Xi
 » Książki dla dzieci
Polecamy inne produkty z serii "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek"

Książka "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" zdradza jedną z największych tajemnic codziennego życia... i zapewnia solidną dawkę dobrego humoru!

Chyba każdy przynajmniej raz zamyślił się nad tajemniczym losem pojedynczych skarpetek, które przepadają bez śladu w trakcie prania. Bęben pralki to istny trójkąt bermudzki: wkładamy do niego pełne pary, a wyciągamy smutne, osamotnione egzemplarze. Wizyta w domu Małej Be pomoże nam znaleźć wyjaśnienie: zaginione skarpetki korzystają z różnorodnych możliwości, które zapewnia im wolność. Niektóre kroczą ścieżkami oszałamiających karier, niektóre pomagają innym, spełniają marzenia lub po prostu - świetnie się bawią.

Wśród tytułowej dziesiątki bohaterów znajdziemy m.in. gwiazdę czerwonych dywanów, śledczego rozwiązującego zagadki kryminalne, mamę uroczych myszek, opiekuna ptasiego gniazda... Dzieje się mnóstwo, a o nudzie nie ma mowy - tym bardziej, że "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" zachwycają nie tylko treścią, ale i oprawą graficzną. Historie pióra Justyny Bednarek zostały uzupełnione efektownymi ilustracjami wykonanymi przez

Daniela de Latoura: rysunki cieszą oko i dodatkowo pomagają młodym czytelnikom wyobrazić sobie przebieg perypetii bohaterów książki.

Pierwsza część serii "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" to jeden z największych hitów literatury dla dzieci i młodzieży ostatnich lat. Wydana w 2016 roku książka zdobyła wiele prestiżowych wyróżnień, w tym m.in. nominację do nagrody konkursu IBBY, tytuł Najlepszej Książki Dziecięcej w konkursie Empiku "Przecinek i Kropka", a także Nagrodę Literacką Miasta Stołecznego Warszawy.

Portal Juniorowo.pl umieścił książkę Justyny Bednarek w rankingu 15 najlepszych książek 2016. Walory literackie i merytoryczne "Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek" potwierdza również fakt, że w roku 2017 książka znalazła się na liście lektur szkolnych dla klas 1-3.

Przygody skarpetek uczą i bawią dzieci w wielu krajach: książka doczekała się przekładów m.in. na język grecki, rosyjski, czeski, niderlandzki, słowacki czy hiszpański. Poza trzema tomami serii na rynku ukazało się także wydanie specjalne z łamigłówkami i kolorowankami, przeznaczone dla młodych miłośników prac plastycznych i kreatywnej rozrywki.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


3224520
Ładowanie...