Xi

Ostatni list

Beckett, jeśli to czytasz, cóż… wiesz, jak to jest z listami pożegnalnymi. Przeżyłeś. Ja nie. Jednak daj sobie spokój z wyrzutami sumienia, bo wiem, że gdyby istniała jakakolwiek szansa na to, abyś mnie uratował, na pewno byś to zrobił. Chcę jednak, żebyś wyświadczył mi pewną przysługę – porzuć wojsko i jedź do Telluride. Moja młodsza siostra samotnie wychowuje bliźnięta. Jest bardzo niezależnCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Filia
 • Data premiery: 2023-08-23
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 544
 • Wymiary: 206 x 138

Beckett,

jeśli to czytasz, cóż… wiesz, jak to jest z listami pożegnalnymi. Przeżyłeś. Ja nie. Jednak daj sobie spokój z wyrzutami sumienia, bo wiem, że gdyby istniała jakakolwiek szansa na to, abyś mnie uratował, na pewno byś to zrobił.

Chcę jednak, żebyś wyświadczył mi pewną przysługę – porzuć wojsko i jedź do Telluride. Moja młodsza siostra samotnie wychowuje bliźnięta. Jest bardzo niezależna, niechętnie pozwala sobie pomagać, jednak najpierw zmarli rodzice, potem nasza babcia, a teraz Ella utraciła również mnie. Zbyt wiele nieszczęść, jak na jedną osobę. To po prostu niesprawiedliwe.

I jeszcze jedno – nie wiesz o poważnym problemie, który wyniszcza jej rodzinę. Ella będzie potrzebowała pomocy.

Jeżeli zginąłem, nie zdołam już jej wesprzeć. Nie podam jej pomocnej dłoni, jednak Ty nadal możesz być przy niej i jej dzieciach. Zatem błagam Cię, przyjacielu, zaopiekuj się moją siostrą, moją rodziną. Proszę, nie pozwól, aby samotnie musiała zmagać się ze wszystkimi kłopotami.

