Oskar i pani Róża (Eric-Emmanuel Schmitt) - tantis.pl
Xi

Oskar i pani Róża

Eric-Emmanuel Schmitt

(okładka twarda)

5/5
Wydawnictwo: Znak Literanova
Liczba stron: 96

SUPER CENA

Cena detaliczna: 24,99 zł

19,09 zł

Zamów do 15:00, aby otrzymać w poniedziałek
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 16,58 zł

Opis

"Oskar i Pani Róża" to najsłynniejsza powieść Érica-Emmanuela Schmitta. W powieści poznajemy losy nieuleczalnie chorego na białaczkę chłopca. Chłopiec, Oskar, przebywa w szpitalu i, choć jest mu ciężko, usiłuje pogodzić się z myślą o zbliżającej się śmierci. Nie interesuje go już świat, który ma toczyć się bez niego ani nic, co dzieje się dookoła. Jednak pewnego dnia dziesięciolatka odwiedza tajemnicza Pani Róża.

Pani Róża okazuje się być wolontariuszką w szpitalu, ale wcześniej prowadziła fascynującą karierę zawodowej zapaśniczki. Dzięki temu ma mnóstwo opowieści do przekazania chłopcu, który zaczyna cieszyć się na każde spotkanie i każdą fascynującą historię. Każda z przedziwnych opowieści o legendarnych zapaśniczkach pomaga Oskarowi uporać się z myślą o nadchodzącej śmierci. Róża wymyśla dla Oskara zadanie – każdy dzień ma przeżyć tak, jakby było to dziesięć lat, by zdążyć przeżyć całe życie w krótkim czasie, jaki mu pozostał, a na koniec dnia ma napisać list do Boga, w którym opisze swoje wątpliwości i doświadczenia życiowe.

"Oskar i Pani Róża" to książka znakomitego francuskiego pisarza i filozofa Erica-Emmanuela Schmitta. Urodzony w 1960 roku Schmitt ukończył filozofię w Ecole normale superieure, jednej z czołowych francuskich uczelni humanistycznych. Wykładał na Uniwersytecie Sabaudzkim, jednak zrezygnował z nauczania po entuzjastycznym przyjęciu jego sztuk teatralnych w 1991 i 1993 roku. W ciągu dekady stał się jednym z najpoczytniejszych francuskojęzycznych autorów na świecie. Jego książki, w większości bazujące na sztukach teatralnych o tych samych tytułach, tłumaczone są na 35 języków, a sztuki wystawiane w ponad czterdziestu krajach.

"Oskar i Pani Róża" to jedna z książek, dzięki którym czytelnicy całym świecie pokochali twórczość Schmitta. Książkę cechuje wrażliwość i mądrość, z jaką autor opisuje skomplikowane emocje dotyczące śmierci, choroby i rezygnacji.

Niniejsze wydanie książki to kolejna polska edycja tego tytułu, który przeczytało już pół miliona polskich odbiorców. Książka została przełożona przez Barbarę Grzegorzewską, a opublikowana przez Wydawnictwo Znak. To niewielka, 96-stronicowa książka w twardej oprawie, z ciekawą okładką. Mimo swojej małej objętości, książka zawiera mądrość życiową, która przyda się zarówno dzieciom, jak i dorosłym, osobom zdrowym i tym, zmagającym się z przeciwnościami losu. Często porównywana znaczeniowo do "Małego Księcia" książka o Oskarze i zapaśniczce, Pani Róży, to zmieniająca życie pozycja dla każdego, kogo charakteryzje wrażliwość na ludzi i ich problemy.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 2969750
Tytuł Oskar i pani Róża
Autor Eric-Emmanuel Schmitt
Wydawnictwo Znak Literanova
Język wydania polski
Język oryginału francuski
Liczba stron 96
Data premiery 2021-01-27
Rok wydania 2021
Wymiary produktu [mm] 212 x 142
Okładka okładka twarda
Waga Produktu [kg] 0.2
Cena detaliczna 24,99 zł
Nasza cena 19,09 zł
Powiązane tematy: Dzień Matki 2023, Wydawnictwo Znak

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Julita D.

Klient zweryfikowany

5/5
| 28-11-2021 | Recenzja zweryfikowana
Książka doskonała, bez patosu, wyzwalająca tylko dobre reakcje, dla młodych i starszych, nawet ci nieczytający będą pod wrażeniem, szczerze polecam!!!

