Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Odwaga bycia nielubianym. Japoński fenomen, który pokazuje, jak być wolnym i odmienić własne życie

Książka „Odwaga bycia nielubianym” to recepta na szczęście, która stała się bestsellerem w Azji. Rozważania, jakie prowadzą Ichiro Kishimi i Fumitake Koga, sprzedały się już w imponującej ilości ponad 3 milionów egzemplarzy. Książka o japońskim fenomenie wpisuje się w filozofię Adolfa Adlera, ojca psychologii indywidualnej krzewiącego ideę wolnej woli i modyfikowania własnego przeznaczenia przez cCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Galaktyka
 • Data premiery: 2017-06-05
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 264
 • Wymiary: 22

Książka „Odwaga bycia nielubianym” to recepta na szczęście, która stała się bestsellerem w Azji. Rozważania, jakie prowadzą Ichiro Kishimi i Fumitake Koga, sprzedały się już w imponującej ilości ponad 3 milionów egzemplarzy. Książka o japońskim fenomenie wpisuje się w filozofię Adolfa Adlera, ojca psychologii indywidualnej krzewiącego ideę wolnej woli i modyfikowania własnego przeznaczenia przez człowieka. W porywającym dialogu swoje racje przedstawiają filozof i młodzieniec. Stosując rady zawarte w tej pozycji można wyzbyć się nie tylko nawyku oceniania innych, ale też ciężaru, jaki niosą ze sobą próby ciągłego odpowiadania oczekiwaniom społecznym. „Odwaga bycia szczęśliwym obejmuje też odwagę bycia nielubianym. Kiedy zdobędziesz się na taką śmiałość, wszystkie relacje międzyludzkie przestana być dla ciebie ciężarem.” – Kishimi Ichiro.

"Odwaga bycia nielubianym. Japoński fenomen, który pokazuje, jak być wolnym i odmienić własne życie" udowadnia, że każdy decyduje o własnym życiu indywidualnie, a przezwyciężenie ograniczeń stawianych przez otoczenie - i samego siebie - naprawdę jest możliwe. W rozmowie między filozofem a młodzieńcem nacisk jest położony na koncepcję psychologii indywidualnej Alfreda Adlera - jednego z trzech wielkich twórców XIX-wiecznej psychologii, obok Freuda i Junga - ale jej zakres znaczeniowy jest znacznie szerszy. Ich dyskusja dowodzi, jak niebezpieczne dla naszego "ja" jest ciągłe, często wymuszone przez okoliczności, zadowalanie innych. Uwolnienie się z tej spirali - a także ciężkiego jarzma przeszłości - to gwarancja wolności potrzebnej, by uczynić życie pełniejszym i szczęśliwszym.

"Odwaga bycia nielubianym" przystępnie i inteligentnie pokazuje, jak odblokować w sobie siłę, by stać się osobą, którą naprawdę chcemy być. W toku pięciu prezentowanych w książce rozmów filozof pomaga swojemu podopiecznemu zrozumieć, w jaki sposób każdy z nas może wyznaczyć kierunek własnemu życiu, tak by raz na zawsze rozprawić się z przeszłymi traumami i oczekiwaniami przychodzącymi z zewnątrz. Książka prowadzi tym samym przez klarownie wyjaśnione koncepcje dotyczące wybaczania sobie, dbania o siebie, oczyszczania umysłu. Zaprezentowany w niej sposób myślenia jest głęboko wyzwalający i rzucający nowe światło na kwestie, które mogłyby nam się wydawać nienaruszalne.

