Xi

Nowe historyjki społeczne + CD

Carol Gray, praca zbiorowa

Nowa książka Carol Gray prezentuje ponad 150 krótkich opowieści, które ułatwiają dzieciom rozwijanie umiejętności społecznych. Oferuje również możliwość zrozumienia, jak dzieci z ASD odbierają swoje otoczenie. To dobra okazja do ćwiczenia komunikacji z innymi ludźmi i akceptacji.Historyjki zostały podzielone tematycznie, podejmując zagadnienia związane z przyjaźnią, odczytywaniem emocji, zrozumienCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Harmonia
 • Data premiery: 2014-10-22
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 320
 • Wymiary: 29

Nowa książka Carol Gray prezentuje ponad 150 krótkich opowieści, które ułatwiają dzieciom rozwijanie umiejętności społecznych. Oferuje również możliwość zrozumienia, jak dzieci z ASD odbierają swoje otoczenie. To dobra okazja do ćwiczenia komunikacji z innymi ludźmi i akceptacji.

Historyjki zostały podzielone tematycznie, podejmując zagadnienia związane z przyjaźnią, odczytywaniem emocji, zrozumieniem dorosłych, szkołą oraz rodziną. Uświadamiają również dzieciom, jak ważny jest dom, ale także jak cenny jest świat, w którym żyjemy. Ta książka pomaga dziecku w ćwiczeniu umiejętności interpersonalnych i wspiera w społecznym funkcjonowaniu osoby z zaburzeniami rozwojowymi. Zestaw zawiera również teksty w wersji elektronicznej, które można wydrukować, a potem rozdać uczniom podczas wykonywania różnych ćwiczeń. Te wersje można uzupełnić samemu, dodając wybrane ilustracje, zdjęcia oraz inne elementy graficzne.

Autorką zestawu jest Carol Gray, która popularyzuje podejście do nauczania umiejętności poprzez specjalne opowiadania, których zadaniem jest przedstawienie różnych sytuacji z życia codziennego i ćwiczenie znajdowania rozwiązań związanych z nimi problemów. Te krótkie opowieści uczą dzieci radzić sobie z wyzwaniami, jakie mogą je spotkać w różnych miejscach publicznych. Taka forma edukacji stała się bardzo popularna, a obecnie jest uznawana za niezwykle skuteczną. Może być ona stosowana przez rodziców, nauczyciela oraz terapeutę, pomagając im również w zrozumieniu specyfiki dziecięcego postrzegania świata.

Wydawnictwo Harmonia oferuje różne materiały edukacyjne, uwzględniające potrzeby dziecka z zaburzeniami rozwojowymi lub niepełnosprawnością. Pomagają one w wychowaniu przedszkolnym i szkolnym. W ofercie znajdują się karty pracy, książki edukacyjne oraz terapeutyczne, zbiory ćwiczeń, publikacje naukowe, scenariusze zajęć, historie obrazkowe i społeczne, bajki psychoterapeutyczne, materiały grafomotoryczne, testy do badania mowy oraz gry logopedyczne. Wydawnictwo od lat współpracuje z wybitnymi specjalistami, zapewniając wysoką jakość prezentowanej oferty, pomagającej nauczycielom i rodzicom.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
472232
Tytuł
Nowe historyjki społeczne + CD
Autorzy
Carol Gray, praca zbiorowa
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
angielski
Liczba stron
320
Data premiery
2014-10-22
Rok wydania
2014
Wymiary produktu [mm]
29
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.73
Długość
290
Głębokość
205
Wysokość
15
Nasza cena
43,99 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
4,4/5
8 recenzji
 • 5
  5
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Ewelina W. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-01-10
  Pracuję z historyjkami z dziećmi w szkole, ładnie wykonany.
 • Sabina E. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-28
  Bardzo podoba mi się ta książka, kupiona za sprawą pozytywnych opinii jakie krążą po sieci i nie żałuję. Bardzo dobrze napisana, ciekawa, w mnóstwem fascynujących zadań, które dziecko może sobie przerobić. Zresztą nie tylko moje dziecko jest fanem te pozycji, ale i wszystkie inne także w jego otoczeniu. Sama przedszkolanka mocno poleca tą książkę, więc coś w tym musy być. Polecam bardzo mocno. Tym bardziej, ze cena jaka atrakcyjna.
 • Sara T. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-22
  Jedna z lepszych książek na jakie ostatnio trafiliśmy, szalenie ciekawa, interesująca w odbiorze. No a osoba która wykonała szatę graficzną ma niesamowity talent i wykonała kawał dobrej roboty Moje dziecko jest bardzo zainteresowane wszystkimi zadaniami, wszystko czyta z chęcią i to po kilka razy. Musimy koniecznie spojrzeć, co tam jeszcze ta autorka napisała ciekawego. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam.
 • Roksana L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-01-18
  Bardzo cenna książka, kupiliśmy ją za radą znajomej z pracy, która ma dziecko z podobnym problemem co ja. I tak jak moja córka w ogóle nie była zainteresowana takimi i podobnym materiałami edukacyjnymi, tak ta pozycja wyjątkowo przykuła jej uwagę. Ma ładną szatę graficzną , nie kosztuje kroci i do tego jest szalenie ciekawa. Nie znam dziecka, któremu  by się nie spodobała ta pozycja, także  z całego serducha polecam wszystkim.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 28. maja, wtorek
0,00 zł

O Autorze


472232
Ładowanie...