Xi

Nie zaczęło się od ciebie

Jak dziedziczona trauma wpływa na to, kim jesteśmy i jak zakończyć ten proces - pyta w podtytule swojej książki zatytułowanej "Nie zaczęło się od ciebie" Mark Wolynn, terapeuta z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem i pionier w badaniach nad dziedziczoną traumą. Publikacja wydawnictwa Czarna Owca udowadnia, że depresja, zaburzenia lękowa, chroniczny ból czy obsesje wcale nie muszą być efektem zdaCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Czarna Owca
 • Data premiery: 2022-11-23
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 272
 • Wymiary: 216 x 144

Jak dziedziczona trauma wpływa na to, kim jesteśmy i jak zakończyć ten proces - pyta w podtytule swojej książki zatytułowanej "Nie zaczęło się od ciebie" Mark Wolynn, terapeuta z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem i pionier w badaniach nad dziedziczoną traumą. Publikacja wydawnictwa Czarna Owca udowadnia, że depresja, zaburzenia lękowa, chroniczny ból czy obsesje wcale nie muszą być efektem zdarzeń, których doświadczyliśmy osobiście i bezpośrednio. Ich przyczyn należy bowiem często szukać u naszych rodziców, dziadków, a nawet pradziadków. Wnikliwe badania Marka Wolynna dowodzą, że traumatyczne doświadczenia mogą być przekazywane z pokolenia na pokolenie.

O czym jest książka "Nie zaczęło się od ciebie"?

"Nie zaczęło się od ciebie" Marka Wolynna nie tylko proponuje nowe, fascynujące zrozumienie zagadnień związanych z dziedziczoną traumą, ale także dostarcza skutecznych narzędzi do łagodzenia cierpienia z nią związaną. Autor czerpie z wniosków czołowych ekspertów zajmujących się tematyką zespołu stresu pourazowego, udowadniając, że nawet jeśli osoba, która doświadczyła traumy, od dawna nie żyje, albo jej historia została zapomniana lub przemilczana - emocjonalne ślady i reperkusje takich zdarzeń mogą wciąż pozostawać żywe i oddziaływać na naszą psychikę. Traumy są bowiem często ukryte, zakodowane w genach i języku, a tym samym odgrywają znacznie większą rolę, niż do tej pory przypuszczano. Mark Wolynn wychodzi poza diagnozy mówiące o bezpośrednich życiowych doświadczeniach lub braku równowagi chemicznej w naszych mózgach, a odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania stawiane przez pacjentów i terapeutów poszukuje w przeszłości.

"Nie zaczęło się od ciebie" - opinie

Książka "Nie zaczęło się od ciebie" proponuje czytelnikom zastosowanie opracowanej przez Marka Wolynna metody zwanej "Core Language Approach", polegającej na czymś w rodzaju auto-inwentaryzacji psychologicznej, dzięki której możemy odkryć sposób na lęki i niepokoje objawiające się w słowach, zrachowaniach czy objawach fizycznych. Autor prezentuje techniki opracowywania genogramu lub specjalnego drzewa genealogicznego, które staje się swoistą mapą doświadczeń sięgających pokoleń. Wizualizacja, aktywna wyobraźnia i bezpośredni dialog z taką mapą tworzą drogę do odzyskania zdrowia. "Nie zaczęło się od ciebie" proponuje tym samym nowe podejście do rozwiązywania trudności, z którymi nierzadko tradycyjna terapia, farmakologia lub inne interwencje nie były w stanie sobie poradzić.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3303355
Tytuł
Nie zaczęło się od ciebie
Wydawnictwo
Liczba stron
272
Data premiery
2022-11-23
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
216 x 144
Okładka
okładka twarda
Waga Produktu [kg]
0.4
Długość
135
Głębokość
205
Wysokość
144
Nasza cena
31,39 zł
Zobacz więcej
Bądź pierwszy!
Twoja recenzja produktu “Nie zaczęło się od ciebie” będzie bardzo przydatna dla innych użytkowników.
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 27. maja, poniedziałek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 27. maja, poniedziałek
0,00 zł
3303355
Ładowanie...