po ślubie okazuje się, że urodziwy i intrygujący Arab jest członkiem ISIS.Jestem żoną terrorysty to poruszająca historia kobiety, która na własne oczy mogła przekonać się, jak wygląda życie wewnątrz bezwzględnej organizacji terrorystycznej. Bycie przedstawicielką płci pięknej w świecie radykalnego Islamu może oznaczać tylko jedno - całkowitą i bezdyskusyjną służbę mężczyznom. Klaudia jest świadkiem niewyobrażalnego okrucieństwa i brutalności. Jej rola sprowadza się do urodzenia dziecka, które w przyszłości zasili szeregi organizacji i będzie toczyć świętą wojnę przeciwko niewiernym. Indoktrynacja dzieci i fundamentalizm religijny w swej najgorszej postaci są tutaj na porządku dziennym. Laila Shurki to autorka, która nie boi się poruszać najtrudniejszych tematów, dotyczących życia w krajach Bliskiego Wschodu. Bohaterkami jej powieści są kobiety, które codziennie doświadczają poniżenia, okrucieństwa i bólu. Muzułmańskie społeczeństwo daje przyzwolenie na tę przemoc, więc nigdzie nie mogą znaleźć pomocy. Autorka daje im głos i niesie ich wstrząsające historie w świat. Jestem żoną terrorysty to kolejna wstrząsająca opowieść, zasłyszana przez pisarkę, która również przez małżeństwo stała się częścią tej kultury.

Jestem nieletnią żoną

W niektórych rejonach świata wciąż dochodzi do praktyk, które budzą niesmak lub wręcz zatrważają mieszkańców Zachodu. Jedną z nich jest bez wątpienia ślub kilkuletniej dziewczynki z dwukrotnie starszym od niej mężczyzną. Dzieci, które powinny spędzać czas na nauce i błogiej zabawie, zostają żonami, których zadaniem jest bycie cieniem męża - stworzonymi po to, by użyczać swojego ciała do praktyk seksualnych i rodzenia dzieci.Jestem nastoletnią żoną to historia niespełna dwunastoletniej Salmy. Urodzona w Jordanii dziewczynka jest pilną uczennicą, która ma wielkie ambicje. Jej największym marzeniem są studia medyczne. Chciałaby w przyszłości zostać pediatrą i pomagać chorym dzieciom. Jednak plany żeńskiej części społeczeństwa w tym rejonie nigdy nie były brane pod uwagę przez ich rodziny. Decyzja o jej ślubie z piętnaście lat starszym Ahmadem została podjęta całkowicie bez jej udziału. Mężczyzna, który miał być narzeczonym jej starszej siostry, w ostatniej chwili zmienił obiekt swoich pragnień. Dla jej ubogich rodziców było to jedynie pozbycie się problemu - kolejnej osoby na ich utrzymaniu. Obowiązki małżeńskie przerastają Salmę. Jest zmuszona przerwać naukę i zająć się prowadzeniem domu i sprostaniu wymaganiom męża i jego rodziny. Każde jego polecenie musi traktować niczym rozkaz, odmowa nie wchodzi w grę. Dwunastolatka nie jest na to gotowana fizycznie ani psychicznie. Zbyt wczesna inicjacja seksualna jest źródłem ogromnej traumy, która zostanie z nią na lata. Jestem nieletnią żoną to nie tylko wstrząsająca opowieść o życiu Salmy, ale również setek jej rówieśniczek, które zamieszkują kraje arabskie. W typowo męskim świecie, gdzie przemoc wobec kobiet jest codziennością, a honorowe zabójstwa są traktowane jako oczywista powinność, której nie sposób się sprzeciwić, w wyniku czego setki nastoletnich dziewczynek cierpią w milczeniu. Laila Shukri jak zwykle daje głos tym, których nikt nie chce wysłuchać. Ta polska autorka, wydająca swoje utwory pod pseudonimem, jest specjalistką od kultury Bliskiego Wschodu, ponieważ od lat mieszka w krajach arabskich. Będąc żoną szejka, miała możliwość zobaczyć wszystkie odcienie tamtych rejonów świata oraz poznać historię wielu poniżanych i cierpiących kobiet.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 941178
Tytuł Pakiet: Byłam służącą w arabskich pałacach / Jestem żoną szejka / Byłam kochanką arabskich szejków / Jestem żoną terrorysty / Jestem nieletnią żoną
Autor Shukri Laila
Wydawnictwo Prószyński Media
Okładka Miękka
Cena detaliczna 179,00 zł
Nasza cena 118,57 zł

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
20 Kwiecień, Wtorek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier
czas dostawy
20 Kwiecień, Wtorek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
Poczta Polska
czas dostawy
21 Kwiecień, Środa
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
21 Kwiecień, Środa
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Paczka w Ruchu
czas dostawy
21 Kwiecień, Środa
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
20 Kwiecień, Wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...

Polityka prywatności

Informujemy, iż w celu realizacji usług dostępnych w naszym sklepie, optymalizacji jego treści, dostosowania sklepu do Państwa indywidualnych potrzeb oraz personalizacji wyświetlanych reklam w ramach zewnętrznych sieci remarketingowych korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Pliki cookies można kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Dalsze korzystanie z naszego sklepu internetowego, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje stosowanie plików cookies. Więcej informacji zawartych jest w polityce prywatności sklepu.