Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

"Nie" z miłości. Mądrzy rodzice - silne dzieci

Naucz się mówić "nie" z miłości i pokaż swoim dzieciom, jak cenna jest umiejętność asertywności!Jesper Juul, światowej sławy terapeuta i autorytet współczesnej pedagogiki, pokazuje, jak stanowczo odmawiać dzieciom i konsekwentnie zabraniać pewnych rzeczy, by pozostać w zgodzie z samym sobą, nie będąc jednocześnie posądzonym o szkodliwą surowość. Mówienie NIE to niełatwa sztuka, ale opanowanie jej Czytaj więcej

Polecamy podobne produkty

Naucz się mówić "nie" z miłości i pokaż swoim dzieciom, jak cenna jest umiejętność asertywności!

Jesper Juul, światowej sławy terapeuta i autorytet współczesnej pedagogiki, pokazuje, jak stanowczo odmawiać dzieciom i konsekwentnie zabraniać pewnych rzeczy, by pozostać w zgodzie z samym sobą, nie będąc jednocześnie posądzonym o szkodliwą surowość. Mówienie NIE to niełatwa sztuka, ale opanowanie jej jest obowiązkiem każdego świadomego rodzica - nie tylko dla utrzymania codziennej dyscypliny, ale przede wszystkim ze względu na fakt, że ustępowanie dla świętego spokoju w dłuższej perspektywie przynosi dziecku i całej rodzinie więcej szkody niż pożytku.

Juul wykazuje, że podstawą zdrowego rozwoju dziecka i dobrych relacji w rodzinie jest wzajemny szacunek dla każdego jej członka. Odmawianie w sytuacjach, kiedy jest to uzasadnione, nie służy sztucznemu wyznaczaniu granic ani demonstracji siły; asertywne zachowanie rodzica uczy dziecko, że każdy człowiek jest autonomiczną jednostką, ma prawo do jasnego komunikowania swoich potrzeb i zasługuje na ich respektowanie. Każdy, a więc także dziecko - Juul podkreśla, że słowo NIE zarezerwowane jest nie tylko dla dorosłych, zaś mądry rodzic powinien uczyć asertywności także swoje pociechy.

Proces ten jest trudnym zadaniem, dlatego warto wspomóc się w jego trakcie uznaną literaturą fachową. Taki jest właśnie poradnik "<<Nie>> z miłości", przynależny do serii "Mądrzy rodzice - silne dzieci". Treści zawarte w książce pomagają znaleźć złoty środek pomiędzy żelazną dyscypliną a nadmierną uległością. Przystępny język publikacji nie sprawia problemów żadnemu czytelnikowi, bez względu na wyjściowy poziom wiedzy pedagogicznej.