"Odwaga bycia nielubianym" to prostolinijna i poruszająca opowieść o mocy, którą każdy z nas w sobie nosi - wystarczy ją uwolnić i na własne oczy zobaczyć jej oczyszczającą siłę.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
700393
Tytuł
Odwaga bycia nielubianym. Japoński fenomen, który pokazuje, jak być wolnym i odmienić własne życie
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
japoński
Liczba stron
264
Data premiery
2017-06-05
Rok wydania
2017
Wymiary produktu [mm]
22
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.33
Długość
227
Głębokość
151
Wysokość
18
Cena detaliczna
39,90 zł
Nasza cena
25,29 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,9/5
27 recenzji
 • 5
  24
 • 4
  3
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Pawel N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-31
  Odwaga bycia nielubianym. Japoński fenomen, który pokazuje, jak być wolnym i odmienić własne życie to książka, która kupiłem właśnie z uwagi na ten intrygujący tytuł. Całkiem mi się podobała, choć nie było tak jakieś specjalne odkrycie. Autor zwyczajnie wylewa na czytelnika wiadro zimnej wody, uświadamia różne rzeczy, skłania do refleksji. Książka do przeczytani w jedno popołudnie. Napisana lekkim językiem. Generalnie polecam, choć osobiście uważam ze na rynku są lepsze pozycje na ten temat.
 • Wioleta H. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-31
  Dobra książka na kilka wieczorów. Ja po lekturze miałem ochotę nagle przestawić pewne moje zachowania o 180 stopni,. Uświadomiłem sobie jak wiele błędów popełniam, jak na siłę robię pewne rzeczy wbrew swojej woli. Otrzymałam ją w prezencie i wiem, ze jak nie będę miała pomysłu na prezent dla kogoś innego, to także sprezentuję egzemplarz. Jestem zdania, że każdy człowiek na ziemi powinien przeczytać ta wartościową pozycję.
 • Marcelina D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-19
  Odwaga bycia nielubianym. Japoński fenomen, który pokazuje, jak być wolnym i odmienić własne życie to kolejna książka do tego autora, którą kupiłem. Poprzednie były genialne, odkrywcze, skłaniały do refleksji, nie pozwalały o sobie zapomnieć. No i nie inaczej było tym razem. Trzeba przyznać, ze autor ten ma lekkie pióro i wykazuje fantastyczny kunszt literackie. Takiego człowieka mogłabym czytać, czy tez słuchać godzinami i chyba nigdy by mi się nie przejadł. No i jeszcze motywacja jaka pozostaje w głowie, pozytywna zmiana w osobowości. Polecam!
 • Bartosz J. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-16
  No Japończycy to potrafią pisać. Podoba mi się samo już założenie książki, które wynika z tytułu. Treść także niczego sobie, choć tak naprawdę nie ma tutaj niczego odkrywczego, niczego o czym przeciętny Polak by nie wiedział. Może tylko po prostu w trakcie lektury uświadomiłem sobie pewne kwestie. Niemniej w żadnej sposób na mnie ta książka nie wpłynęła. Nie jest to poradnik typu, ze po przeczytaniu mam ochotę zmienić siebie i zbawić świat.
 • Małgorzata G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-10
  Bycie lubianym za wszelka cenę nie jest postawa godną polecenia. W książce prowadzony jest dialog na temat zachowania ludzi i sposobu ich funkcjonowania. W książce zostaje ukazane to, że czasami lepiej żyć według swoich zasad i samodzielnie zbudować wzorzec dobrego postępowania, niż nieustannie zadowalać innych i mimo ich poklasku czuć się nieszczęśliwym.
 • Wiktoria M. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-05-07
  Bardzo fajna ta książka, choć momentami trochę zwiła. Miałam wrażenie, ze czasem autor gubi się w tym co pisze i pojawiają się pewne sprzeczności. No ale może nie czytałem di końca uważnie i nieprawidłowo wnioskuje. Generalnie podobało mi się, coś tam z tego wyniosłem i na pewno sięgnę po kolejne pozycje autora. Polecam.
 • Alicja Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-06
  Świetna książka godna polecenia każdemu, kto ma chwile zwątpienia w nasz świat i to jak się nawzajem traktujemy, czy można to zmienić.
 • Tomasz L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-01
  Fascynująca i intrygująca książka. Otrzymałem ją w prezencie na urodziny od przyjaciółki, która bardzo interesuje się japońską literaturą. Słyszałem że to bestseller w tamtym kraju, i po dogłębnym przeczytaniu wcale się temu nie dziwie. Książka daje do myślenia i skłania do refleksji. Na pewno nie raz jeszcze do niej wrócę. Tymczasem czyta ją teraz moja małżonka i także jest zachwycona. Polecamy więc po stokroć!
 • Kinga L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-29
