Oblitus

  3 recenzje

Trzech to zbyt wielu, trzeci to już PRZESZKODA!Trzecia część cyklu.Trzeci element układanki.Trzeci bok trójkąta.Śmierć Kruka nie zakończyła serii tragicznych wydarzeń. Do akcji wkracza Nauczyciel. Żeby go pokonać, Anka, Szczepan i Artur muszą znowu połączyć siły, muszą się cofnąć do 2010 roku, do historii Soni i Kruka. Czy to wystarczy? Czy w traumatycznej przeszłości uda im się znaleźć coś, co poCzytaj więcej

  • Wydawnictwo: Muza
  • Serie: Incognito
  • Data premiery: 2024-04-24
  • Okładka: miękka
  • Liczba stron: 324
  • Wymiary: 208 x 136
więcej parametrów

O książce

Trzech to zbyt wielu, trzeci to już PRZESZKODA!

Trzecia część cyklu.

Trzeci element układanki.

Trzeci bok trójkąta.

Śmierć Kruka nie zakończyła serii tragicznych wydarzeń. Do akcji wkracza Nauczyciel. Żeby go pokonać, Anka, Szczepan i Artur muszą znowu połączyć siły, muszą się cofnąć do 2010 roku, do historii Soni i Kruka. Czy to wystarczy? Czy w traumatycznej przeszłości uda im się znaleźć coś, co pomoże im uporać się z nowym koszmarem?

– Świetnie – ucieszył się Nauczyciel. – Na czym to ja skończyłem? Ach, tak. Znaczenia. W chrześcijaństwie trójkąt symbolizuje Świętą Trójcę, w judaizmie doskonałość, masoni uważali, że każdy bok to odpowiednio: światło, czas i ciemność. Triangulum to moja ulubiona figura. Jakieś trzydzieści lat temu, gdy byłem w twoim wieku, poznałem innego fascynata liczb, figur i orgii. Domyślasz się, kogo?

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu
3484847
Tytuł
Oblitus
Wydawnictwo
Serie:
Język
polski
Liczba stron
324
Typ okładki
miękka
Wydanie
1
Data premiery
2024-04-24
Rok wydania
2024
Wymiary
208 x 136
Waga
0.26 kg
Wysokość
130 mm
Długość
205 mm
Głębokość
22 mm
Liczba elementów zakres
Do 49
Szerokość
130 mm
Nasza cena
32,89 zł

Opinie i recenzje książki Oblitus

5,0/5
 
3 recenzje
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
  • Katarzyna D. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2024-09-25Recenzja zweryfikowana
    Uwielbiam historie pisane przez Paulinę Świst, a "Oblitus" jest trzecim tomem w serii Incognito. Czekałam na niego i dopiero teraz udało mi się go przeczytać.

    Autorka serwuje nam w niej niesamowity wyrzut adrenaliny, skoki ciśnienia i migotanie komór sercowych, a wszystko przez poziom uknutej intrygi. Śmierć krąży wokół bohaterów i zacieśnia swoje objęcia, a oni próbują się jej wywinąć.

    Anka, Szczepan i Artur – ponownie łączą siły, by stawić czoła mrocznej przeszłości oraz nowemu wrogowi, jakim jest Nauczyciel. Aby zrozumieć obecne wydarzenia, muszą wrócić do 2010 roku, do tragicznych losów Soni i Kruka, których historia stanowi klucz do rozwiązania ich obecnego koszmaru.

    Postać Nauczyciela, jego fascynacja symboliką trójkąta wprowadza do fabuły dodatkowy element intelektualnej gry, którą podejmują mimo, że nie chcą bohaterowie. Jest zaskakująco i intrygująco zarazem. To on staje się centralnym punktem nowego śledztwa, a jego powiązania z przeszłością bohaterów budują napięcie do ostatniej strony.

    Styl pisania Pauliny Świst jest nie do podrobienia!
    Serwuje nam jak zawsze dynamiczną akcję, barwne i nieprzeciętne postacie oraz zaskakujące zwroty akcji w fabule. Ania, Artur i Szczepan mimo trudnej przeszłości i nie ciężkiej atmosfery prywatnej znów zjednoczą siły i stawią czoła zewnętrznemu zagrożeniu. Przepiękny balans między thrillerem psychologicznym a kryminałem, oprószony nutką sensacji.
    Paulina Świst ponownie udowadnia, że potrafi tworzyć skomplikowane śledztwa, intrygi i nietuzinkowe postacie, a do tego ma specyficzne poczucie humoru, które uwielbiam! Dla mnie majstersztyk ? A myk z QR kodem - rewelacja! Przez pierwsze dwa tomy serii skutecznie autorka podpuszcza czytelników prywatna relacją Anki, Szczepana i Artura - krąży wokół tematu, ale dopiero w trzecim tomie dzieje się to najlepsze ? Polecam!

    “ - Naprawdę nie możesz się zdecydować, czy jestem twoim kotkiem, czy zdzirą.
    Uśmiechnął się ironicznie.
    Najważniejsze, że do tej czarnej ślicznej główki dotarło, że MOJĄ.”

