Xi

"Nielekarz, czyli jak wyleczyłem się z medycyny" Adama Kaya to jednocześnie opowieść o byciu lekarzem i pacjentem, a przy tym wyjątkowa okazja, by poznać bliżej współczesną medycynę oraz problemy, jakie stoją przed lekarzami. Uznawana za najzabawniejszą i najbardziej poruszającą historię autora, książka ta została doceniona przez wydawców na całym świecie, docierając do milionów czytelników. Zobacz, z jakimi problemami obecnie zmagają się lekarze!

Ta wyjątkowa relacja z pewnego etapu życia to część skomplikowanej historii Adama Kaya. Obecnie autor jest artystą komediowym, ale wcześniej był lekarzem w pewnym szpitalu. Teraz chce podzielić się z czytelnikami swoimi spostrzeżeniami na temat brytyjskiej służby zdrowia, wyzwań stawianych przed współczesnym lekarzem i tego, jak codzienna opieka nad pacjentami potrafi zmienić jego życie.

"Nielekarz, czyli jak wyleczyłem się z medycyny" - o czym jest książka?

Adam Kay zabiera czytelnika w podróż pełną zaskakujących wydarzeń. To przejmująca, szokująca, ale czasami też żartobliwa opowieść o lekarzu postanawiającym zakończyć karierę medyczną. Autor opisuje zaskakujące wydarzenia, których był świadkiem w szpitalu. Mówi o tym, jak na niego wpłynęły i jak go zmieniły. To pełna szczerych opinii opowieść o codzienności lekarzy, trudnej oraz często wymagającej od nich zbyt wiele. Znany brytyjski pisarz wyjaśnia, dlaczego zrezygnował z medycyny, a także przyznaje, jak oczekiwania innych ludzi potrafią wepchnąć człowieka na drogę życiową, której wcale nie pragnie.

"Nielekarz, czyli jak wyleczyłem się z medycyny" - opinie

"Nielekarz, czyli jak wyleczyłem się z medycyny" to wspomnienia byłego lekarza, które pomagają zrozumieć, z jakim ciężarem muszą radzić sobie współcześni lekarze, codziennie zajmujący się ciężkimi przypadkami. Autor nie unika szczerej krytyki służby zdrowia, a także wyjaśnia, w jaki sposób działają brytyjskie szpitale. To jednak przede wszystkim bardzo osobista opowieść o tym, jak bycie lekarzem wpłynęło na zdrowie autora i zmieniło jego życie rodzinne, a nawet osobowość.

Adam Kay to były lekarz, artysta komediowy, pisarz i scenarzysta. Ogromny rozgłos na całym świecie przyniosły mu wspomnienia z pracy w szpitalu. Jego ojciec również był lekarzem, więc właśnie taką karierę rodzina zaplanowała dla syna. W 2010 r. Adam Kay zrezygnował jednak z tej drogi życiowej, ponieważ był w szpitalu świadkiem tragicznego wydarzenia, które bardzo mocno wpłynęło na jego psychikę. Obecnie autor zajmuje się głównie działalnością artystyczną, występując na scenie, pisząc książki oraz tworząc muzykę.

W kategorii "Reportaż, literatura faktu" znajdziesz nagradzane książki, dzięki którym poznasz zaskakujące fakty o świecie.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Dostawa i płatność

O Autorze


3311074
Ładowanie...