Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

O dziewczynce, która chciała ocalić książki

Przed najmłodszymi czytelnikami rewelacyjna książka z cechami albumu, która opowiada piękną i otulającą historię Anny i ukochanych przez nią książek. Poznajemy historię dziewczynki, która panicznie boi się dorosnąć i dlatego nie znosi swoich urodzin. Boi się, że przestanie widzieć zaczarowany świat książek, spośród których każda zabiera ją w inną podróż. Jak się jednak okaże książki także będą w nCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Czarna Owca
 • Data premiery: 2023-02-08
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 56
 • Wymiary: 613 x 297

Przed najmłodszymi czytelnikami rewelacyjna książka z cechami albumu, która opowiada piękną i otulającą historię Anny i ukochanych przez nią książek. Poznajemy historię dziewczynki, która panicznie boi się dorosnąć i dlatego nie znosi swoich urodzin. Boi się, że przestanie widzieć zaczarowany świat książek, spośród których każda zabiera ją w inną podróż.

Jak się jednak okaże książki także będą w niebezpieczeństwie. Te rzadko wybierane skazane są na usunięcie z biblioteki, a raz z nimi znikną wszyscy bohaterowie, a dla Anny to przecież znajome postaci. Dlatego dziewczynka postanawia ich wszystkich ocalić.

O czym jeszcze opowiada książka "O dziewczynce, która chciała ocalić książki"?

To przede wszystkim świetna historia samych książek, które niosą pocieszenie w trudnych momentach i zawsze oferują podróż w nieznane, z nowymi, fantazyjnymi bohaterami. Każda pozycja na półce to nowa przygoda, nowa podróż i zupełnie nowe doświadczenie.

Anna wie to doskonale, bo to właśnie książki towarzyszą jej cały czas. Dlatego z tak dużym zaangażowaniem rozpocznie misję ratunkową wszystkich nieczytanych książek z biblioteki. Pierwszym i nieco szalonym krokiem jest zabranie z biblioteki całej taczki książek. Szybko jednak do bohaterki dociera, że nie da rady zapoznać się tak szybko z treścią i bohaterami. Kiedy niemal się poddaje, w jej ręce trafia niedługa i bardzo wyjątkowa książeczka...

"O dziewczynce, która chciała ocalić książki" to niezwykła pozycja, która poruszy także serca starszych czytelników. Napisana została z myślą o najmłodszych, dlatego bazuje w dużej mierze na przepięknych ilustracjach Lisy Aisato, samego tekstu znajdziemy w niej niewiele, wystarczająco jednak, by dostrzec jej przesłanie. Nie tylko świat książek rządzi się prawem przemijana i zapomnienia. Podobnie jest ze światem ludzi, w którym i my i nasze historie odchodzimy w zapomnienie...

"O dziewczynce, która chciała ocalić książki" - świetne opinie i ciepłe przyjęcie przez polskich czytelników

W tej niedługiej powieści zakochają się wszyscy, bez względu na wiek i bez względu na liczbę przeczytanych książek. Prosta fabuła zwraca uwagę na rzeczy, obok których wszyscy przechodzą bez refleksji. Wszystkie słowa które przeczytaliśmy i historie, które nam opowiedziano niosą ze sobą realne doświadczenia, marzenia i ogrom emocji.

Anna stara się uratować od zapomnienia nie tylko książki, ale także swoje dziecięce doświadczenia. Upływ czasu jest widoczny nie tylko w bibliotece, ale także w nas samych, a to co martwi Annę i nam nierzadko spędza sen z powiek.

Czy dziewczynce uda się odnaleźć sposób na pielęgnowanie swojej wyobraźni, relacji z książkami i ludźmi, a także zbawiennego działania pamięci?

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3334383
Tytuł
O dziewczynce, która chciała ocalić książki
Producent
Liczba stron
56
Data premiery
2023-02-08
Rok wydania
2023
Wymiary produktu [mm]
613 x 297
Okładka
okładka twarda
Waga Produktu [kg]
0.37
Długość
190
Głębokość
240
Wysokość
297
Cena detaliczna
39,99 zł
Nasza cena
26,19 zł
Zobacz więcej
Bądź pierwszy!
Twoja recenzja produktu “O dziewczynce, która chciała ocalić książki” będzie bardzo przydatna dla innych użytkowników.
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 5. marca, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 5. marca, wtorek
0,00 zł
3334383
Ładowanie...