Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Wydawnictwo Katechetyczne Warmia

 (23 produktów)

Jezus nas zbawia. Podręcznik do nauki religii dla klasy VI

(okładka miękka)

35,29
Wysyłka dzisiaj

Wydawnictwo Katechetyczne Warmia

W 2011 roku za sprawą księdza prof. dr hab. Piotra Tomasika został powołany zespół autorski Wydawnictwa Katechetycznego, aby mogły być wydawane podręczniki do nauczania katechezy. Między 2012 a 2013 rokiem zostały wydane pierwsze podręczniki, których autorami byli katecheci związani z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

W 2016 roku do projektu przyłączyła się Archidiecezja Warmińska, tym sposobem powstało Wydawnictwo Katechetyczne Warmia i już w roku szkolnym 2016/2017 oferta wydawnicza została powiększona o Edycję Warmińską.

Od chwili powołania wydawnictwa, w przeciągu trzech lat, zostały wprowadzone przez Wydawnictwo Katechetyczne pakiety edukacyjne na wszystkie poziomy nauczania.

Oferta edukacyjna była od początku niezwykle rozbudowana, gdyż składał się na nią podręcznik katechetyczny ucznia, domownik dla rodziców, karty pracy, poradnik metodyczny oraz płyty CD z piosenkami. Z czasem została rozbudowana o bezpłatne materiały znajdujące się na stronie internetowej, podręczniki multimedialne (multibooki) oraz sklep internetowy.

Książki Wydawnictwa Katechetycznego Warmia szybko pojawiły się w przedszkolach i zostały przystosowane do nauki religii pięciolatków i sześciolatków. Liczne ilustracje i fotografię pozytywnie wpłynęły na odbiór książek przez katechetów, rodziców i dzieci.

19 września 2018 roku Komisja Wychowania Katolickiego KEP przyjęła „Program nauczania religii rzymskokatolickiej w przedszkolach i szkołach”.

W roku szkolnym 2020/2021 zostały wydane przez Wydawnictwo Katechetyczne Warmia kolejne pakiety książkowe, przystosowane do nowej podstawy programowej. Pojawiły się na rynku książki do klasy I liceum czteroletniego oraz I technikum pięcioletniego. Wszystkie podręczniki katechetyczne ucznia, poradniki metodyczne oraz domowniki dla rodziców uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej zostały przygotowane także w formie cyfrowej. Będą rozpowszechniane na zamówienie Wydawnictwa Katechetycznego poprzez specjalnie zaprojektowaną aplikację mobilną.

Ładowanie...