Ryan

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3403767
Tytuł
Ostatni list
Wydawnictwo
Liczba stron
544
Data premiery
2023-08-23
Rok wydania
2023
Wymiary produktu [mm]
206 x 138
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.48
Długość
206
Głębokość
206
Wysokość
138
Nasza cena
34,89 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
2 recenzje
 • 5
  2
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Kamila Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-08-26
  Listy mają w sobie coś magicznego. Obnażają duszę i serce człowieka, który przelewa na papier swoje myśli i emocje. Jak wiele ludzkich istnień i serc może odmienić jeden list? Jak się okazuje bardzo wielu. Ryan i Beckett służą w elitarnym oddziale wojskowym, a ich misje mają charakter tajny. Tych dwóch mężczyzn wiele różni. Beckett bowiem nigdy nie zaznał rodzinnego ciepła i nie wiedział jak to jest mieć dom, nigdzie nie zagrzał miejsca i nie zapuścił korzeni. Sierżant McKenzie postanowił to zmienić i zabrać swego druha do rodzinnego Telluride oraz przedstawić go swojej młodszej siostrze, Elli. Niestety nie zdążył.. pozostawił jednak ostatnią wolę. Jego życzeniem było by Beckett zaopiekował się jego bliskimi. Dwudziestopięcioletnia kobieta dźwiga na barkach ogromną odpowiedzialność, ponieważ samotnie wychowuje sześcioletnie bliźnięta oraz zarządza odziedziczonym po ukochanej babci pensjonatem . Jedyną pociechą są dla dziewczyny listy wymieniane z przyjacielem brata Chaosem. Po śmierci mężczyzny korespondencja się urywa.. Jak potoczą się lody dwójki ludzi, których drogi skrzyżowały się zupełnie niespodziewane? Czy Ella pozwoli sobie pomóc i dopuści do siebie uczucia? Ta książka jest wprost niesamowita. Od pierwszej przeczytanej strony przepełniona wielkimi emocjami oczarowała mnie i porwała bez reszty nie pozwalając by ją odłożyć. Relacja dwójki głównych bohaterów oraz więź Becketta z bliźniakami została opisana w sposób tak piękny, że zwyczajnie brakuje mi słów by wyrazić swój zachwyt. Moje serce zostało złamane i ponownie scalone i otulone ciepłym kocykiemn "Ostatni list" to przepiękna i niezapomniana literacka podróż. Zakochałam się w tej historii, przepadłam z kretesem. Czytajcie, a nie pożałujecie.
 • Joanna L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-08-20
  Gdybym miała trzymać w domu tylko te książki, które wycisnęły mi łzy z oczu, miałabym w nim maleńką półeczkę. I ta pozycja, by się na niej znalazła. Bo nawet moje czarne serce nie wytrzymały ogromu emocji, jaki przyniosła mi ta lektura.
  Ella to wspaniała matka dwójki niesamowitych bliźniaków. Choć nie do końca zdaje sobie z tego sprawę, jest silna, dzielna i naprawdę wyjątkowa, choć większość problemów dźwiga na swoich barkach. Nigdy nie narzekała na samotność i stawiała czoła wszelkim wyzwaniom, które niosło jej życie. Z sukcesem prowadzi pensjonat po babci, na którego renomę bardzo mocno pracuje. I nagle kolejne ciosy od losu niemal zwalają ją z nóg. Czy będzie w stanie przetrwać tę walkę?
  Beckett to najlepszy przyjaciel Ryana, brata Elli. Małomówny, wycofany, z trudem nawiązujący jakiekolwiek relacje. Jego najlepszą przyjaciółką jest pies Demolka, a towarzystwo ludzi wydaje mu się zbędne. Nigdzie nie zapuścił korzeni na dłużej, a kariera w wojsku wydaje się być dla niego idealnym wyborem. Ten człowiek się nie przywiązuje. A potem kolejne listy zupełnie zmieniają jego poukładane życie.
  „Ostatni list” to książka przepełniona bólem, żalem, trudami życia, niesprawiedliwością losu. Przenika do głębi, wzrusza, ale rodzi niezgodę na zbyt mocną rzeczywistość wydarzeń, z jakimi przychodzi się mierzyć bohaterom. A z drugiej strony daje też nadzieję. Bo choć pokazuje jak trudne potrafi być życie, to w równej mierze wskazuje nam jak człowiek jest silny i jak wiele ciosów potrafi przyjąć, a po nich się podnieść, choć wydawałoby się, że już nie da rady. Oczywiście to także powieść o miłości. Ale ta romantyczna, w mojej ocenie, nie gra tu pierwszych skrzypiec – oddaje ją bowiem tej rodzicielskiej. I moim zdaniem to doskonały zabieg, bo przecież to historia samotnej matki i żeby pokochać ją, trzeba także, a może przede wszystkim, pokochać jej dzieci. Sama relacja Elli i Becketta też jest urzekająca, inna niż wszystkie, o których czytaliśmy, a z drugiej strony tak niesamowicie przekonująca, czysta i cóż, taka, jaka powinna być, gdy ludzi łączy prawdziwe uczucie. A wisienką na torcie są listy rozpoczynające każdy rozdział przybliżające nam początkowy rozwój niecodziennego związku postaci i ukazująca właściwą ścieżkę, którą powinna kroczyć miłość. Zakochaj się w słowach, w charakterze człowieka, w jego poglądach i odczuciach, które ci daje, przecież fizyczność jest ulotna i nie ona powinna stanowić podwalinę, jeśli myślimy o długotrwałej relacji, która przetrwa każdą burzę. Yarros pisze jak natchniona, genialnie, operując słowem i grając na emocjach czytelnika tak znakomicie, że mam wrażenie, że ta historia wydarzyła się naprawdę, a postaci, które poznałam żyją gdzieś tam i mam nadzieję mają się dobrze. A to naprawdę niełatwe przelać słowa na kartki i stworzyć z nich coś takiego. Czytanie takich powieści to czysta przyjemność, uczta dla każdego mola książkowego i bezkresny ocean uczuć, o których nawet siebie nie podejrzewaliśmy. Ogromnie polecam tę książkę!
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 28. maja, wtorek
0,00 zł

Produkty od autora:


3403767
Ładowanie...