Julia B.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 24-05-2021 | Recenzja zweryfikowana
Ta krótka opowieść napisana przez Erica - Emmanuela Schmitta opowiada jak pokonać strach, znaleźć odwagę i nie poddawać się w obliczu nieszczęścia. Daje nadzieję, mądrość i siłę. Zmienia życie.
"Szanowny Panie Boże,
Na imię mi Oskar, mam dziesięć lat... "
Głównym bohaterem tej historii jest 10-letni Oskar, który choruje na białaczkę. Kiedyś miał przyjaciół, wszystko układało się pomyślnie. Wszystko się zmieniło kiedy okazało się, że jest chory. A jeszcze bardziej po tym kiedy przeszedł nieudaną operację. Odwrócili się od niego nawet rodzice. Chłopiec nie rozpacza, godzi się z nieuchronnym losem i akceptuje swoją sytuację ale ma żal do rodziców którzy nie umieją z nim rozmawiać, przez jego chorobę bardzo się zmienili i uciekają ze szpitala.
"Tylko ciocia Róża się nie zmieniła. (...) Cioci Róży nie muszę Ci, Panie Boże, przedstawiać... "
W szpitalu poznaje panią opiekunkę. Ciocia Róża jedyną osobą, która odpowiada na jego pytania, często go odwiedza. Również ona opowiada mu legendę o 12 dniach. Według niej w każdym kolejnym dniu nasz mały bohater ma stawać się 10 lat starszy. Tak więc chłopiec zaczyna żyć pełnią życia i smakować i wykorzystywać go na tyle, na ile może. Zaczyna również pisać listy do Boga, choć jak sam mówi nienawidzi pisać. Chyba, że ma naprawdę jakiś ważny powód. No i okazuje się, że ma.
"(...) są koledzy, na których zawsze można liczyć, tacy jak Bekon, Einstein czy Pop Corn (...) "
Poznajemy też przyjaciół Oskara - inne chore dzieci przebywające na oddziale: Bekona, Pop Corna, Einsteina, Peggy Blue. Niebieska, bo tak na nią mówią przez chorobę, która barwi jej skórę na niebiesko, staje się wybranką serca Oskara. Ten, kiedy osiąga 30 lat żeni się z nią.
I tak toczy się życie chłopca, aż do 110 lat. Wtedy umiera.
"Szanowny Panie Boże,
Sto dziesięć lat. To dużo. Chyba zaczynam umierać. Oskar."
Książka nie kończy się happy endem. Ale przez to możemy zrozumieć wiele ważnych rzeczy. Można ją czytać pierwszy, drugi, trzeci, czwarty raz i nigdy się nie znudzi za każdym razem można odkryć coś nowego, coś głębszego.

Edyta S.

Klient zweryfikowany

3/5
| 16-04-2021 | Recenzja zweryfikowana
Książka wykonana jest solidnie, w twardej oprawie.

Oliwia P.

Klient niezweryfikowany

4/5
| 18-01-2021 | Recenzja zweryfikowana
"Oskar i pani Róża" Erica Emanuela Schmitta jest napisana w formie listów adresowanych do Boga przez umierającego Oskara.
Opowieść o tym niesamowitym chłopcu wstrząsnęła mną w znacznym stopniu. Powieść opowiada o zmaganiach małego chłopca, który ma świadomość, że jego dni zostały policzone i nie wiele ich zostało. Dni, które spędza umila mu pielęgniarka pani Róża. Ta niesamowita kobieta opowiada mu wymyślone historię, których jest główną bohaterką. W wszystkich opowieściach jest bokserką, która zmaga się z przeciwnikami, często silniejszymi od niej samej, lecz zawsze wygrywa siłą woli i sprytem. Książka po części jest również opisem przeżyć jego rodziców, którzy nie potrafią pogodzić się z nadchodzącą śmiercią jedynego dziecka. Czują, że są słabi więc odtrącają Oskara, w sposób, który on nie rozumie. Główny bohater w szpitalu poznaję wielu przyjaciół z innych oddziałów, ale również poznaję swoją pierwszą i jedyną miłość, dziewczynkę, która przez swoje schorzenie posiada niebieskawą skórę. Pani Róża wiedząc, że Oskar jest bliski końca pozwala spędzać im razem czas mimo, że jest to wbrew zasad panujących w ośrodku.
Uważam, że książkę powinno przeczytać wielu rodziców, których dzieci posiadają nieuleczalne
choroby, co pozwoli w dużym stopniu zrozumienie małego niewinnego człowieczka, który często rozumie o wiele więcej niż nam się zdaję.
Sama książka jest napisana w przystępny sposób, nie posiada trudnego języka, co jeszcze bardziej podkreśla to, że listy były pisane przez 10-letniego chłopca.
Ciężką jest wyodrębnić jakiś konkretny wiek do przeczytania tej opowieści, uważam, że wszystko zależy od dojrzałości konkretnej osoby.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
12. czerwca, poniedziałek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
12. czerwca, poniedziałek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
12. czerwca, poniedziałek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
12. czerwca, poniedziałek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
12. czerwca, poniedziałek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
12. czerwca, poniedziałek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
12. czerwca, poniedziałek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
12. czerwca, poniedziałek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...