Xi
Polecamy podobne produkty

 Odkryj świat. Memory - ćwicz pamięć i poszerzaj horyzonty!

Memory to klasyka gier karcianych, lubiana przez wszystkich bez względu na wiek: poszukiwania ukrytych par obrazków to znakomite ćwiczenie pamięci, a towarzyszący rywalizacji dreszczyk emocji dodatkowo podnosi satysfakcję z zabawy. Uniwersalna mechanika gry pozwala na dużą różnorodność tematyczną: prezentowana edycja zabiera uczestników w fascynującą podróż dookoła świata.

Odkryj świat. Memory - dla kogo?

Gra przeznaczona jest dla dzieci w wieku 7 lat i starszych; równie dobrze bawią się przy niej dorośli, dlatego Memory świetnie sprawdza się podczas wspólnego czasu w rodzinnym gronie. W jednej rozgrywce może uczestniczyć 2 lub więcej graczy.

Memory - zasady gry

  • W zestawie znajduje się 80 tafelków z grafikami przedstawiającymi ciekawe miejsca z całego świata. Każda grafika nadrukowana jest na 2 tafelkach. Przed rozpoczęciem gry rozkładamy wszystkie elementy na stole niezadrukowaną stroną do dołu. 

  • Gracze kolejno podnoszą ze stołu po 2 tafelki i sprawdzają ich zawartość. Jeśli oba elementy mają taką samą grafikę, gracz zabiera je i odkłada po swojej stronie. Jeśli grafiki różnią się między sobą, należy odłożyć je w to samo miejsce. 

  • Kluczem do zwycięstwa jest uważna obserwacja i zapamiętywanie pozycji odkrywanych elementów - zarówno tych podnoszonych przez siebie samego, jak i przez pozostałych graczy.

  • Wygrywa gracz, który po zdjęciu wszystkich tafelków ze stołu zgromadził najwięcej elementów. Zasady można modyfikować, np. wyznaczając ograniczony czas na zebranie wszystkich tafelków lub dążąc do wyczyszczenia planszy z jak najniższą liczbą pomyłek.

Odkryj świat. Memory - dlaczego warto?

Gry logiczne i pamięciowe to jeden z najbardziej wartościowych sposobów spędzania wolnego czasu, bez względu na wiek. Mózg potrzebuje ciągłej stymulacji do prawidłowego funkcjonowania - aktywności tego typu łączą więc przyjemne z pożytecznym: gra w Memory wspomaga pamięć i zdolności intelektualne, zapewniając jednocześnie dużo frajdy i pozytywnej energii.

Prezentowana wersja gry dostarcza dodatkowo wielu ciekawych informacji z dziedzin geografii oraz turystyki. Zabawa przenosi nas w wyobraźni w najdalsze zakątki świata: wśród obiektów uwiecznionych na tafelkach znajdują się m.in. posągi z Wyspy Wielkanocnej, indonezyjskie pola ryżowe czy pola baobabów z Madagaskaru. Ilustracje inspirują do pogłębiania wiedzy na temat prezentowanych miejsc, ale nie tylko - być może wśród odkrytych kart znajdzie się kierunek Waszej najbliższej wakacyjnej podróży? Zagrajcie i przekonajcie się sami!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

837495
Ładowanie...