Xi

O granicach. Kompetentne relacje z dzieckiem

 Rodzicielstwo jest nie lada wyzwaniem. Rodzice zawsze chcą jak najlepiej dla swojego dziecka, ale zdarza się, że nie wiedzą, w jaki sposób postępować, aby było ono szczęśliwe.Asertywność i umiejętne stawianie granic to trudna sztuka. Dzieci powinny być wychowywane w przeświadczeniu, że panują pewne reguły, których należy przestrzegać. Niestety nie zawsze to, czego pragną i potrzebują dzieci Czytaj więcej

 • Wydawnictwo: MiND
 • Data premiery: 2020-01-21
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 104
 • Wymiary: 20

 Rodzicielstwo jest nie lada wyzwaniem. Rodzice zawsze chcą jak najlepiej dla swojego dziecka, ale zdarza się, że nie wiedzą, w jaki sposób postępować, aby było ono szczęśliwe.

Asertywność i umiejętne stawianie granic to trudna sztuka. Dzieci powinny być wychowywane w przeświadczeniu, że panują pewne reguły, których należy przestrzegać. Niestety nie zawsze to, czego pragną i potrzebują dzieci zawiera się w granicach akceptowalności, które stawiają rodzice. Najważniejsze jest budowanie zdrowych, opartych na wzajemnym poznaniu oraz zrozumieniu relacji. Każda ze stron musi się wiele nauczyć na swój temat, aby skutecznie zaznaczać granice. To długotrwały proces, ale warto go przejść, aby mieć ze sobą dobry, pełen szacunku i szczerości kontakt.

Zarówno dzieci, jak i dorośli mają swoje granice i każdej ze stron należy się ich poszanowanie. W przypadku braku relacji obustronnej, jakikolwiek trud, który został podjęty, pójdzie na marne. Rodzice powinni wprost mówić o swoich potrzebach, na równi respektując pragnienia oraz potrzeby najmłodszych. Po stronie dorosłych leży odpowiedzialność za właściwy przebieg całego procesu oraz pilnowanie, aby nie zamienił się on w serię trudnych do rozwiązania konfliktów, które tylko pogorszą sytuację.

Autor pokazuje, że stawianie dzieciom granic jest często kwestia problematyczną. Umiejętność mówienia „tak” i „nie”, bez krzywdzenia siebie i innych przydaje się w każdej dziedzinie życia, więc warto zapoczątkować ten proces nauki w domu. Jasper Juul uważa, że trudności znajdują swoje źródło w tym, że sami dorośli wielokrotnie przekraczają własne granice i zgadzają się na rzeczy, na które nie mają ochoty. Ważnym jest, aby komunikowane przez dzieci granice spotykały się z szacunkiem ze strony rodziców – tylko wtedy najmłodsi będą respektować rodzicielskie zasady.

Terapeuta wskazuje w swojej książce, że władza w domu należy do rodziców, ale jej posiadanie to nie tylko przywilej, ale również ogromna odpowiedzialność. To dorośli muszą zadbać o to, żeby każdy w domu czuł się akceptowany, otwarcie i bez skrępowania mógł mówić o swoich granicach oraz potrzebach, a także szanował granice innych osób.

Jasper Juul to duński terapeuta rodzinny i pedagog, a także autorytet w dziedzinie wychowania dzieci. Już jako student zajmował się pracą w opiece społecznej. W 1979 roku założył wraz z Walterem Keplerem Skandynawski Instytut Kemplera, a w 2007 roku stworzył sieć poradni wychowawczych Family-Lab International, które ma swoje placówki na całym świecie. Celem organizacji jest pomaganie rodzinom poprzez szerzenie idei wychowania bazującej na wzajemnym szacunku.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
942292
Tytuł
O granicach. Kompetentne relacje z dzieckiem
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
duński
Liczba stron
104
Data premiery
2020-01-21
Rok wydania
2020
Wymiary produktu [mm]
20
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.11
Długość
205
Głębokość
20
Wysokość
7
Nasza cena
23,49 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
8 recenzji
 • 5
  8
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Daria L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-11-02
  Jasper Juul - chyba nie trzeba go przedstawiać. Wyznaczenie zdrowych granic dziecku nie jest sprawą prostą, a jeszcze trudniejszą egzekwowanie ich przestrzegania i bycie konsekwentnym jako rodzic... To kolejna świetna publikacja w mojej biblioteczce!
 • Krystyna M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-12-01
  Pozycja obowiązkowa dla każdego rodzica, albo osoby która planuje mieć dziecko, bo czasem zwyczajnie się lepiej przygotować. Książka, która wciąga od początku do końca. Zresztą tak jak wszystkie pozycje tego autora. To niesamowite, nieocenione źródło wiedzy rodzicielskiej. Na szczególną uwagę zasługuje również niepowtarzalny styl literacki autora. Mądrze, merytorycznie, bez zbędnego lania wody, czyli tak jak lubię. Co by dłużej nie przedłużać. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam.
 • Malwina L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-11-29
  To zdecydowanie najlepsza książka autorstwa Jaspera Juula, jaka ujrzała światło dzienne. Mądra, pouczająca, wypełniona po brzegi przykładami  zżycia wziętymi. Nie ma tu miejsca na lanie wody i to właśnie najbardziej podoba mi się w pozycjach tego autora. Polecam z całego serducha. Na pewno nie raz nie dwa zastosuję się do tych wszystkich rad zawartych w książce.
 • Izabela K. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-11-19
  Kolejna książka Jaspera Juula która wywarła na mnie ogromne wrażenie. Zresztą ta chyba najbardziej ze wszystkich, choć polecam także inne. Moja pólka pęka w szwach od jego pozycji, i uważam że to najlepsze najbardziej kompetentne źródło wiedzy dla wszystkich rodziców. A niektóre rzeczy naprawdę warto wiedzieć, szczególnie że żyjemy w trudnych czasach i mam wrażenie, ze dzieciom, ze nastolatkom różne rzeczy chodzą po Glowie. Reasumując, mocno polecam.
 • Grażyna D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-11-16
  Wszystkie książki od pana Jasper Juula są genialne i odkrywcze, ale w przypadku tej pozycji autor przeszedł samego siebie. Trafił w samo sedno w istotę moich obecnych problemów z dzieckiem. Pozycja „O granicach. Kompetentne relacje z dzieckiem” to istne kompendium wiedzy rodzicielskich i do tego napisane w taki sposób, tak lekkim językiem i jednocześnie motywującym, że człowiek odkłada książkę po zakończonej lekturze i ma głowę pełną wiedzy i moc motywacji i siły do działania, do zmian. Polecam gorąco.
 • Diana A. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-11-08
  Jasper Juul pisze same genialne książki, ale tym razem przerósł samego siebie. Jeżeli tak w ogóle można powiedzieć. Książka idealnie wpasowała się tematyka w moją obecną sytuację rodzinną. Polecam przeczytać każdemu rodzicowi, nawet jeśli uważasz że twoje relacje z dzieckiem są perfekcyjnie, ze nie zagraża im żadne niebezpieczeństwo.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 22. kwietnia, poniedziałek
0,00 zł

O Autorze


942292
Ładowanie...