Xi

Nie zaczęło się od ciebie.

Wolynn Mark

(okładka miękka)

Wydawnictwo: Wydawnictwo Czarna Owca
Liczba stron: 272
-31%

34,99 zł

24,06 zł

oszczędzasz 10,93 zł (31%)

Dostępność 24 godziny
Paczka w Ruchu 5,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Poczta Polska 8,99 zł
Paczkomaty 8,99 zł
Kurier 10,99 zł

Opis

Stany depresyjne, nerwice lękowe, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne czy dolegliwości psychosomatyczne dotykają coraz więcej osób. Często łączymy ich występowanie z realiami współczesnego życia, pełnego obowiązków, presji i dążenia do osiągnięcia sukcesu za wszelką cenę. Niniejsza publikacja sprawi jednak, że spojrzysz na te kwestię z zupełnie innej perspektywy – coraz więcej badań dowodzi, że wymienione symptomy mogą wynikać z traumatycznych doświadczeń odniesionych przez naszych rodziców, dziadków lub nawet pradziadków!
Autor książki – Mark Wolynn – ma za sobą ponad dwie dekady aktywności w zawodzie terapeuty oraz nowatorskie badania kwestii dziedzicznej traumy. „Nie zaczęło się od ciebie” dokumentuje i syntetyzuje wnioski wyciągnięte przez wiodących światowych badaczy zespołu stresu pourazowego, m.in. Rachel Yehudy i Bessera van der Kolka. Wyniki ich badań połączone z pracą samego autora dowodzą, że emocje towarzyszące przeżyciu traumy mogą być podświadomie przekazywane kolejnym pokoleniom – nawet, jeśli uczestnik owego wydarzenia już nie żyje lub wyparł je z pamięci. Ślady zdarzenia, obecne w przekazywanych genach oraz w używanym na co dzień języku, wywierają znaczący wpływ na stan emocjonalny młodszych członków rodziny. Uświadomienie sobie tej zależności może stać się pierwszym krokiem do przepracowania negatywnych emocji i poprawy jakości życia.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 704088
Tytuł Nie zaczęło się od ciebie.
Autor Wolynn Mark
Wydawnictwo Wydawnictwo Czarna Owca
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 272
Data premiery 2017-06-28
Rok wydania 2017
Wymiary produktu [mm] 138 x 206 x 27
Okładka Miękka
Cena detaliczna 34,99 zł
Nasza cena 24,06 zł

Recenzje

4/5
5
4
3
2
1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Agnieszka W.

5/5
| 12-07-2020
Autor książki jest praktykującym terapeutą i badaczem zagadnienia dziedziczonej traumy, a wiedzę i doświadczenie widać w treści tej książki. Bardzo rzetelna i przekonująca pozycja. Lektura może być trudna, wyciągnąć na jaw dawne traumy z przeszłości, ale uświadomienie ich sobie jest konieczne do uwolnienia się od ciężaru.

Ania Z.

5/5
| 31-05-2020
Od zawsze interesowałam się książkami o tematyce psychologicznej i psychiatrycznej. Depresja, stany lękowe czy traumy to obecnie dość powszechne zjawiska, więc chciałam dowiedzieć się czegoś więcej na temat twierdzenia, że są one przekazywane z pokolenia na pokolenie. Czytało mi się dobrze, poszerzyłam swoją wiedzę. Polecam.

Janusz H.

5/5
| 11-05-2020
Książka opiera się na postawionej przez autora tezie, którą stara się on udowodnić. Wykorzystuje do tego liczne przykłady – jednej mniej, inne bardziej ciekawe. Generalnie prezentuje interesujący punkt widzenia i podaje sporo informacji na temat dziedzicznej traumy. Polecam.

Tadeusz O.

4/5
| 07-05-2020
Bardzo ciekawa książka, choć jestem przekonany, że nie przemówi do wszystkich. Autor pisze w specyficzny sposób. Próbuje za wszelką cenę udowodnić tezę, którą sformułował na początku książki. Przez to w całym jego wywodzi brakuje autentyczności. Niemniej jednak badania, które przytacza są ciekawe i dają do myślenie. Książka zdecydowanie dla terapeutów, osób po przejściach lub po prostu ciekawych tego zagadnienia.

Zuzanna S.

