Xi
 » Książki  » Religia  » Chrześcijaństwo

Odkryj Bible Journaling z rewelacyjnym wydaniem Pisma Świętego! "Nowy Testament i Psalmy. Bible Journaling" to pierwsze polskie wydanie przeznaczone do Bible Journalingu, czyli kreatywnego rozważania, czytania i interpretowania Biblii. Ważne są tu twórczość oraz pomysłowość! Czytelnik umieszcza w notatniku swoje pomysły na zwizualizowanie odczuć wynikających z czytania. Pomysłów na to jest naprawdę mnóstwo! Najprościej zacząć od zwyczajnego wybierania ciekawych i inspirujących cytatów. Można jednak spróbować czegoś bardziej zaawansowanego. Niektórzy czytelnicy dopisują własne komentarze, skojarzenia i myśli. Rysują, malują lub tworzą inne wymyślne dzieła. Wszystko zależy od wyobraźni czytelnika!

Bible Journaling zachęca nie tylko do odkrycia Biblii na nowo, ale przy tym do rozwijania różnych umiejętności artystycznych. Twórczość pisarska lub malarska spotyka się tu z głębokim rozważaniem tekstu. To świetna okazja, by poznać przesłanie biblijne bardziej szczegółowo i lepiej zrozumieć wartości, jakie przekazuje. Takie podejście do czytania Biblii zdobywa obecnie coraz większą popularność na całym świecie.

"Nowy Testament i Psalmy. Bible Journaling" to publikacja wyjątkowa. Wydanie ma bardzo poręczny format, a jego stylistyka przypomina dziennik duchowy. Na każdej stronie znajdziesz wystarczająco dużo miejsca, by umieścić tam własne komentarze lub rysunki. Delikatny wzór ułatwia pisanie lub rysowanie. Co ciekawe, w Księdze Psalmów odkryjesz nawet propozycje interpretacji graficznej wybranych fragmentów. Zadbano tu o wysokogatunkowy papier, dobrany specjalnie z myślą o twórcach.

Wydanie uzupełniają wstępy przygotowane przez wspaniałych badaczy Biblii. Dzięki nim pozyskasz dodatkową wiedzę o odczytywaniu tekstu biblijnego, a także rozbudzić swoją kreatywność. Bible Journaling to świetny sposób na wyciszenie się po trudnym dniu, spojrzenie na nowo na znane opowieści, w których zawsze można odkryć coś zaskakującego, a także głębokie rozumienie przesłania tekstu. Co jeszcze znajdziesz w tej publikacji? Wydanie zawiera odnośniki do ważnych tematów biblijnych, porady dotyczące modlitwy, propozycje planu czytania oraz skróty biblijne. Tekst został przygotowany przez Zespół Biblistów Polskich w nowym przekładzie z języków oryginalnych.

Odkryj kategorię "Książki religijne i teologiczne", by znaleźć wspaniałe publikacje przygotowane przez wybitnych biblistów.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Marika C.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 11-11-2022 | Recenzja zweryfikowana
Kupiłam na prezent dla nastolatki i uważam, że to najlepsza droga do wspierania młodych ludzi w wierze, pokazać im, że mogą sami rozważać Pismo Święte na własny sposób, że żywa wiara wcale nie polega na słuchaniu narzuconych poglądów. Bardzo podoba mi się treść, jak i szata graficzna, elegancka i nowoczesna, również nie kojarząca się ze sztywnym kanonem. Podsumowując, dobra robota i mam wielką nadzieję na więcej produktów tego typu.

Lidia S.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 02-11-2022 | Recenzja zweryfikowana
Przyznam że w pierwszej chwili pomyślałam "co to za skok na kasę, wszędzie wciskają te same trendy", ale po namyśle stwierdziłam, że to świetny pomysł! Forma journalingu pomaga skupić się i zastanowić nad treścią Słowa Bożego, pomyśleć nad tym, co oznaczają dla nas i co możemy wynieść z ich przekazu. Taka forma może trafić znacznie lepiej do młodych osób, zachęcić do rozważania Biblii na własną rękę.

Lidia G.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 30-10-2022 | Recenzja zweryfikowana
Wspaniała rzecz, nietania, ale jak najbardziej warta swojej ceny. Podoba mi się wszystko, od okładki i opracowania graficznego, po samą formę dziennika, z miejscem na własne notatki czy nawet rysunki - bo przecież nie trzeba do wszystkiego podchodzić super poważnie :) Zaczęłam już pracę z dziennikiem i za każdym razem biorę go do ręki z przyjemnością, wiem też że na pewno po czasie będę wracać do swoich notatek. To świetny pomysł także na poznanie bliżej własnej osoby.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa

3302466
Ładowanie...