Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Niewolnicy dopaminy. Jak odnaleźć równowagę w epoce obfitości

"Niewolnicy dopaminy. Jak odnaleźć równowagę w epoce obfitości" Anny Lembke jest zdumiewającą opowieścią o pragnieniu poczucia szczęścia, podczas której czytelnik odkrywa neurobiologiczne mechanizmy, zachęcające człowieka do nieustannego poszukiwania przyjemności. Na pewno znasz to uczucie, gdy po zjedzeniu jednego kawałka czekolady od razu pojawia się ochota na następny. A może czasami marzysz, bCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Zysk i S-ka
 • Data premiery: 2023-01-31
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 288
 • Wymiary: 205 x 145

"Niewolnicy dopaminy. Jak odnaleźć równowagę w epoce obfitości" Anny Lembke jest zdumiewającą opowieścią o pragnieniu poczucia szczęścia, podczas której czytelnik odkrywa neurobiologiczne mechanizmy, zachęcające człowieka do nieustannego poszukiwania przyjemności. Na pewno znasz to uczucie, gdy po zjedzeniu jednego kawałka czekolady od razu pojawia się ochota na następny. A może czasami marzysz, by dobra książka lub film trwały wiecznie? Odkryj, jak potężne pragnienie wpływa na ludzki umysł, a często potrafi też zamienić się w ból!

"Niewolnicy dopaminy. Jak odnaleźć równowagę w epoce obfitości" - o czym jest książka?

Anna Lembke pomaga czytelnikom zachować delikatną równowagę, dzięki której przyjemność nie przekształca się w cierpienie. Współcześnie ludzie po raz pierwszy w historii zyskują tak swobodny dostęp do bodźców przynoszących poczucie zadowolenia. Mają one bardzo zróżnicowaną formę. Narkotyki, jedzenie, zakupy, media społecznościowe, a nawet informacje dla wielu osób obecnie stają się uzależnieniem, które ciężko pokonać. Czy zwyczajny smartfon może być źródłem nieustannie płynącej dopaminy?

"Niewolnicy dopaminy. Jak odnaleźć równowagę w epoce obfitości" to znakomita publikacja nawiązująca do nowych odkryć naukowych, które wyjaśniają, jak mechanizmy biologiczne zmuszają człowieka do poszukiwania środków przynoszących poczucie szczęścia. Dopamina staje się bohaterką tej opowieści, a jej niezwykła moc jest związana nie tylko z przyjemnością, ale także z bólem. Ta niebezpieczne chemia, która istnieje wewnątrz człowieka, może jednak zostać opanowana, gdy tylko ludzkość lepiej ją zrozumie.

"Niewolnicy dopaminy. Jak odnaleźć równowagę w epoce obfitości" - opinie

Publikacja znanej badaczki w przystępny sposób wyjaśnia, jak właściwie działa mechanizm nagrody, a także kiedy jego pobudzanie powoduje ból. Autorka jest psychiatrą i od lat bada to zjawisko. Przytacza historie swoich pacjentów, ułatwiając czytelnikowi zrozumienie, jak można ograniczyć nadmierną konsumowanie dóbr. Anna Lembke pomaga czytelnikom żyć w równowadze oraz bronić się przed neurobiologicznymi mechanizmami. Autorka zaprasza na niesamowitą wyprawę do wnętrza ludzkiego umysłu, odkrywając przed czytelnikiem fascynującą wiedzę psychologiczną.

Anna Lembke to psychiatra z USA. Wykłada na Uniwersytecie Stanforda i zarządza Stanford Addiction Medicine Dual Diagnosis Clinic. Należy również do kilku amerykańskich organizacji, pomagających w walce z uzależnieniem. Ponadto prowadzi praktykę psychiatryczną oraz popularyzuje wiedzę psychologiczną. Jest autorką cenionych przez środowisko naukowe artykułów naukowych, komentarzy i książek.

Szukasz ciekawych książek o psychologii? W kategorii "Psychologia, socjologia" znajdziesz publikacje wybitnych badaczy, podręczniki i poradniki psychologiczne.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3325158
Tytuł
Niewolnicy dopaminy. Jak odnaleźć równowagę w epoce obfitości
Wydawnictwo
Liczba stron
288
Data premiery
2023-01-31
Rok wydania
2023
Wymiary produktu [mm]
205 x 145
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.37
Długość
145
Głębokość
205
Wysokość
145
Cena detaliczna
49,90 zł
Nasza cena
38,29 zł
Zobacz więcej
Bądź pierwszy!
Twoja recenzja produktu “Niewolnicy dopaminy. Jak odnaleźć równowagę w epoce obfitości” będzie bardzo przydatna dla innych użytkowników.
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 23. lutego, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 23. lutego, piątek
0,00 zł
3325158
Ładowanie...