4/5
| 29-04-2020
Nie wiem czy traktować tą książkę bardziej jak poradnik, podręcznik psychologii czy literaturę popularnonaukową. Wszystkie kategorie pasują. Ogólnie książkę czyta się dobrze, choć autor uparcie dąży do potwierdzenia swoich tez. Przydał by się drugi punkt widzenia, albo chociaż trochę samokrytyki. Pomimo tego warto przeczytać.

Urszula C.

5/5
| 22-04-2020
Ciężko sobie wyobrazić, że to czego się boimy lub obawiamy, przytrafiło się kiedyś komuś z naszej rodziny, nawet odległej. Nie bardzo też przemawia do mnie twierdzenie autora, że takie rzeczy przekazywane są w genach. Reszta z jego teorii jest bardzo prawdopodobna zwłaszcza, że jest poparta dowodami. Polecam.

Amelia M.

4/5
| 21-04-2020
Autor stawia w tej książce ciekawe teorie i przekazuje czytelnikom sporo wiedzy. Traumy, depresja czy zaburzenia lękowe mogą mieć podłoże już w naszych pradziadkach – takie stwierdzenie mnie zaintrygowało, więc postanowiłam, że przeczytam tę książkę. Generalnie oceniam ją pozytywnie.

Paulina K.

5/5
| 15-04-2020
Kupiłam tą książkę za namową znajomej. Powiedziała mi o niej, kiedy przedstawiłam jej szereg leków, które od zawsze mi towarzyszą. Za zaleceniem autora przejrzałam historię swojej rodziny. Muszę przyznać, że faktycznie cześć rzeczy, których się bałam przytrafiła się moim przodkom. Teraz pora na pracę nad sobą, aby nie przekazać tych leków dalej.

Patryk H.

2/5
| 08-04-2020
Lektura tej książki była dla mnie startą czasu. Z trudem dotrwałem do końca. Przeczytałem, bo byłem ciekaw jakie to nieprawdopodobne tezy wysunie jeszcze autor. Muszę przzyzać, ze momentami ta pozycja bardzo mnie rozbawiła. Na pewno nie jest to naukowa literatura, którą należy traktować poważnie. Szkoda czasu i pieniędzy.

Marzena F.

4/5
| 01-04-2020
Książka warta przeczytania, jednak należy ją potraktować z lekkim przymrużeniem oka. Na podstawie doświadczeń zarówno swoich, jak pozostałych członków rodziny mogę śmiało stwierdzić, że to co autor pisze może być prawdą. Niemniej nie wierzę, że trauma przekazywana jest w kodzie DNA. To po prostu doświadczenie przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Bogdan B.

5/5
| 25-03-2020
Musze przyznać, że temat tej książki bardzo mnie zaintrygował. Przeczytałem od deski do deski. Mam bardzo mieszane uczucia. Czasami mam wrażenie, że to jakiś zwyczajny, poradnikowy bełkot. Innym razem widzę, że autor zna się na rzeczy i potrafi w naukowy sposób uwodnić swoje tezy. Polecam wszystkim psychologom w celu poszerzenia swojej wiedzy, jednak nie brałbym wszystkiego na serio.

Mirosław U.

4/5
| 18-03-2020
Dość dobra pozycja psychologiczna. Niektóre treści wydają mi się być wyssane z palca, jednak mają one swoje naukowe podstawy. Autor twierdzi, że trauma ma swoje źródło w kodzie DNA i może być przekazywana z pokolenia na pokolenie. Brzmi dość przerażająco, ale może taka jest prawda? Nie jestem ekspertem w dziedzinie, a jedynie przeciętnym czytelnikiem, zielonym w temacie. W jakiś sposób ta książka bardzo mnie zaciekawiła.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
14 Lipiec, Wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Paczka w Ruchu
czas dostawy
15 Lipiec, Środa
przedpłata
5,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
15 Lipiec, Środa
przedpłata
7,99 zł
pobranie
Niedostępne
Poczta Polska
czas dostawy
15 Lipiec, Środa
przedpłata
8,99 zł
pobranie
11,99 zł
Paczkomaty
czas dostawy
14 Lipiec, Wtorek
przedpłata
8,99 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier
czas dostawy
14 Lipiec, Wtorek
przedpłata
10,99 zł
pobranie
13,99 zł

Prawdpodobnie zainteresuje Cię również:

  • Książki dla dzieci
  • Poradniki i albumy
  • Książki naukowe i popularnonaukowe
  • Literatura piękna
  • Podręczniki do szkół podst. i średnich
  • Literatura obyczajowa, erotyczna
  • Ładowanie...