Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Ocalenie w Maryi. Pakiet ratunkowy w czasach dramatu Kościoła i świata

Piotr Glas

(okładka miękka)

5/5
Znasz ten produkt? Podziel się opinią i zgarnij 100 zł!
Wydawnictwo: Esprit
Liczba stron: 288

Produkty powiązane:

Kup w zestawie:

3 produkty
wartość produktów w zestawie:
69,80 zł
43,45 zł
oszczędzasz 26,35 zł (38%)
-39%

29,90 zł

18,26 zł

oszczędzasz 11,64 zł (39%)

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
Orlen Paczka 6,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 9,99 zł
Kurier DPD 11,99 zł
Kurier InPost 12,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł

Opis

Ksiądz Piotr Glas, znany jako ceniony rekolekcjonista, wskazuje w książce drogę do zawierzenia Matce Bożej w trudnych czasach. To nie tylko zbiór modlitw przynoszących ukojenie, ale także opowieści oparte na własnym doświadczeniu autora. Twórca uważa, że Polska jest miejscem, z którego może przyjść odrodzenie wiary w czasie kryzysu kościoła, szalejących chorób i konfliktów politycznych, a także zmian zachodzących gwałtownie w społeczeństwie.

Trudno zignorować fakt, że żyjemy w trudnych czasach - pandemia, kryzys wiary, konflikty polityczne, kataklizmy. Nawet jeśli przyjmiemy, że to jeszcze nie koniec świata, to nie sposób zbagatelizować tego, że w życie człowieka XXI wieku wkrada się coraz więcej chaosu i niepewności. Ludzie są zagubieni, coraz częściej odczuwają samotność, nie potrafią odnaleźć swojego miejsca w życiu, nigdzie nie znajdują spełnienia. To moment, by wziąć za rękę Maryję i pozwolić się Jej poprowadzić. Jest Ona niesamowitą przewodniczką pośród zakrętów współczesnego świata. Ksiądz Piotr Glas w swojej książce „Ocalenie w Maryi. Pakiet ratunkowy w czasach dramatu Kościoła i świata" w sposób zdecydowany przekonuje, że wiara ostatecznie doprowadzi do zwycięstwa. Autor wcale nie obiecuje, że droga zawierzenia Maryi jest usłana różami. Po ludzku może być trudno, boleśnie i mocno pod górkę. Z głębszej jednak perspektywy doprowadzi niewyobrażalnego szczęścia.

Lektura książki „Ocalenie w Maryi. Pakiet ratunkowy w czasach dramatu Kościoła i świata" uświadamia to, w jakiej kondycji jest obecny świat i żyjący tu i teraz ludzie. Kryzys jest wszechobecny - dotyka całe społeczeństwa jak i człowieka indywidualnie. Nie chodzi tu jednak o to, by straszyć czytelników tragediami, biedą czy śmiercią. Najważniejsze jest, by stanąć w prawdzie przed samym sobą i Bogiem oraz zdać sobie sprawę z trudnych czasów, w których przyszło nam żyć. Odwołanie się do głębszych wartości, wezwanie na ratunek Matki Bożej i pozwolenie, by to Ona królowała w naszej codzienności jest - jak przekonuje ksiądz Piotr Glas - sposobem na to, by w perspektywie wieczności ocaleć.

Książka „Ocalenie w Maryi. Pakiet ratunkowy w czasach dramatu Kościoła i świata", która ukazała się nakładem Wydawnictwa Esprit zmusza do refleksji. Nie sposób pozostać wobec niej obojętnym.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 2842997
Tytuł Ocalenie w Maryi. Pakiet ratunkowy w czasach dramatu Kościoła i świata
Autor Piotr Glas
Wydawnictwo Esprit
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 288
Data premiery 2020-05-27
Rok wydania 2020
Wymiary produktu [mm] 200 x 130 x 22
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.28
Cena detaliczna 29,90 zł
Nasza cena 18,26 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Katarzyna R.

5/5
| 25-04-2021
Z całego serca polecam tę pozycję dla każdego wierzącego i nie wierzącego także. Książka napisana prostym, zrozumiałym językiem nawet dla największego laika.
W dzisiejszych czasach, pełnych niepokoju, lęków, zagubienia, niepewności, Maryja wydaje się najprostszą a jednocześnie najbezpieczniejszą drogą do zbawienia. Głębokie poznanie Jej, powierzenie swojego życia i oddanie się Jezusowi Chrystusowi właśnie poprzez ręce Maryi jest dla nas ludzi pakietem ratunkowym i najlepszą receptą na zdrowie duszy, która dziś być może jest daleko od Boga, może jest nękana przez złego ducha, być może odeszła od wspólnoty Kościoła, błądzi i nie wie jak wrócić. Być może cierpi, ma myśli samobójcze, w życiu się jej nie układa i nie wie jak poskładać rozsypane części w całość.
Ksiądz Piotr Glas doskonale zmierzył się z tematem. Trafnie spostrzega, że Maryja nie jest tylko kobietą, której rola zaczyna i kończy się na byciu matką Zbawiciela, lecz że Jej pozycja jest o wiele większa mimo iż ona sama się umniejsza, jest milcząca i wszystkie rozterki zachowuje w swoim sercu. Ona wiernie współpracuje z Duchem Świętym i z łaską samego Boga. Jej odwaga w powiedzeniu Stworzycielowi "Tak" powinna być wzorem dla każdej kobiety, a także matki, bo mimo iż wychowywała Chrystusa- Zbawiciela, to przede wszystkim towarzyszyła swojemu dziecku jako zwykła matka i borykała się z problemami dnia codziennego jak każdy z nas.
Autor książki słusznie również zauważa, że rola Maryi jest dzisiaj ( za przyczyną działań samego Szatana) ignorowana, pomijana i pomniejszana, a powyższa książka jest moim zdaniem bardzo pomocna w uświadomieniu sobie zakusów złego i przeciwdziałaniu mu. Gorąco polecam!

