Xi

Nowy solfeż

praca zbiorowa

Książka ta została przeznaczona dla nauczycieli i uczniów szkół muzycznych na zajęcia z zakresu kształcenia słuchu. Powstała z myślą o osobach rozpoczynających naukę w cyklach czteroletnim, sześcioletnim, a także w ogólnokształcących szkołach muzycznych. To nowatorskie uzupełnienie podręczników, które zawiera bardzo obszerny i szczegółowo dobrany oraz opisany repertuar. Zawiera utwory ze wszyCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Euterpe
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 276
 • Wymiary: 24

Książka ta została przeznaczona dla nauczycieli i uczniów szkół muzycznych na zajęcia z zakresu kształcenia słuchu. Powstała z myślą o osobach rozpoczynających naukę w cyklach czteroletnim, sześcioletnim, a także w ogólnokształcących szkołach muzycznych. To nowatorskie uzupełnienie podręczników, które zawiera bardzo obszerny i szczegółowo dobrany oraz opisany repertuar. Zawiera utwory ze wszystkich epok, słynne kompozycje muzyki klasycznej, pieśni, piosenki dla dzieci, a także melodie ludowe z różnych stron świata.

Nowoczesne opracowanie graficzne ułatwia odnalezienie poszukiwanych treści. Specjalne kolory lub symbole umożliwiają szybkie znalezienie określonego zagadnienia opisanego w książce. Ułatwia to uczniom szybkie zapoznanie się z treścią i pomaga w nauce nowych tematów. Książka zapewnia także pomoc nauczycielowi podczas prowadzenia lekcji. Ułatwia dopasowywanie materiału pod wiek oraz możliwości uczniów. Skale modalne, skale góralskie lub ćwiczenia rytmiczne zostały odpowiednio opisane, pogrupowane i oznaczone, znacznie ułatwiając wprowadzanie nowego materiału na lekcji. Dodatkowo w środku znajduje się podsumowanie kształcenia słuchu oraz rytmiki, ułatwiające pozyskanie, a także uporządkowanie poszukiwanej wiedzy. Książka jest zgodna z podstawą programową obowiązującą w szkołach artystycznych. Uzupełnia ją również specjalny dodatek dla nauczycieli, zawierający akompaniamenty fortepianowe do wielu utworów.

Wydawnictwo Euterpe powstało w 1998 r., obecnie mając swoją siedzibę w Krakowie. Oferuje materiały edukacyjne dla uczniów szkół muzycznych, ale także publikacje dla profesjonalnych muzyków. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego umieściło pozycje edukacyjne wydawnictwa na liście podręczników zalecanych do użytku w szkołach muzycznych. Euterpe zajmuje się również upowszechnianiem polskiej muzyki współczesnej, współpracując z wieloma twórcami. Organizuje spotkania z kompozytorami, a także szkolenia dla nauczycieli muzyki. Poświęca się również ochronie praw autorskich oraz walce z ich łamaniem. Odwiedza największe światowe targi muzyczne, uczestnicząc w promocji polskich twórców w innych krajach.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
466340
Tytuł
Nowy solfeż
Autor
praca zbiorowa
Producent
Klasa
Brak Informacji
Liczba stron
276
Rok wydania
2012
Wymiary produktu [mm]
24
Okładka
miękka
Długość
24
Głębokość
24
Nasza cena
47,73 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
10 recenzji
 • 5
  10
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Renata M. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-11-12
  Literatura specjalistyczna dla uczniów szkół muzycznych. Książka jest świetnym podręcznikiem do nauczania kształcenia słuchu i czytania nut głosem. Wspaniale wydana, a materiał zawarty w książce, doskonale ułożony metodycznie, wspomaga rozwój muzyczny dzieci i młodzieży.
 • Sylwia W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-08-10
  Książka ma służyć dziecku przez kilka lat. Okładka mogłaby być solidniejsza.
 • Sławomir B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-11-10
  Książka wydana przez pedagogów, praktyków muzycznych o wysokim stopniu profesjonalizmu. Książka ta stanowi podręcznik w nauczaniu muzyki w szkołach muzycznych, m.in w szkole im. Karłowicza w Katowicach. ceniona i polecana przez nauczycieli.
 • Małgorzata Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-07-16
  Bardzo fajna książka do nauki muzyki. Obowiązkowa pozycja dla młodego wirtuoza.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 17. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 17. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 17. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 17. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 17. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 17. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 17. czerwca, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 17. czerwca, poniedziałek
0,00 zł
466340
Ładowanie...