Xi

Nowy wspaniały świat

Huxley Aldous

(okładka miękka)

5/5
Znasz ten produkt? Podziel się opinią
Wydawnictwo: Wydawnictwo MUZA S.A.
Liczba stron: 256
-37%

26,90 zł

16,96 zł

oszczędzasz 9,94 zł (37%)

Dostępność 24 godziny
Paczka w Ruchu 5,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Poczta Polska 8,99 zł
Paczkomaty 8,99 zł
Kurier 10,99 zł

Opis

Wydany w 1932 r. „Nowy wspaniały świat” pozostaje wciąż jedną z najsłynniejszych i najlepszych antyutopii w historii literatury. Obraz społeczeństwa przyszłości, które osiągnęło rozkwit w każdej niemal dziedzinie oraz doprowadziło do stanu społecznej równowagi, jest jednak wizją przerażającą. Pozorne szczęście i doskonała organizacja wiążą się bowiem z niesamowitą bezdusznością. Obywatele Republiki rodzą się dzięki sztucznemu zapłodnieniu, a także klonowaniu. Od dziecka są poddawani warunkowaniu psychologicznemu, ale również biologicznemu, które ma ich przygotować do życia w podzielonym społeczeństwie kastowym, odrzucającym wszelką emocjonalność. Poczucie stabilizacji ma dawać obywatelom także narkotyk Soma, który wraz z narzuconymi rozrywkami zapewnia ludziom poczucie pozornego spełnienia oraz spokoju. Książka zaskakuje tym bardziej, że wiele z opisanych w niej motywów jest bardzo zbliżonych do tego, co oferuje również współczesny świat.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 855644
Tytuł Nowy wspaniały świat
Autor Huxley Aldous
Wydawnictwo Wydawnictwo MUZA S.A.
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 256
Data premiery 2011-02-09
Rok wydania 2011
Wymiary produktu [mm] 190 x 16 x 125
Okładka Miękka
Cena detaliczna 26,90 zł
Nasza cena 16,96 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Daniel O.

5/5
| 06-08-2020
Lektura obowiązkowa dla każdego świadomego człowieka - tym bardziej, że czytając ją w dzisiejszych czasach można odkryć coraz więcej podobieństw między realnym światem a uniwersum Huxleya. Przeraża i daje do myślenia. Czy możemy jeszcze coś zrobić, żeby zatrzymać ten proces? Nie wiem, ale świadomość zachodzących mechanizmów jest absolutną podstawą sprzeciwu.

Michał S.

5/5
| 30-07-2020
„Nowy wspaniały świat” nawet po latach jest dziełem, z którego każdy wyciągnie coś dla siebie, a jest tu naprawdę dużo lekcji do wyciągnięcia! Fantastyczna akcja kryje bowiem bogactwo przemyśleń autora, który przewidział sporo rzeczy, jakie miała przynieść przyszłość. To książka pełna filozofii, odwołań do znanych w kulturze europejskiej motywów, ale też interesująca historia o poszukiwaniu miłości i bliskości. Autor rozprawia się w bardzo przemyślany sposób z mitem idealnego porządku społecznego oraz z naiwnym poglądem, że można na zawsze pozbyć się naturalnych potrzeb i pragnień zakorzenionych w ludzkiej psychice. Zdecydowanie warto o sile tej opowieści przekonać się samemu!

Józef R.

5/5
| 23-07-2020
Książka, która wpłynęła na cały szereg późniejszych autorów, po latach nadal potrafi zafascynować odbiorcę. Nie tylko mówi o problemach, z którymi zmaga się współczesna cywilizacja, ale też po prostu zaskakuje interesującymi dialogami i kilkoma mocnymi zwrotami akcji. Być może odnajdą tutaj dużo podobieństw do innych dzieł ci, którzy czytają tego typu książki, ale warto przy tym jednak pamiętać, że to właśnie jedna z pierwszych, wskazujących drogę następcom. To książka, która nawet dzisiaj mogłaby bez problemu zostać przerobiona na scenariusz filmowy.

Iwona J.

5/5
| 16-07-2020
Świat przyszłości wypełniony pozornym, powszechnym szczęściem jest tym bardziej aktualny, że w zasadzie doskonale wpisuje się w wizję, jaką propagują współczesne media. Uśmiechnięci, piękni ludzie, cudowne towary dające radość, fantastyczne lekarstwa i inne wynalazki, które mają sprawiać, że życie będzie kolorowe, pasują do świata powieści… ale też do naszej rzeczywistości. Pod warstwą fantastycznych elementów autor omawia uniwersalną, ponadczasową potrzebę człowieka do doświadczania wyższych uczuć, które zwyczajnie czynią nas tym, kim jesteśmy… czyli po prostu ludźmi.

Jarosław W.

5/5
| 09-07-2020
Ciekawa, odważna wizja świata przyszłości, która mimo upływu lat nadal pozostaje jedną z najlepiej napisanych antyutopii, jakie kiedykolwiek powstały. Konsumpcyjny, bardzo sterylny świat, w którym ludziom brakuje poczucia bliskości i prawdziwego szczęścia jest nadal sprawnym ostrzeżeniem przed organizacjami dążącymi do mechanicznego narzucania innym swoich zasad oraz praw, które według nich są najlepsze. Prawie doskonałe i uporządkowane państwo to tak naprawdę sprawne więzienie, niszczące w człowieku jego najważniejszą wartość, czyli człowieczeństwo.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
11 Sierpień, Wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Paczka w Ruchu
czas dostawy
12 Sierpień, Środa
przedpłata
5,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
12 Sierpień, Środa
przedpłata
7,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
12 Sierpień, Środa
przedpłata
8,99 zł
pobranie
11,99 zł
Paczkomaty
czas dostawy
11 Sierpień, Wtorek
przedpłata
8,99 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier
czas dostawy
11 Sierpień, Wtorek
przedpłata
10,99 zł
pobranie
13,99 zł

Prawdpodobnie zainteresuje Cię również:

  • Książki dla dzieci
  • Poradniki i albumy
  • Książki naukowe i popularnonaukowe
  • Literatura piękna
  • Literatura obyczajowa, erotyczna
  • Podręczniki do szkół podst. i średnich
  • Ładowanie...