Natalia N.

5/5
| 04-03-2021
Książka jest naprawdę fajna :) Zawiera tez Zbiór fajnych i mocnych modlitw. Szczególnie różaniec według św.Ludwika :D (piękny)

Irena

5/5
| 05-01-2021
Super dla szukających prawdy, sensu w życiu i Boga przede wszystkim :)

Halina N.

5/5
| 30-12-2020
Książka warta przeczytania daje nadzieję na trudne czasy. Polecam.

Alina R.

5/5
| 02-12-2020
Tylko całkowite oddanie się Jezusowi przez Niepokalane Serce Maryi jest dla nas ratunkiem w tych trudnych czasach, daje zwycięstwo ze złem i pokój serca. Ksiądz Glas potrafi przekonać do uczynienia tego kroku.

Kamila E.

5/5
| 31-08-2020
Ks. Glas to uznany rekolekcjonista, którego doświadczenie oraz zawarte w książce modlitwy potrafią natchnąć czytelnika do głębokich przemyśleń nad kondycją współczesnego świata i kościoła. A co najważniejsze, dostajemy również receptę na wyjście z tej zapaści.

Stanisław R.

5/5
| 22-08-2020
Jako niekatolik z oczywistą rezerwą podszedłem do tej publikacji. Niemniej słowa ks. Glasa, jego praktyka oraz zaproponowane w książce modlitwy, choć ukazują smutną prawdę na temat naszych czasów, pozwalają dostrzec to światełko w tunelu i z nadzieją spojrzeć w przyszłość.

Bozena U.

5/5
| 19-08-2020
Piękna książka, która daje nadzieję. W tak trudnych i niepokojących czasach nie pozostaje nic innego jak zawierzyć doświadczeniu ks. Piotra i oddać swe troski Maryi. Gorąco polecam

Damian E.

4/5
| 16-08-2020
Książka, mimo że dotyka osobliwej sfery życia, jest apisana w przejrzysty i zrozumiały sposób. Interesująca pozycja również dla osób spoza społeczności katolickiej.

Bogdan O.

5/5
| 11-08-2020
Bardzo potrzebna książka, szczególnie w obecnych czasach. Trend chwilowości, nieustającego pędu, zatarcia wyższych wartości. To wszystko powoduje duchową śmierć. Na szczęście jest ratunek. Trzeba tylko powierzyć troski w odpowiednie ręce.

Krzysztof S.

4/5
| 08-08-2020
Ciekawa, inspirująca książka. Warto zagłębić się w nauki ks. Glasa oraz jego doświadczenie jako egzorcysty. Polecam

Diana W.

5/5
| 04-08-2020
Nie trzeba daleko szukać żeby zauważyć jak bardzo współczesne społeczeństwo zbłądziło na swojej drodze ku postępowi. Sam byt bez ducha nic nie znaczy. Warto się ratować a ratunek jest tylko jeden.

Damian O.

5/5
| 01-08-2020
Kryzys dotknął nie tylko przestrzeń społeczną czy polityczną, ale również Kościół. Książka ks. Glasa pozwala znaleźć nadzieję a może nawet ocalenie.

Radosław M.

4/5
| 30-07-2020
Czy w dobie kryzysu Kościoła jest coś co może dać przeciętnemu człowiekowi choćby cień nadziei? Jak uchronić się od moralnego upadku, którego doświadczamy niemal na każdym kroku przestrzeni publicznej? Te i inne pytanie, a także odpowiedzi na nie są zawarte w książce ks Piotra Glasa. Polecam

Michalina I.

5/5
| 17-07-2020
To niezwykła książka na niezwykłe tematy. Gorąco polecam szczególnie osobom zagubionym w chaosie dzisiejszych czasów.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
5. lipca, wt. — 6. lipca, śr.
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
6. lipca, środa
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
5. lipca, wtorek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
4. lipca, poniedziałek
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
Kurier InPost
czas dostawy
5. lipca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
6. lipca, środa
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
6. lipca, środa
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
4. lipca, poniedziałek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...