Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Oddech. Naukowe poszukiwania utraconej sztuki

Oddech to życie. Nie ma nic ważniejszego dla naszego dobrego samopoczucia i zdrowia niż właśnie oddychanie. Oddech wpływa zarówno na naszą psychikę, jak i ciało. Nasz styl życia, to, co jemy, jakie mamy geny, ile ćwiczymy, czy jesteśmy młodzi czy starzy nie mają znaczenia, gdy nie potrafimy poprawnie oddychać.James Nestor - dziennikarz, autor książki „Oddech. Naukowe poszukiwania utraconej sztuki"Czytaj więcej

 • Wydawnictwo: Galaktyka
 • Data premiery: 2021-04-13
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 330
 • Wymiary: 227 x 152

Oddech to życie. Nie ma nic ważniejszego dla naszego dobrego samopoczucia i zdrowia niż właśnie oddychanie. Oddech wpływa zarówno na naszą psychikę, jak i ciało. Nasz styl życia, to, co jemy, jakie mamy geny, ile ćwiczymy, czy jesteśmy młodzi czy starzy nie mają znaczenia, gdy nie potrafimy poprawnie oddychać.

James Nestor - dziennikarz, autor książki „Oddech. Naukowe poszukiwania utraconej sztuki" - przemierza świat i poszukuje odpowiedzi na pytanie, jak przywrócić człowiekowi właściwy oddech. Jako gatunek bowiem utraciliśmy umiejętność poprawnego oddychania i już teraz ponosimy tego poważne konsekwencje. Niestety może być jeszcze gorzej, jeśli w porę nie wrócimy do tego, o czym mówili nasi przodkowie. Nie warto zatem bagatelizować problemu i przyjrzeć się naszemu oddechowi, by jak najszybciej wprowadzić odpowiednie, korygujące zmiany. James Nestor swoich poszukiwań nie ogranicza tylko do źródeł medycznych. Próbuje znaleźć odpowiedź na dręczące go pytania również w tajnych instytutach ZSRR, w dawnych miejscach pochówku, na ulicach São Paulo pełnych smogu oraz w szkołach chóralnych w New Jersey. Autor bada także różne starożytne praktyki oddechowe takie jak Pranayama, Tummo czy Sudarshan Kriya i łącząc siły z pulmonautami, sprawdza moc oddechu.

Wnioski są zaskakujące! Okazuje się, że wystarczy wprowadzić niewielkie zmiany podczas wdychania i wydychania powietrza, by uzdrowić wiele obszarów naszej codzienności. Dzięki poprawnemu oddychaniu możemy znacznie polepszyć swoje sportowe rezultaty, usprawnić funkcjonowanie narządów wewnętrznych, pozbyć się astmy, chrapania i chorób autoimmunologicznych, a nawet wesprzeć dotknięty skoliozą kręgosłup.

Książka „Oddech. Naukowe poszukiwania utraconej sztuki" jest wywrotowa pod wieloma względami. Po lekturze nasze wyobrażenia i przekonania o oddychaniu zostaną ostatecznie obalone. W oparciu o teksty medyczne sprzed wielu wieków, a także na podstawie licznych współczesnych naukowych badań z zakresu pulmonologii, psychologii, biochemii oraz fizjologii człowieka, poznamy istotę mocy tkwiącej w oddychaniu. Nasze życie się zmieni na lepsze i już nigdy nie braknie nam tchu!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
2983004
Tytuł
Oddech. Naukowe poszukiwania utraconej sztuki
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
330
Data premiery
2021-04-13
Rok wydania
2021
Wymiary produktu [mm]
227 x 152
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.44
Długość
228
Głębokość
152
Wysokość
24
Cena detaliczna
49,90 zł
Nasza cena
31,88 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,9/5
18 recenzji
 • 5
  17
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Nikola P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-29
  Oddychanie jako klucz do sukcesu! Książka pozwala dostrzec co utraciliśmy, a przede wszystkim pozwala naprawić, czy też poprawić oddech i jego jakość. Ta jakość to lepszy sen, większa energia i większa sprawność fizyczna. W książce znalazłam dużo cennych informacji o oddechu a także o tlenie i dwutlenku węgla. Całość sprawiła, że zmienił się mój styl życia.
 • Tomek N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-27
  Oddychanie, co w tym niby trudnego. RObimy to przecież bezwiednie, oddychanie odbywa się bez naszej ingerencji. Jednak prawda jest taka, że wraz z rozwoje cywilizacji nasza sztuka oddechu całkiem się zmieniła. Książka pozwoliła mi w inny sposób spojrzeć na oddech, pomogła zorganizować pracę nad utraconym lekkim i pełnym oddechem. W ten sposób odzyskałem kontrolę nad własnym ciałem.
 • Wioleta T. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2021-04-25
  Książka zainteresowała mnie przede wszystkim ze względu na ćwiczenia i mechanizmy oddechowe. Jak pracować z oddechem w skrajnych już przypadkach, jak i na co dzień. Nowoczesne podejście do sprawy, pozwala lepiej zrozumieć swój organizm. Prawidłowy oddech przyśpiesza regenerację i pozwala skupić się na ćwiczeniach. Czasami przekaz był dla mnie zbyt naukowy więc daję jedną gwiazdkę mniej.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 27. lutego, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 27. lutego, wtorek
0,00 zł
2983004
Ładowanie...