Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Oblicza epok 3.1. Język polski. Podręcznik. Zakres podstawowy i rozszerzony. Liceum i technikum

W podręczniku Oblicza epok dla klasy 3, część 1 znajdują się teksty Młodej Polski, m.in. Fiodor Dostojewski, Zbrodnia i kara; poezja Kazimierza Przerwy-Tetmajera (Lubię, kiedy kobieta….; Melodia mgieł nocnych (Nad Czarnym Stawem Gąsienicowym)); Stanisław Wyspiański, Wesele; Władysław Stanisław Reymont, Chłopi. W tej części podręcznika znajdują się również teksty Dwudziestolecia Międzywojennego – nCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: WSiP
 • Serie: Oblicza epok
 • Data premiery: 2021-07-30
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 336
 • Wymiary: 260 x 205 x 13

W podręczniku Oblicza epok dla klasy 3, część 1 znajdują się teksty Młodej Polski, m.in. Fiodor Dostojewski, Zbrodnia i kara; poezja Kazimierza Przerwy-Tetmajera (Lubię, kiedy kobieta….; Melodia mgieł nocnych (Nad Czarnym Stawem Gąsienicowym)); Stanisław Wyspiański, Wesele; Władysław Stanisław Reymont, Chłopi. W tej części podręcznika znajdują się również teksty Dwudziestolecia Międzywojennego – nurt klasyczny, m.in. Stefan Żeromski, Przedwiośnie; poezja Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej (Miłość, Nike, Listy)

Materiał nauczania jest ułożony chronologicznie i podzielony na jednostki lekcyjne. Wiedza teoretyczna o epoce jest ściśle powiązana z umiejętnościami praktycznymi, gdyż materiał jest realizowany przede wszystkim metodą pogłębionej analizy i interpretacji tekstu – rozpoczynające każdą lekcję komentarze, przydatne wyjaśnienia pojęć kluczowych oraz zadania pod tekstami umożliwiają wnikliwe odczytanie utworów, uczą umiejętności interpretacyjnych, uwrażliwiają na zapisane w tekstach wartości (sekcja Wartości i postawy), rozwijają umiejętności retoryczne uczniów (m.in. argumentowanie, uzasadnianie opinii, dyskusja wokół postawionego problemu), a także pozwalają na integrację treści (w lekcjach literacko-kulturowych wyróżniono kolorystycznie polecenia dotyczące nauki o języku; zaproponowano polecenia dotyczące tworzenia wypowiedzi pisemnych i samokształcące zadania projektowe odnoszące się do problematyki omówionych tekstów).

By pokazać uczniom aktualność dawnej literatury teksty z epoki zestawiono ze współczesnymi kontekstami, również z kultury popularnej – dobranymi zarówno ze względu na podobieństwo motywów, jak i zróżnicowanie środków wyrazu (m.in. film, muzyka, teatr, sztuki plastyczne, street art). Wśród takich kontekstów znajdują się również utwory literackie, m.in. Wesele, Stanisława Wyspiańskiego; film Wesele, reż. Wojciecha Smarzowskiego.

Podręcznik wzbogacają miniprzewodniki, pozwalające zebrać i usystematyzować wiedzę, a także blok powtórzeniowy, składający się ze schematu zawierającego najważniejsze informacje o omówionych lekturach, z powtórzenia ważnych pojęć (Przypomnij sobie) i pytań kontrolnych (Sprawdź się). Zwieńczeniem każdego działu są bloki Analiza tekstu nieliterackiego i Tworzenie własnego tekstu.

Nr dopuszczenia: 952/5/2021

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3085263
Tytuł
Oblicza epok 3.1. Język polski. Podręcznik. Zakres podstawowy i rozszerzony. Liceum i technikum
Producent
Klasa
3
Rodzaj
tradycyjny podręcznik
Nr dopuszczenia
952/5/2021
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
336
Data premiery
2021-07-30
Rok wydania
2021
Wymiary produktu [mm]
260 x 205 x 13
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.63
Długość
260
Głębokość
13
Wysokość
205
Cena detaliczna
57,40 zł
Nasza cena
51,89 zł
Serie:
Zobacz więcej
Recenzje
4,8/5
25 recenzji
 • 5
  21
 • 4
  4
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Aleksandra B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-10-02
  Książka porządnie wykonana, w idealnym stanie.
 • carmennn Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-08-24
  Książka ma przyjemny układ znajdziemy w niej wiele ciekawych informacji. Korzystałam już z poprzednich części (1.1, 1.2, 2.1, 2.2) i teraz zaczynam swoją przygodę z częścią trzecią. W poprzednich znalazłam wiele moich ulubionych autorów oraz utworów. Boli mnie tylko, że możemy znaleźć w nich tak mało literatury rosyjskiej, ponieważ uważam, że na przykład Aleksander Puszkin, Iwan Turgieniew, czy Lew Tołstoj byli bardzo ciekawymi pisarzami. W części 2.1 i 2.2 możemy praktycznie znaleźć tylko Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, troszkę Marii Konopnickiej. Byłam rozczarowana patrząc na spis, lecz wiem, że to tylko nasz rząd ustala "kogo" i czego ma być więcej. Wiadomo, że najważniejszy jest patriotyzm, a nie obeznanie ze światową kulturą, w końcu to są młodzi ludzie i czyjeś zagraniczne założenia mogą im się bardziej spodobać.... Nie mniejsza, mam nadzieję, że tą najnowszą wersją się nie zawiodę, że zaskoczy mnie choć ciut większą różnorodnością. Liczę, że zostały tu zawarte utwory, których z wielką chęcią będę się chciała nauczyć na pamięć, bo będą aż tak piękne, że grzechem będzie zostawi c je tak same sobie, by móc je zapomnieć. Jeszcze co do szaty graficznej tych że podręczników, uważam, że jest bardzo dobra, starannie dobrana, możemy znaleźć wiele ciekawych i porywających obrazów, czy rzeźb, więc praca z tą książką pod tym względem jest naprawdę przyjemna. Do tej pory pamiętam jeden obraz przedstawiający chłopców zesłanych na Syberię, czy "Przysłowia niderlandzkie" Pietera Bruegela starszego.
 • Karol K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-08-23
  Super książka. Polecam miło czyta się na lekcjach.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 23. lutego, piątek
0,00 zł

O Autorze


3085263
Ładowanie...