Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Opowieści o tym, co w życiu ważne

Jak zdefiniujesz trudne pojęcia, takie jak: miłość, tolerancja czy wolność? Czy potrafisz wskazać sytuacje, w których Ty lub ktoś Tobie bliski wykazał się takimi postawami? Czego oczekujesz od siebie i innych, aby móc nazwać się patriotą? Odpowiedzi na te pytania i próba zdefiniowania tych pojęć nie należy do prostych zadań, nie tylko dla dziecka, ale także dla dorosłego. Marek Michalak jest autorCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Ibis
 • Data premiery: 2022-02-14
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 88
 • Wymiary: 278 x 216

Jak zdefiniujesz trudne pojęcia, takie jak: miłość, tolerancja czy wolność? Czy potrafisz wskazać sytuacje, w których Ty lub ktoś Tobie bliski wykazał się takimi postawami? Czego oczekujesz od siebie i innych, aby móc nazwać się patriotą? Odpowiedzi na te pytania i próba zdefiniowania tych pojęć nie należy do prostych zadań, nie tylko dla dziecka, ale także dla dorosłego. Marek Michalak jest autorem książki "Opowieści o tym, co w życiu ważne", w której stara się zmierzyć z tymi słowami.

Marek Michalak jest pedagogiem, wychowawcą, nauczycielem akademickim, działaczem społecznym, dr nauk społecznych i autorem licznych publikacji naukowych. Jako wieloletni Rzecznik Praw Dziecka podjął się próby pisania dla dzieci o uniwersalnych, humanistycznych wartościach. Prywatnie jest tatą Julii i Miłosza.

W swojej najnowszej publikacji "Opowieści o tym, co w życiu ważne" zapisuje osobliwy dialog rodzeństwa, w którym dzieci rozmawiają o tym, jak rozumieją różne, trudne słowa. Opowiadając o swoich codziennych doświadczeniach rodzinnych, szkolnych i koleżeńskich jednocześnie dzielą się swoimi refleksjami.

Jednak tym, co jest charakterystyczne dla tej książki jest, to, że to dzieci tłumaczą trudne słowa: miłość, tolerancja, własne zdanie, szacunek, wolność, empatia, odwaga, nadzieja, przyjaźń, wdzięczność, współczucie, nauka i wiedza, życzliwość, akceptacja, godność, pokój, odpoczynek, poczucie humoru, patriotyzm. Julka i Miłosz wyprowadzają te słowa ze swojej codzienności, dokumentując je różnymi zdarzeniami. Chociaż dzieci nie zawsze są zgodne i czasami się sprzeczają, to jednak potrafią sobie pomagać i wzajemnie słuchać.