    Zalecam czytanie od pierwszego tomu, ponieważ będzie trudno wam odnaleźć się wam w śledztwie i relacji pani dziennikarz, pana prokuratora i pana policjanta.
  • Aneta E. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2024-04-13Recenzja zweryfikowana
    „No i pieknie. Teraz sie już nie zatrzymam. Kompletnie nie wiem, czemu wszyscy mężczyźni mojego
    życia, kiedy jestem opanowana, to naciskają mnie tak
    długo, aż wypieprzy mi korki. A potem szok i niedowierzanie”

    I oto jest - finał totalnie tajemniczej trylogii Pauliny Świst. Zagadkowy trójkąt, z tajemnicą i przesłaniem nie do rozwiązania? Czy może trójkąt fascynacji i uczuć trójki bohaterów, które łączą się bardziej, niż mogłoby się nam, a przede wszystkim im, wydawać. Z jednej strony Anka, Artur i Szczepan - dziennikarka, prokurator i CeBeŚ. Z drugiej tajemniczy Nauczyciel i jego podopieczni. Zagadka, wydawać by się mogła nie do rozwiązania, i trójkąt uczuć, nie do opanowania.

    W tej części, niby oczywiste uczucia Anki, stają pod cholernym znakiem zapytania. Wszytko jednak, należy odsunąć na bok, gdy idzie o dobro i bezpieczeństwo całej trójki. Szczepan zmaga się ze swoimi demonami, Artur zmaga się ze swoimi uczuciami, a Anka jak to Anka, uwięziona, w swoich i pomiędzy nimi, włącza swój tryb „mam na to wyje#ane”, bo wie, że tylko wspólnie mogą rozwiązać zagadkę i powstrzymywać, to, co do tej pory było niepowstrzymywalne.

    Ale czy mogą i czy wspólnie, o tym musicie przekonać się sami.

    Przyznam się, że po niespełna czterdziestu stronach, miałam ochotę udusić jednego z bohaterów.
    Boszzz, jaki dupek!
    No, ale miał, no miał powody. Potem wszystko idzie niby gładko, oprócz oczywiście tej uczuciowej walki pomiędzy całą trójką, zresztą rewelacyjnie opisaną, ale wciąż tajemnica i wciąż niewyjaśniona sprawa, może doprowadzić czytelnika do obłędu.
    No bo kim jest Nauczyciel? Co chce osiągnąć?
    Jaki ma związek z głównymi bohaterami?
    No i powiem, Wam jedno, prawie do samego końca, autorka nas trzyma w takim napięciu i tak umiejętnie lawiruje między faktami, a przede wszystkimi bohaterami, że sami nie wiemy, kto jest kim i jaką gra lub grał w tym wszystkim rolę. Uważnie czytając, w wytypowaniu odpowiedniej osoby, dużo mogą pomóc nam rozdziały sprzed kilkunastu lat, pisane na przemian z rozdziałami z teraźniejszości. Oprócz świetnej fabuły, jedynych w swoim rodzaju bohaterów, których rewelacyjne dialogi, to niewyczerpane źródło przekomicznych cytatów, którymi Paulina Świst bezapelacyjnie się charakteryzuje, mamy na prawdę nie małą dawkę emocji, złości, ale i takich najbardziej mrożących krew w żyłach momentów. Jest też mała, a jak dla mnie, to nawet duża niespodzianka, kryjąca się w książce. Taki nowy surprise. Jest zagadkowo, mrocznie, seksownie, a wszystko okraszone takim humorem i dialogami, jakimi tylko Świst potrafi sypać, jak z rękawa. I oby jej wena trwała wiecznie, bo ja tu widzę temat, a raczej duet bohaterów na nową książkę!!!

    Paulino Świst, i w tej właśnie sprawie, niech moc będzie z Tobą, a jakby co, to mój ulubiony, seksowna prokurator Zimnicki, na pewno Ci pomoże Lowju❤️

    Cóż mogę więcej dodać, to była niesamowita przygoda, zresztą jak z każdą z książek Śwista!

    Pięknie dziękuję Wydawnictwu Muza, za możliwość przeczytania tego cudeńka - przedpremierowo???


    Łapcie moje ulubione cytaty
    ( oczywiście, tylko kilka, bo jak wiadomo jest ich ze sto :-))))

    „Nie widziałem takiego samozaorania, odkąd koleś, którego poszukiwałem listem gończym, zadzwonił na policję, by zgłosić, że u jego sąsiadów jest głośna impreza”

    „Była najbardziej perwersyjną, najwytrzymalszą dziwką i najlepszym, najdokładniejszym zabójcą. I też nie udawała”

    „Po tym, co mi dziś zaprezentował, jego pozycja była po prostu niezagrożona. I to niezagrożona w takim stopniu, że gdyby jutro stanął przede mną nagi Ryan Gosling z deklaracją wiecznej miłości na ustach, to kazałabym mu się ubrać, zanim się przeziębi, a potem iść i sprawdzić, czy go nie ma w Hollywood”

    „Jestem idiotką. A on kretynem. Pasujemy do siebie jak ulał”
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
  • Klient zweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Klient niezweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Recenzja Zweryfikowana
    Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.
Dostawa i płatność
Udostępnij produkt
Wstaw link na:
lub skopiuj link
Dodano do koszyka