  Jestem w trakcie czytania i nie mogę uwierzyć, jakie to proste – proste i zarazem genialne!
 • Jola W. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-04-25
  Mam mieszane uczucia. Z jednej strony fajny potencjał tematyczny i naprawdę autor dotyka wielu fascynujących zagadnień. Z drugiej strony napisane jest to wszystko taki zbyt wyniosłym, czasem wręcz naukowym językiem, Ciężko się to czytało, trochę topornie. Wnioskuję więc że nie jest to lektura odpowiednia dla każdego. No i czytania ogólnie zajęło mi sporo czasu. Zazwyczaj taką ilość stron pochłaniam w tydzień, a lektura tej zajęła mi ponad miesiąc.
 • Jagoda J. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-22
  Ta książka pokazuje, jak wspaniale byłoby, gdybyśmy nawzajem nie oceniali się i nie przejmowali tym, co ktoś może pomyśleć. Założe się, że większość osób miała kiedyś problem z jednym albo drugim, wiec to lektura praktycznie dl wszystkich
 • Piotr A. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-20
  Ta pozycja to filozoficzne rozważanie na temat życia, ludzi, relacji. W treści znajdziemy rady dotyczące tego, jak powinno się funkcjonować w dzisiejszym świecie. Czasami trzeba być nielubianym, żeby pozostać szczęśliwym i żyć w zgodzie ze sobą. Świetna pozycja dla wszystkich, którzy chcą się na chwilę zatrzymać i przemyśleć własne życie.
 • Małgorzata H. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-16
  Bardzo dobra książka, aczkolwiek nie dla każdego. Napisana jest dość trudnym językiem, momentami bardzo toporny, ale może to wina złego tłumaczenia? No ale zagadnienia które porusza autor nie należą do najłatwiejszych. Niemniej jeśli uda Ci się przeczytać tą książkę, od deski do deski, to gwarantuję że dużo z niej wyniesiesz. Nie dziwię się, ze to bestseller w Japonii. U ans niestety takich poradników w Polsce nie piszą, tylko zasypują nam bezwartościowymi banałami.
 • Ewelina A. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-15
  Interesuję się Japonią, okładka przyciągnęła mój wzrok, więc kupiłam z ciekawości. Chociaż może nie jest to mój typ literatury, to nie jest na pewno typowy płytki poradnik jak zbawić świat. Wiele poruszonych kwestii daje do zastanowienoa
 • Marzena T. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-04-13
  Całkiem dobra książka. To moja pierwsza od tego autora, ale chyba zdecyduję się na kolejne. Podoba mi się jego podejście do tematu i to jak rozwodzi się nad ważnymi zagadnieniami. Nie było tu w zasadzie żadnej kwestii, która zostałabym potraktowana płytko. Ponadto autor używa ładnego języka, podczas lektury czujesz, ze czytasz książkę na poziomie a nie jakieś pitu, pitu.
 • Nikola L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-08
  Doskonała terapia, a gdy tylko zapomnę, co jest w niej napisane, wielokrotnie wracam. Abstrahując od filozofii jako takiej, to po prostu jest książka, która każe się zastanowić nad sobą i może dużo zmienić.
 • Ewelina L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-01
  Szok, jaką ulgę moze przynieść to, żeby przestać się zastanawiać nad innymi ludżmi, szczerze polecam
 • Violetta C. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-01
  Książka zawiera dialog prowadzony między Itchiko Kishimi i Fumitake Koga. Rozprawa dotyczy ważnych aspektów życia ludzkiego, relacji międzyludzkich, wpływu człowieka na przeznaczenie. Pozycja ciekawa zwłaszcza dla osób zainteresowanych filozofia.
 • Amelia D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-25
  Wiele razy w życiu zastanawiałam się co myślą o mnie inne osoby, wpadłam chyba w taką pułapkę przypodobania się innym, próby sprostania ich oczekiwaniom (a może wyimaginowanym oczekiwaniom) wobec mnie. Czy mama nie powie, że w tej bluzce wyglądam zbyt grubo? Czy projekt dla szefa jest wystarczająco dobry i pochwali mnie? Czy tamta kobieta spojrzała na mnie, bo nierówno nałożyłam szminkę? Ta książka pomogła mi się trochę uporać z moimi demonami, więc jeśli ktoś ma podobny problem to warto spróbować.
 • Wojciech E. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-18
  Chociaż nie interesuje mnie filozofia jako taka, szkoły filozoficzne, a kim jest Adolf Adler dowiedziałem się dopiero przy okazji tej właśnie książki, to nie ma to znaczenia – to po prostu ciekawa książka.
 • Ewa Klient niezweryfikowany
  5.0
  2019-01-03
  Bardzo ciekawa książka szczególnie dla tych, którzy chcą zrozumieć relacje międzyludzkie i nie tylko. Jest to dialog między młodzieńcem a filozofem, który wyjaśnia mu na podstawie filozofii adlerowskiej różne aspekty ludzkich zachowań.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 6. marca, środa
0,00 zł
700393
Ładowanie...