Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Pablo Picasso. Mali WIELCY

Mały Pablo zapowiadał się na wielkiego artystę: potrafił rysować, jeszcze zanim nauczył się mówić, a swój pierwszy obraz namalował w wieku dziewięciu lat. Szybko opanował wszystkie znane techniki malarskie, lecz chciał przedstawić światu własny artystyczny styl. Poświęcił się sztuce, ale ciężko było mu się utrzymać ze swojej twórczości. Mimo trudu nie poddał się i nie porzucił wiary w swój talent.Czytaj więcej

 • Wydawnictwo: Smart Books
 • Serie: Mali WIELCY
 • Data premiery: 2023-01-25
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 32
 • Wymiary: 248 x 202

Mały Pablo zapowiadał się na wielkiego artystę: potrafił rysować, jeszcze zanim nauczył się mówić, a swój pierwszy obraz namalował w wieku dziewięciu lat. Szybko opanował wszystkie znane techniki malarskie, lecz chciał przedstawić światu własny artystyczny styl. Poświęcił się sztuce, ale ciężko było mu się utrzymać ze swojej twórczości. Mimo trudu nie poddał się i nie porzucił wiary w swój talent. Tworzył nieprzerwanie przez całe życie, stosując różne style, techniki i materiały, czego efektem było tysiące unikalnych prac od obrazów i grafik po rzeźby i ceramikę. To niezwykła historia Pabla Picassa, jednego z najwybitniejszych artystów w historii, który zrewolucjonizował sztukę XX wieku – mistrza, który nigdy nie przestał malować jak dziecko.

Mali WIELCY - bestsellerowa seria uznana przez krytyków i uwielbiana przez czytelników na całym świecie! Galeria inspirujących postaci i setki książek sprzedawanych w milionach egzemplarzy - teraz w języku polskim! Poznaj niezwykłe historie wybitnych osób -   od malarek, muzyków i projektantek po naukowców, polityków, sportowców i odkrywczynie! Wszyscy zapisali się w dziejach świata, a każde z nich było kiedyś dzieckiem, które miało marzenia.
Wyjątkowa seria, która zainspiruje dziecko w każdym wieku - od najmłodszego do wczesnoszkolnego. Niezwykłe historie i przystępny język opowieści pozwala dziecku utożsamić się z wielkimi postaciami i czerpać z nich wzorce, jak pasja, wytrwałość i odwaga w dążeniu do celu, niezbędne, by osiągnąć w przyszłości spełnienie i życiowy sukces. 
Każda książka zawiera dodatek w formie biografii przedstawionej na osi czasu z datami, faktami, ciekawostkami i zdjęciami bohatera opowieści zapewniając wartościowy element edukacyjny. Prosty, wciągający przekaz, piękne kolorowe ilustracje będące dziełem artystów z całego świata i duża czcionka czynią z serii Mali WIELCY idealną lekturę zarówno do wspólnego czytania z dzieckiem, jak i do nauki samodzielnego czytania. Twarda i szyta oprawa zapewniają doskonałą trwałość.
Seria Mali WIELCY uczy i inspiruje dzieci, by mierzyły wysoko i osiągały wielkie cele. Teraz MALI wkrótce WIELCY!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3331120
Tytuł
Pablo Picasso. Mali WIELCY
Producent
Liczba stron
32
Data premiery
2023-01-25
Rok wydania
2023
Wymiary produktu [mm]
248 x 202
Okładka
okładka twarda
Waga Produktu [kg]
0.36
Długość
248
Głębokość
248
Wysokość
202
Cena detaliczna
44,99 zł
Nasza cena
27,59 zł
Serie:
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
1 recenzja
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Joanna M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-01-27
  Kolejna książka z bestsellerowej serii biografii, skierowanych do małego odbiorcy. Serii, która fantastycznie poszerza horyzonty, budzi ciekawość świata i uświadamia maluchom, że każda, słynna osoba, była kiedyś dzieckiem. Najnowszy tytuł to najbardziej kolorowa i artystyczna książka spośród wszystkich części, wydanych do tej pory w Polsce. Nie bez powodu, gdyż jej bohaterem jest wielki artysta, Pablo Picasso. Niezwykle barwna, inspirująca postać, której życie i twórczość jest świetnym przykładem wiary w siebie. Uczy dzieci, że mają prawo myśleć i tworzyć inaczej i nie muszą dostosowywać się do otoczenia. Są wspaniałe dokładnie takie, jakie są, a ich wyjątkowość jest ich siłą. Pablo Picasso urodził się w Hiszpanii, a sztuka towarzyszyła mu od zawsze. Jego tata był nauczycielem rysunku, a pierwszym słowem, jakie wypowiedział było lápiz, co po hiszpańsku znaczy ołówek. Już jako dziecko wykazywał się ogromnym talentem. I chociaż uczęszczał do sławnej szkoły artystycznej w Barcelonie i opanował wszystkie znane techniki, nie chciał malować jak inni artyści. Pragnął pokazać światu swój własny styl. Zamieszkał w Paryżu i tworzył to, co podpowiadało mu serce. Niestety, jego dzieła nie zyskały uznania, a artysta z trudem zarabiał na życie. Zdarzało się, że musiał ogrzewać pokój, paląc swoje obrazy. Nie poddał się jednak i tworzył nieprzerwanie przez całe życie, w końcu osiągając sławę. W efekcie niezwykle przyczynił się do rozwoju sztuki w XX w., a jego prace należą obecnie do najdroższych na świecie. W tej krótkiej biografii znajdziecie wszystko, co warto wiedzieć o życiu i dziełach Picassa. Autorka w prosty sposób tłumaczy dzieciom genezę błękitnego okresu w twórczości artysty, pojęcie kubizmu i kolażu, a także opowiada o najbardziej poruszającym antywojennym dziele sztuki - ogromnym czarno-białym obrazie, przedstawiającym bombardowanie miasta Guernica. Na końcu książki, tradycyjnie, można też znaleźć notkę biograficzną z bardziej szczegółowymi informacjami i „prawdziwymi” zdjęciami, które urealniają przeczytaną historię. Polecam gorąco!
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 6. marca, środa
0,00 zł

O Autorze


3331120
Ładowanie...