Xi

Niekochalni. Lęk przed bliskością

Wśród wielu bolączek naszych czasów na wysokiej pozycji plasuje się lęk przed zbliżeniem z drugą osobą. Niekochalni. Lęk przed bliskością to studium przypadku dzisiejszego świata, w którym ciężko nam pokonać lęki i wejść w związek z kimś, kogo kochamy.Na całym świecie od ponad dekady lawinowo rośnie liczba singli. Swoją samotność tłumaczymy sobie często samodzielnością, niechęcią do dzielenia przeCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Rebis
 • Data premiery: 2023-09-12
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 304
 • Wymiary: 178 x 148

Wśród wielu bolączek naszych czasów na wysokiej pozycji plasuje się lęk przed zbliżeniem z drugą osobą. Niekochalni. Lęk przed bliskością to studium przypadku dzisiejszego świata, w którym ciężko nam pokonać lęki i wejść w związek z kimś, kogo kochamy.

Na całym świecie od ponad dekady lawinowo rośnie liczba singli. Swoją samotność tłumaczymy sobie często samodzielnością, niechęcią do dzielenia przestrzeni z drugą osobą, ilością obowiązków, które nas powstrzymują przed szukaniem kogoś, z kim moglibyśmy dzielić życie. Powoduje to, że coraz więcej osób ma problemy ze stworzeniem satysfakcjonującego związku.

Pęd życia, które prowadzimy w erze konsumpcjonizmu także nie wpływa pozytywnie na relacje międzyludzkie i związki. Często zamiast rozmowy wystarcza nam przejrzenie mediów społecznościowych i już wiemy, co słychać u krewnych i znajomych i nie mamy potrzeby ani konieczności pogłębiania tych relacji. Zamiast zadzwonić czy odwiedzić - piszemy wiadomości tekstowe lub maile. Staliśmy się uzależnienieni od mediów elektronicznych, co nie wpływa dobrze na naszą dostępność dla ludzi "na żywo".

Wszystkie te wymówki, chowanie się za sprzętem, jest to - jak się okazuje - lęk przed bliskością, przed jej odczuwaniem, współdzieleniem życia z kimś. Ukrywany przed samymi sobą, jest on jednak główną przeszkodą do tego, byśmy mogli przeżywać swoje życie z kimś, odgrodzić się od wszechogarniającej samotności.

Czy w wieku XXI jesteśmy w stanie dzielić z kimś swoje życie? Czy w czasach galopującego konsumpcjonizmu, pogoni za karierą i błyskawicznym tempie życia, przy uzależnieniu od social mediów, znajdziemy w swoich życiach czas dla kogoś obok nas? Jak rozpoznać problem i czy szukać go w nas samych, czy w naszym otoczeniu? Jakie ma on podłoże? Jak znaleźć partnera na dłużej niż jedną randkę? Jak wpływa na naszą seksualność i uczucie miłości? Na wszystkie te pytania, a także wiele innych, znajdziesz odpowiedź w Niekochalnych.

Autorami książki są Andrzej Gryżewski, seksuolog i psychoterapeuta (napisał samodzielnie i we współpracy z innymi autorami kilkanaście książek) oraz Sylwia Sitkowska, psycholożka i psychoterpeutka (założycieka Przystani Psychologicznej), a wydał Dom Wydawniczy Rebis.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3410659
Tytuł
Niekochalni. Lęk przed bliskością
Wydawnictwo
Liczba stron
304
Data premiery
2023-09-12
Rok wydania
2023
Wymiary produktu [mm]
178 x 148
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.32
Długość
178
Głębokość
178
Wysokość
148
Nasza cena
32,29 zł
Zobacz więcej
Bądź pierwszy!
Twoja recenzja produktu “Niekochalni. Lęk przed bliskością” będzie bardzo przydatna dla innych użytkowników.
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 22. maja, środa
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 22. maja, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 22. maja, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 22. maja, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 22. maja, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 22. maja, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 22. maja, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 22. maja, środa
0,00 zł

O Autorze


3410659
Ładowanie...