Xi
Polecamy podobne produkty

Od stóp do głów - gra łącząca gimnastykę ciała i umysłu

Jeśli Twoje dzieci stronią od wysiłku fizycznego, ale uwielbiają dobrą zabawę gra Od stóp do głów to propozycja idealna. Nie tylko angażuje całą rodzinę na długie godziny, gwarantuje także ogromną dawkę śmiechu, zabawy, a przede wszystkim ruchu. Co ważne, ten rewelacyjny zestaw może być także wykorzystywany w przedszkolu lub szkole, jest bowiem zaprojektowany z myślą o najmłodszych, także ich bezpieczeństwie. 

Ta gra logiczna i ruchowa sprawdzi się także na rodzinnych wyjazdach, koloniach, obozach, przyjęciach urodzinowych, a także zajęciach szkolnych i przedszkolnych. Rozwija przede wszystkim motorykę, równowagę, ale rewelacyjnie wpływa także na koncentrację, logiczne myślenie oraz umiejętności planowania. Ponadto pozytywnie wpłynie na relacje graczy, bowiem niektóre z wyzwań będą wymagały wsparcia pozostałych uczestników. 

Dla kogo przeznaczona jest i co zawiera gra Od stóp do głów?

  • Udział w grze mogą brać dzieci powyżej 3 roku życia, choć dorośli są także mile widziani.

  • Maksymalna liczba graczy to 12 osób, może więc zaangażować sporą grupę przyjaciół. 

  • Uczestnikami mogą być także przedszkolaki lub uczniowie szkół podstawowych.

  • Zestaw do gry zawiera tarczę losującą oraz 72 karty z zasadami.

Na czym polega gra Od stóp do głów?

Jak już sama nazwa wskazuje gra wykorzystuje wszystkie partie mięśni, a niektóre z wyzwań angażują przede wszystkim umysł. Kolejno każdy uczestnik najpierw korzysta z planszy i losuje grupę kart, z której wyciąga pierwszą z wierzchu. Karta wyznaczy zadanie, które musi wykonać w swojej kolejce. Pośród wyzwań pojawią konkretne ćwiczenia typu pajacyki czy przysiady, podstawowe pozycje jogi, litery, które należy odtworzyć wraz z innymi zawodnikami czy układy stóp oraz dłoni, które należy jak najdokładniej odwzorować. 

Na każdą kategorię przypada 12 kart, w sumie zestaw zawiera ich 72, co daje spory wachlarz szalonych wyzwań, ćwiczeń oraz układów. Będą one wymagały od uczestników sporo energii, pomysłowości oraz dobrej kondycji.

Od stóp do głów - opinie o grze

Dzięki prostej formie, jasnych poleceniach i atrakcyjnej szacie graficznej gra jest ciepło przyjmowana przez nowych uczestników. Przez wzgląd na zróżnicowane zadania nie nudzi i nie doprowadza do powtarzania dokładnie tych samych poleceń. Uczestnicy grając używają wielu partii mięśni, co sprawia, że rozgrywka z powodzeniem może zastąpi trening lub ćwiczenia ruchowe w szkole. Dorośli także skorzystają na zabawie, bowiem odwzorowując wymagane układy mogą zapewnić sobie relaksujące i wciągające zajęcie na popołudnie.

Gra Adamigo Od stóp do głów jak żadna inna łączy w sobie przyjemne z pożytecznym!

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

3180515
Ładowanie...