O granicach. Kompetentne relacje z dzieckiem (Jesper Juul) - tantis.pl
Xi

O granicach. Kompetentne relacje z dzieckiem

Jesper Juul

(okładka miękka)

5/5
Wydawnictwo: MiND
Liczba stron: 104

Kup w zestawie:

O granicach. Kompetentne relacje z dzieckiem
5/5
26,79 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
92,17 zł

SUPER CENA

Cena detaliczna: 29,90 zł

26,79 zł

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 22,78 zł

Opis

 Rodzicielstwo jest nie lada wyzwaniem. Rodzice zawsze chcą jak najlepiej dla swojego dziecka, ale zdarza się, że nie wiedzą, w jaki sposób postępować, aby było ono szczęśliwe.

Asertywność i umiejętne stawianie granic to trudna sztuka. Dzieci powinny być wychowywane w przeświadczeniu, że panują pewne reguły, których należy przestrzegać. Niestety nie zawsze to, czego pragną i potrzebują dzieci zawiera się w granicach akceptowalności, które stawiają rodzice. Najważniejsze jest budowanie zdrowych, opartych na wzajemnym poznaniu oraz zrozumieniu relacji. Każda ze stron musi się wiele nauczyć na swój temat, aby skutecznie zaznaczać granice. To długotrwały proces, ale warto go przejść, aby mieć ze sobą dobry, pełen szacunku i szczerości kontakt.

Zarówno dzieci, jak i dorośli mają swoje granice i każdej ze stron należy się ich poszanowanie. W przypadku braku relacji obustronnej, jakikolwiek trud, który został podjęty, pójdzie na marne. Rodzice powinni wprost mówić o swoich potrzebach, na równi respektując pragnienia oraz potrzeby najmłodszych. Po stronie dorosłych leży odpowiedzialność za właściwy przebieg całego procesu oraz pilnowanie, aby nie zamienił się on w serię trudnych do rozwiązania konfliktów, które tylko pogorszą sytuację.

Autor pokazuje, że stawianie dzieciom granic jest często kwestia problematyczną. Umiejętność mówienia „tak” i „nie”, bez krzywdzenia siebie i innych przydaje się w każdej dziedzinie życia, więc warto zapoczątkować ten proces nauki w domu. Jasper Juul uważa, że trudności znajdują swoje źródło w tym, że sami dorośli wielokrotnie przekraczają własne granice i zgadzają się na rzeczy, na które nie mają ochoty. Ważnym jest, aby komunikowane przez dzieci granice spotykały się z szacunkiem ze strony rodziców – tylko wtedy najmłodsi będą respektować rodzicielskie zasady.

Terapeuta wskazuje w swojej książce, że władza w domu należy do rodziców, ale jej posiadanie to nie tylko przywilej, ale również ogromna odpowiedzialność. To dorośli muszą zadbać o to, żeby każdy w domu czuł się akceptowany, otwarcie i bez skrępowania mógł mówić o swoich granicach oraz potrzebach, a także szanował granice innych osób.

Jasper Juul to duński terapeuta rodzinny i pedagog, a także autorytet w dziedzinie wychowania dzieci. Już jako student zajmował się pracą w opiece społecznej. W 1979 roku założył wraz z Walterem Keplerem Skandynawski Instytut Kemplera, a w 2007 roku stworzył sieć poradni wychowawczych Family-Lab International, które ma swoje placówki na całym świecie. Celem organizacji jest pomaganie rodzinom poprzez szerzenie idei wychowania bazującej na wzajemnym szacunku.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 942292
Tytuł O granicach. Kompetentne relacje z dzieckiem
Autor Jesper Juul
Wydawnictwo MiND
Język wydania polski
Język oryginału duński
Liczba stron 104
Data premiery 2020-01-21
Rok wydania 2020
Wymiary produktu [mm] 20
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.11
Cena detaliczna 29,90 zł
Nasza cena 26,79 zł
Powiązane tematy: Poradniki, Światowy Dzień Książki , Książki na majówkę, Dzień Matki 2023

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Daria L.

Klient zweryfikowany

5/5
| 02-11-2021 | Recenzja zweryfikowana
Jasper Juul - chyba nie trzeba go przedstawiać. Wyznaczenie zdrowych granic dziecku nie jest sprawą prostą, a jeszcze trudniejszą egzekwowanie ich przestrzegania i bycie konsekwentnym jako rodzic... To kolejna świetna publikacja w mojej biblioteczce!

Krystyna M.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 01-12-2020 | Recenzja zweryfikowana
Pozycja obowiązkowa dla każdego rodzica, albo osoby która planuje mieć dziecko, bo czasem zwyczajnie się lepiej przygotować. Książka, która wciąga od początku do końca. Zresztą tak jak wszystkie pozycje tego autora. To niesamowite, nieocenione źródło wiedzy rodzicielskiej. Na szczególną uwagę zasługuje również niepowtarzalny styl literacki autora. Mądrze, merytorycznie, bez zbędnego lania wody, czyli tak jak lubię. Co by dłużej nie przedłużać. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam.

Malwina L.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 29-11-2020 | Recenzja zweryfikowana
To zdecydowanie najlepsza książka autorstwa Jaspera Juula, jaka ujrzała światło dzienne. Mądra, pouczająca, wypełniona po brzegi przykładami  zżycia wziętymi. Nie ma tu miejsca na lanie wody i to właśnie najbardziej podoba mi się w pozycjach tego autora. Polecam z całego serducha. Na pewno nie raz nie dwa zastosuję się do tych wszystkich rad zawartych w książce.

Izabela K.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 19-11-2020 | Recenzja zweryfikowana
Kolejna książka Jaspera Juula która wywarła na mnie ogromne wrażenie. Zresztą ta chyba najbardziej ze wszystkich, choć polecam także inne. Moja pólka pęka w szwach od jego pozycji, i uważam że to najlepsze najbardziej kompetentne źródło wiedzy dla wszystkich rodziców. A niektóre rzeczy naprawdę warto wiedzieć, szczególnie że żyjemy w trudnych czasach i mam wrażenie, ze dzieciom, ze nastolatkom różne rzeczy chodzą po Glowie. Reasumując, mocno polecam.

Grażyna D.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 16-11-2020 | Recenzja zweryfikowana
Wszystkie książki od pana Jasper Juula są genialne i odkrywcze, ale w przypadku tej pozycji autor przeszedł samego siebie. Trafił w samo sedno w istotę moich obecnych problemów z dzieckiem. Pozycja „O granicach. Kompetentne relacje z dzieckiem” to istne kompendium wiedzy rodzicielskich i do tego napisane w taki sposób, tak lekkim językiem i jednocześnie motywującym, że człowiek odkłada książkę po zakończonej lekturze i ma głowę pełną wiedzy i moc motywacji i siły do działania, do zmian. Polecam gorąco.

Diana A.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 08-11-2020 | Recenzja zweryfikowana
Jasper Juul pisze same genialne książki, ale tym razem przerósł samego siebie. Jeżeli tak w ogóle można powiedzieć. Książka idealnie wpasowała się tematyka w moją obecną sytuację rodzinną. Polecam przeczytać każdemu rodzicowi, nawet jeśli uważasz że twoje relacje z dzieckiem są perfekcyjnie, ze nie zagraża im żadne niebezpieczeństwo.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
5. czerwca, poniedziałek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
5. czerwca, poniedziałek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
5. czerwca, poniedziałek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
5. czerwca, poniedziałek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
5. czerwca, poniedziałek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
5. czerwca, poniedziałek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
5. czerwca, poniedziałek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
5. czerwca, poniedziałek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...