Xi

Muminki to fikcyjne stworki, zamieszkujące pewną fińską dolinę. Powołała je do życia Tove Jansson - żyjąca w latach 1914-2001 fińska malarka, pisarka i ilustratorka pochodzenia szwedzkiego. Jej książki z serii o Muminkach przełożono na ponad 30 języków. Pisała również książki dla dorosłych, rysowała komiksy, obrazy i freski.

Muminki to odmiana skandynawskich trolli, nieco podobne z wyglądu do dwunogich hipopotamów, a świat, w którym żyją, zamieszkiwany jest też przez inne, unikalne stworzenia - Paszczaki, Hatifnaty, Mimble. Po raz pierwszy Muminki przedstawiono światu w opowiadaniu "Małe trolle i duża powódź", w 1945 roku - było ono wstępem do dalszych historii tych sympatycznych stworzeń.

"Opowieści z Doliny Muminków" mądre i dowcipne historie, w których dowiadujemy się, co porabiają mieszkańcy Doliny. Spisane zostały przez Alex Haridi, Cecilie Davidson i Filippę Widlund, inspirowane opowiadaniami i historiami o Muminkach autorstwa Tove Jansson. Są to proste historyjki, przeznaczone głównie dla dzieci, jednak są wspaniałym wstępem do świata wykreowanego przez fińską pisarkę. Zabawne, ciepłe, a czasem wzruszające historie pozwolą maluchom odkryć radość czytania i przeżywania perypetii ulubionych postaci. Dla rodziców każda opowieść to punkt wyjścia do fascynujących rozmów z kilkulatkiem, a jednocześnie – zaproszenie do magicznej podróży w krainę własnego dzieciństwa.

Na książkę składają się opowiadania "Droga do Doliny" - o poszukiwaniu miejsca do życia, "Muminki i zaczarowany kapelusz" - w którym Muminki znajdują kapelusz pewnego czarodzieja, "Wigilia w Dolinie Muminków" - o pierwszej Wigilii Muminków, które dotąd przesypiały zimę, "Muminki i niewidzialny gość" - historia Nini, która chce znów być widzialna i "Muminki na Wyspie Hatifnatów", w którym możemy przeczytać o niebezpiecznej wyprawie na łodzią na wyspę.

Wyraziście nakreślone postacie bohaterów to jeden z największych atutów Muminków. Miłość do nich przekazywana jest już na kolejne pokolenie, do dziś są znane na całym świecie, a popkulturowy fenomen, którym są, przekłada się na filmy animowane, gry o Muminkach oraz masę gadżetów z ich wizerunkami.

Książka "Opowieści z Doliny Muminków" została wydana w tłumaczeniu Anny Czernow wydawnictwo HarperKids. Wydana w twardej oprawie książka o kolorowej okładce, liczy prawie 180 stron i na pewno przypadnie do gustu młodym czytelnikom. Książka jest przepięknie, barwnie ilustrowana.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

2981260
Ładowanie...