Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Fundacja Dominikańskie Studium Filozofii i Teologii

 (5 produktów)
?

Eschatologia filozoficzna. Życie wieczne

(okładka miękka)

34,49 
Wysyłka 3 dni robocze

Bóg i inne osoby. Teologia filozoficzna

(okładka miękka)

24,69 
Wysyłka 3 dni robocze

Pomazaniec

24,69 
Wysyłka 3 dni robocze

Fundacja Dominikańskie Studium Filozofii i Teologii

Wydawnictwo Fundacja Dominikańskie Studium Filozofii i Teologii jest częścią działalności krakowskiej fundacji o tej samej nazwie, założonej w odpowiedzi na zjawisko słabej znajomości podstaw myśli filozoficznej i teologicznej w społeczeństwie. Choć organizacja działa pod auspicjami księży dominikanów, jej działalność skierowana jest bezpośrednio do osób świeckich, a obok rozpowszechniania dorobku chrześcijańskiej filozofii i teologii w dużej mierze poświęcona jest także wsparciu rozwoju intelektualnego i poszukiwań duchowych młodych ludzi.

Jej główną osią jest Studium Filozofii i Teologii, w ramach którego co roku ponad 400 słuchaczy uczęszcza na wykłady poświęcone obu dziedzinom. Osoby zainteresowane pogłębianiem wiedzy mają do dyspozycji także książki wydawnictwa Fundacji Dominikańskie Studium Filozofii i Teologii, które rozwijają i uzupełniają treść wykładów.

W gronie autorów wydawanych przez fundację publikacji są m.in. Janusz Pyda OP, Stanisław Judycji, Jacek Wojtysiak, Ireneusz Ziemiński, a także autorzy zagraniczni: Marie-Joseph le Guillou OP, Yves Congar OP, Brian J. Shanley, Matthew Levering i Max Seckler,

Do najpopularniejszych książek wydanych przez fundację należą kolejne części cyklu "Wykłady otwarte im. J.M. Bocheńskiego OP", poruszające zagadnienia takie, jak eschatologia filozoficzna, dowody na istnienie Boga, chrystologia i teologia filozoficzna. Obszar tematyczny oferty wydawnictwa obejmuje również analizę historycznej spuścizny chrześcijańskiej filozofii i nauk teologicznych - wśród publikacji tego typu można wymienić choćby opracowanie "Pismo Święte i metafizyka Tomasza z Akwinu i odnowa teologii trynitarnej" pióra Matthew Leveringa.

Ładowanie...