Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Instytut Logistyki i Magazynowania

 (7 produktów)
?

Instytut Logistyki i Magazynowania

Instytut Logistyki i Magazynowania to założony w 1967 roku instytut badawczy należący do sieci instytutów badawczo-rozwojowych przy Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii.

Instytut pełni rolę polskiego centrum kompetencji w zakresie logistyki i gospodarki elektronicznej. Realizuje prace badawczo-rozwojowe i usługi doradcze podnoszące efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw i łańcuchów dostaw. Wspiera przedsiębiorstwa w efektywnym wdrażaniu globalnych standardów i nowych zastosowań opartych m.in. na kodach kreskowych. Instytut uczestniczy w programach związanych z rozwojem handlu elektronicznego i e-administracji w Polsce. Współpracuje z lokalnymi i krajowymi instytucjami gospodarczymi oraz jest członkiem stowarzyszeniach branżowych. jest wydawcą czasopisma „Logistyka”, portalu Logistyka.net.pl, publikacji książkowych; organizuje kongresy logistyczne, seminaria i szkolenia. Prowadzi certyfikację logistyków i jest inicjatorem powołania Wyższej Szkoły Logistyki.

Do zadań Instytutu Logistyki i Magazynowania należy rozwój i popularyzacja wiedzy logistycznej. W tym celu wydaje on szereg profesjonalnych podręczników zawodowych zakresu logistyki, używanych podczas nauczania zawodu technik logistyk. W ofercie Instytutu znajdziemy też "Słownik terminologii logistycznej", będący jedynym w Polsce kompendium terminologicznym z zakresu szeroko rozumianej logistyki, zawierającym ponad 1700 pojęć i ich definicji. 

Instytut Logistyki i Magazynowania zajmuje się też doskonaleniem krajowego i europejskiego systemu logistycznego, wdrażaniem globalnego standardu komunikacji w łańcuchach dostaw, integracją środowiska logistycznego, upraszczaniem i elektronizacją procesów gospodarczych i administracyjnych oraz śledzeniem ruchu, pochodzenia i autentykacji produktów. Wszystkie te działania stanowią praktyczną podstawę, na bazie której tworzone są książki Instytutu Logistyki i Magazynowania.

Ładowanie...