Xi

Oczy Mony

Mona ma dziesięć lat i mieszka w Paryżu. Pięćdziesiąt dwa tygodnie: tyle czasu zostało jej na odkrycie tajemnicy piękna. W każdą środę po szkole Henry, mądry i ekscentryczny dziadek Mony, zabiera ją do muzeum. I za każdym razem pokazuje i objaśnia nowe dzieło sztuki. To wyścig z okrutną chorobą – dziewczynce grozi utrata wzroku, a lekarze wydają się bezsilni. Mona i Henry zwiedzą Luwr, Orsay Czytaj więcej

 • Wydawnictwo: Literackie
 • Data premiery: 2024-04-24
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 496
 • Wymiary: 225 x 153

Mona ma dziesięć lat i mieszka w Paryżu.

Pięćdziesiąt dwa tygodnie: tyle czasu zostało jej na odkrycie tajemnicy piękna.

W każdą środę po szkole Henry, mądry i ekscentryczny dziadek Mony, zabiera ją do muzeum. I za każdym razem pokazuje i objaśnia nowe dzieło sztuki. To wyścig z okrutną chorobą – dziewczynce grozi utrata wzroku, a lekarze wydają się bezsilni.

Mona i Henry zwiedzą Luwr, Orsay i Pompidou. Wspólnie będą się dziwić, wzruszać i stawiać pytania, zachwyceni obrazem lub rzeźbą.

Poznając dzieła i myśli Botticellego, Vermeera, Goi, Courbeta, Claudel, Kahlo czy Basquiata, Mona odkrywa magiczną siłę ukrytą w sztuce. Teraz już wie, czym są talent, wątpliwości, melancholia oraz bunt – cenny skarb, który dziadek pragnie zachować w niej na zawsze.

Uniwersalna i absolutnie urzekająca opowieść o inicjacji w sztukę i w życie poprzez pełną miłości i mądrości rodzinną więź. O tym, co najpiękniejsze i najbardziej ludzkie. A jednocześnie mistrzowska i zrozumiała synteza pięciu wieków historii sztuki.

Oczy Mony francuskiego historyka sztuki Thomasa Schlessera stały się międzynarodowym fenomenem – od Stanów Zjednoczonych po Turcję, przez Niemcy, Włochy, Chiny aż po Japonię, w ponad trzydziestu krajach trwają prace nad tłumaczeniem książki, która – to pewne! – podbije serca wszystkich wnuczek i dziadków na świecie.

Oczy Mony zapowiadają się na wielki międzynarodowy bestseller na miarę Świata Zofii sprzed trzech dekad”.

Natalia Szostak, „Książki. Magazyn do czytania”

„Książka, którą cały świat wyrywa sobie z rąk”.

„Le Figaro”

„Oda do piękna i mądrości”.

„Le Parisien”

Oczy Mony to nie tylko powieść o inicjacji w świat sztuki, to także uniwersalna opowieść”.

„La Croix”

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3470118
Tytuł
Oczy Mony
Wydawnictwo
Liczba stron
496
Data premiery
2024-04-24
Rok wydania
2024
Wymiary produktu [mm]
225 x 153
Okładka
miękka
Waga Produktu [kg]
0.52
Długość
225
Wysokość
153
Nasza cena
49,59 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
1 recenzja
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Iwona Ż. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2024-05-14
  "Oczy Mony" to niezwykła podróż przez świat sztuki i życia, która wciąga czytelnika od pierwszych stron. Autentyczność relacji między Moną, dziesięcioletnią bohaterką, a jej dziadkiem Henrym sprawia, że ta książka staje się bardzo realistyczna. Dzieło Schlessera to prawdziwa pożywka dla duszy i umysłu, która zaprasza czytelnika do magicznego świata sztuki i życia. Wypełniona nie tylko fascynującymi podróżami po paryskich muzeach, ale także głębokimi refleksjami nad wartościami. Wciąga od pierwszych stron i nie pozwala oderwać się aż do ostatniego zdania. Jest to także podróż przez emocje, refleksje i głębokie przemyślenia, podróżą do wnętrza samego siebie.

  Opowieść o tym, jak Mona i dziadek Henry przemierzają paryskie muzea, odkrywając dzieła sztuki od Luwru po Pompidou, to niezwykle wciągające zderzenie ze światem sztuki. Czytelnik jest świadkiem nie tylko spotkań z majestatycznymi obrazami i rzeźbami, ale także z myślami i emocjami, które te dzieła wywołują. Schlesser bardzo umiejętnie łączy wątki sztuki, rodziny i walki z chorobą, tworząc poruszającą opowieść o odkrywaniu piękna w najmniej oczekiwanych miejscach. Mona i jej dziadek poznają arcydzieła malarstwa i rzeźby, ale także dostrzegają w nich odzwierciedlenie swoich własnych przeżyć i uczuć.
  Autor pokazuje, że sztuka może być nie tylko źródłem inspiracji, ale także drogowskazem w życiu tak jak to miało miejsce u naszej bohaterki i jej dziadka. Schlesser stworzył historię, która wzrusza i inspiruje. Choroba Mony staje się tu nie tylko przeciwnością losu, ale także bodźcem do poszukiwania piękna i sensu życia w najmniej spodziewanych miejscach i momentach.

  Wątek choroby dodaje książce głębi i emocjonalnego ładunku. Walka z utratą wzroku staje się metaforą walki o zrozumienie piękna w świecie, który może przemijać. Schlesser pokazuje, że sztuka ma moc nie tylko inspiracji, ale także uzdrawiania i budzenia w nas najgłębszych emocji i refleksji nad sensem życia. Autor, Thomas Schlesser, łączy historię sztuki z uniwersalnymi wartościami życiowymi. Poprzez opowieść o Monie i dziadku Henrym, czytelnik ma okazję zrozumieć, jak sztuka może być drogowskazem w życiu, jak może inspirować i uzdrawiać.

  "Oczy Mony" to nie tylko książka dla miłośników sztuki, ale dla wszystkich poszukujących piękna i sensu w życiu. Jej uniwersalność sprawia, że może dotrzeć do czytelników, przynosząc im wzruszenie, radość i refleksję nad życiem i sztuką. To zdecydowanie powieść, która pozostanie w pamięci na długo po zakończeniu lektury. Inspirując do dalszych poszukiwań piękna i głębszego zrozumienia życia. To opowieść o tym, że nawet w najtrudniejszych chwilach życia sztuka może być drogowskazem i źródłem siły.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier DPD
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 16. lipca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 16. lipca, wtorek
0,00 zł
3470118
Ładowanie...