"Opowieści o tym, co w życiu ważne" to niezwykle pouczająca książka, która pozwala spojrzeć na dziecięcy świat przez pryzmat, czasami trudnych do realizowania, pojęć. Dzieci opowiadają o tym, co tworzy ich świat i co w tym świecie jest istotne. To lektura nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Dzięki tej publikacji, można wspólnie siąść i porozmawiać o tym, co dla nas jest w życiu ważne. Ale także o tym, co my rozumiemy jako tolerancję, patriotyzm, wdzięczność czy współczucie, z jakimi postawami to wiążemy oraz czego nam wciąż brakuje, To niepowtarzalna lekcja wzajemnego słuchania i komunikacji.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3223188
Tytuł
Opowieści o tym, co w życiu ważne
Producent
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
88
Data premiery
2022-02-14
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
278 x 216
Okładka
okładka twarda
Waga Produktu [kg]
0.51
Długość
212
Głębokość
277
Wysokość
12
Cena detaliczna
44,90 zł
Nasza cena
26,79 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
26 recenzji
 • 5
  26
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Magdalena R. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-03-19
  "Opowieści o tym, co w życiu ważne" to książka napisana z myślą o młodych czytelnikach w wieku wczesnoszkolnym, którym trudno zrozumieć czym jest asertywność, godność czy patriotyzm. Jej autorem jest Marek Michalak - wieloletni Rzecznik Praw Dziecka, pedagog specjalny, działacz społeczny, Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka.
  W dziewiętnastu opowiadaniach skrywają się pełnie mądrości i ciepła historie m.in. o tolerancji, szacunku, odwadze, empatii, wdzięczności, nadziei, miłości, życzliwości czy godności właśnie. Każde z nich nawiązuje do myśli i uczuć, a także określa szczególne w naszym świecie prawa człowieka - prawa dziecka. Nie wolno nam zapominać, że najmłodsi, często bezbronni, także swoje prawa mają i należy je szanować.
  Bohaterami tych krótkich opowiadań jest rodzeństwo Julka i Miłosz. Czytelnik uczestniczy w ich codzienności, rodzinnych i szkolnych sprawach. I jak każde rodzeństwo, także i oni raz trzymają się razem, a innym razem "drą koty". Potrafią jednak słuchać się wzajemnie i wyciągać wnioski z tego, o czym mówią im rodzice czy dziadkowie.
  Opowiadania są krótkie, śmiało można czytać je także z przedszkolakiem.
  Ciekawej treści towarzyszą nie mniej ciekawe, stworzone przez Katarzynę Sadowską ilustracje.
 • Agata P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-01-11
  Książka jest napisana bardzo lekkim językiem, dość jasno przedstawia pojęcia, z którymi może się spotkać dziecko, a które mogą mu przysporzyć problemu ze zrozumieniem. Jest bardzo ładnie i solidnie wykonana. Estetyka ilustracji na wysokim poziomie, nie zostały potraktowane "na szybko". W moim odczuciu jest dobra dla dzieciaków od 6 r.ż. Każda opowieść jest dobrym wstępem do dalszej rozmowy z dzieckiem na temat przeczytanych sytuacji. Serdecznie polecam.
 • Aleksandra M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-01-05
  Książka jest doskonałym przewodnikiem nie tylko dla dzieci po wartościach, uczuciach, nastrojach. Można w niej odnaleźć odpowiedzi na odwieczne pytania związane z np.: miłością, tolerancją, odwagą, szacunkiem, tolerancją. To bardzo wartościowa książka, która prowokuje do rodzinnych dyskusji. Przeżywane przez bohaterów książki (Julka i Miłosz) przygody są bardzo realistyczne przez co dzieci mogą się z nimi utożsamiać i znaleźć je w swoim życiu rodzinnym. Mogą również pomóc w rozwiązaniu ich dylematów etycznych i moralnych, gdyż koresponduje z dziecięcymi potrzebami i emocjami. Czytanie tej książki to wartościowy sposób na spędzenie wieczoru w gronie najbliższych.
 • Magdalena M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-01-04
  Piękna książka i dla dzieci i dla dorosłych. Ucząca tolerancji, miłości, zrozumienia drugiego człowieka. Do czytania dla całej rodziny, najlepiej na głos. Warta polecenia dla wszystkich.
 • Róża Ś. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-06-29
  Piękna oprawa, piękny tekst, piękna książka, bardzo dobre wydanie, warte polecenia.
 • iwona f. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-06-26
  Opowieści zostały wydane z dużą starannością. Treści zawarte w książce są bardzo ważne dla dzieci wczesnoszkolnych, których psychika właśnie się kształtuje. To najlepszy moment i właściwa forma przekazania im, co w życiu jest naprawdę ważne. Książka posłużyła jako prezent na zakończenie roku szkolnego. Córka już w drodze powrotnej zabrała się za czytanie opowieści. W książce zawartych jest 19 historii między innymi o wdzięczności, patriotyzmie, przyjaźni, wolności, szacunku, pokoju i poczuciu humoru. Książka została napisana dużą czcionką, co ułatwia czytanie młodszym dzieciom. Oprócz tego pojawiają się ilustracje, które dodatkowo uprzyjemniają dzieciom lekturę. Sam autor książki- pan Marek Michalak pełnił w przeszłości funkcję Rzecznika Praw Dziecka i podczas czytania kolejnych opowiadań da się odczuć, że jest to temat szczególnie bliski sercu autora. Twarda oprawa sprawia, że książka doskonale nadaje się na prezent, a ponad to młodemu czytelnikowi trudniej będzie ją zniszczyć. Przeczytałam z moimi dziećmi naprawdę wiele książek, ale tą z całą pewnością zapamiętają, chociażby ze względu na formę w jakiej została napisana. Książka "Opowieści o tym, co w życiu ważne" została napisana w formie unikatowego dialogu. Rodzeństwo Julka i Miłosz opowiada o swoich codziennych doświadczeniach. Brat i siostra rozprawiają o bliskich, czasami się sprzeczają, czasami słuchają a jeszcze kiedy indziej zadają pytania. Lektura tej książki pozwala spojrzeć na świat oczami dziecka, także nam- dorosłym. Warto o ten tytuł poszerzyć domową biblioteczkę.
 • Patrycja Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-06-06
  Ciepła, mądra, pouczająca, radosna, zwięzła i piękna...mogłabym długo wymieniać wszystkie zalety tej książki. Poza wspaniałą treścią, są jeszcze cudowne ilustracje, piękna okładka - całokształt zasługuje na uznanie. Treść książka jest niezwykle mądra, ni nudzi dzieci, bo raczej narracja prowadzi je i wskazuje, niż poucza i rozkazuje. To bardzo ważne zwłaszcza w kontekście rozróżniana złych postaw i tych dobrych i tłumaczeniu systemu wartości, który dla kilkulatków jest pojęciem mocno abstrakcyjnym. Książka świetnie sprawdzi się jako podarunek dla własnych dzieci, czyichś czy uczniów, gorąco polecam.
 • Rafal E. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-06-02
  Przechodzimy z dzieciakami przez tę książkę już kolejny raz. To jedna z ich ulubionych czytanek "na dobranoc" i być może dla niektórych pięciolatka i siedmiolatek to niezbyt wymagający słuchacze, zdarza się wybrzydzanie, a ta książka wręcz ich oczarowała. A warto zaznaczyć, że w pewnych tematach mocno pomaga rodzicom. Tłumaczenie wartości czy pewnego kodeksu moralnego nie jest łatwe, ciężko wyjaśnić dlaczego jedno zachowanie jest dobre, inne złe, tutaj autor wszystko wyśmienicie przedłożył.
 • Ilona C. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-05-29
  Jestem totalnie oczarowana tą książką, podobnie jak moja córa, najwidoczniej odbiorcą może być każdy bez względu na wiek. Książka w prosty sposób opowiada o wartościach, którymi wszyscy powinniśmy się kierować w życiu, świat byłby rajem, gdyby faktycznie tak było. Oczywiście autor dokonał subiektywnego doboru tych wartości, niemniej są one całkowicie uniwersalne. Język jest tutaj prosty, jasny, brak to mentorskiego tonu, dzięki czemu przesłanie naprawdę trafia do czytelników. Co ważne - książka została podzielona na krótki i treściwe rozdziały, każdy mówi o czymś innym i kończy się krótkim podsumowanie. Bardzo polecam!
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 4. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 4. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 1. marca, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 4. marca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 4. marca, poniedziałek
0,00 zł

O Autorze


3223188
Ładowanie...