Jesper Juul to jeden z najwybitniejszych współczesnych terapeutów rodzinnych i socjologów, autor licznych publikacji naukowych i poradników dla rodziców, spośród których 15 doczekało się tłumaczeń na język polski. Praca Juula walnie przyczyniła się do rozpowszechnienia idei takich, jak dojrzałe przywództwo dorosłych, szacunek i współdziałanie w relacjach z dzieckiem, znaczenie godności dziecka i wsparcia jego naturalnych kompetencji. Myśli te wyznaczały kierunek rozwoju pedagogiki i psychologii dziecięcej w 2. połowie XX wieku, a nazwisko Juula do dziś jest gwarancją wartości merytorycznej opatrzonych nimi treści.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
377410
Tytuł
"Nie" z miłości. Mądrzy rodzice - silne dzieci
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
duński
Liczba stron
128
Data premiery
2011-05-18
Rok wydania
2011
Wymiary produktu [mm]
20
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.13
Długość
205
Głębokość
20
Wysokość
6
Cena detaliczna
34,00 zł
Nasza cena
31,19 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,9/5
21 recenzji
 • 5
  18
 • 4
  3
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Daria L. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-11-02
  Autor to marka sama w sobie. I już sam tytuł mówi w czym rzecz... Czasami ciężko odmówić dziecku - często ulegamy dla świętego spokoju... Ale asertywność to bardzo ważna cecha obu stron - i rodzica i dziecka (tak teraz jak i w przyszłości). Bardzo gorąco polecam!
 • Jolanta N. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-07-28
  Książkę poleciła Pani psycholog, to wg niej podstawa w wychowaniu. Bardzo się przydaje.
 • Andżelika E. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-31
  Taka książka powinna stać się jednym z elementów „książkowego niezbędnika” każdego rodzica. Sama po sobie wiem, że nie zawsze potrafiłam powiedzieć dziecku „nie” i ulegałam presji z jego strony. Dzięki tej książce poznałam wiele sposobów na wprowadzenie asertywności w domowe życie (nie tylko wobec dziecka!). Myślę, że najpierw warto pokazać dziecku jak umiejętnie mówić „nie”, a później ono samo się tego od nas nauczy.
 • Jola G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-11
  Interesujący zbiór wskazówek w relacji rodzic-dziecko. Chyba dla każdego rodzica sztuka mówienia „nie” jest bardzo trudna i czasami po prostu odpuszczamy. Dzięki książce dowiemy się, w jaki sposób rozwiązywać tego typu problemy oraz jak nauczyć się stawia granice swojemu dziecku, aby wyszło to na korzyść obu stronom.
 • Janina C. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-10
  Miłość to nie tylko sztuka pozytywnego podejścia do rodzicielstwa, wspólnego spędzania czasu ale także znalezienie przestrzeni dla siebie w rodzinnej relacji. NIE to ważne słowo zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Kolejna mądra książka spod pióra tego autoar, ktry ma umiejętność przekazywania wiedzy.
 • Ewa I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-05-10
  Testuję właśnie jak mówić nie, bez używania słowa “nie”... Trudna i wyczerpująca sztuka :D
 • Jolanta P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-28
  Przydatny poradnik obsługi małego człowieka - zwłaszcza w trudnych okresach buntu (swoja drogą mam wrażenie, że u nas bunt trwa od dnia narodzin :)
 • Ilona H. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-04-28
  Dobry poradnik, lubię taki styl. Natomiats jeśli jest coś, co dodałabym do tej książki, żeby była jeszcze lepsza, to większa ilość przykładów, które w moim i podejrzewam że nie tylko moim przypadku działają na wyorbaxnie najbardziej.
 • Sabina C. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-21
  Ciekawa propozycja dla rodziców, którzy chcą nauczyć się większej asertywności wobec dziecka. W lekturze znaleźć można ciekawe i proste w zastosowaniu sposoby odmawiania dziecku, a tym samym unikania poczucia winy w takich sytuacjach. Gorąco polecam, bo z książki sporo można się nauczyć.
 • Beata Z. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-16
  Juul ma rację - ustalanie jasnych granic to klucz do rodzicielskiego sukcesu i sposób na dobry kontakt z dzieckiem, niezależnie od jego wieku. U mnie w domu metoda sprawdza się i przy przedszkolaku i przy nastolatkach!
 • Elzbieta J. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-16
  Ta ksiazka wskazuje ,jak ważne są granice stawiane w relacji rodzic- dziecko, i że słowo „nie” również mże być pożyteczne i dobre dla obu stron. Odmawianie również jest sztuką, a dla dziecka nie można poswiecić całego wolnegoczasu kosztem siebie.
 • Jadwiga B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-04
  Jesper Juul jest moim zdaniem autorytetem w dziedzinie wychowywania dzieci i czytam go z taką samą przyjemnością, jak Korczaka. To ktoś, kto wie o czym mówi i naprawdę się z nim zgadzam.
 • Marianna F. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-04-04
  Miałam dość bycia odbieraną przez dzieci jako zły policjant (zwłaszcza, że dobrych policjantów wokoło mają całe mnóstwo). Książka pomogła mi wypracować odpowiednie zachowania, żeby moje NIE nie wiązało się z fochem i notoryczną awanturą. Ale faktycznie - to działa w dwie strony :)
 • Mirosław D. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2020-03-23
  Niezbyt długa, w sam raz dla zabieganych rodziców, którzy nie mają czasu czytać opasłych tomiszcz z poradami. Dobra, jak i inne książki Juula.
 • Maria E. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2020-03-23
  Niezwykle mądra pozycja książkowa, którą - w dobie wszechobecnego konsumpcjonizmu - powinien wziąć na warsztat każdy rodzic!
 • Teresa B. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2018-11-12
  Jestem nieco rozczarowana tą książką.Spodziewałam się więcej konkretów.Nużące stają się powtórzenia pojawiające się co jakiś czas.A może to kwestia niefortunnego tłumaczenia?Nie polecałabym tej pozycji.
 • Teresa B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2018-11-12
  Dobra książka dla dziesięciolatków pozwalająca oswoić się dzieciom ze zmianami w okresie dojrzewania.Jeszcze nie wiem, jak przyjmie ją mój wnuś.Myślę,że pomoże mu zwyczajnie podejść do zmian,zrozumieć je i zaakceptować.
 • Sylwia S. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2015-08-11
  Świetna książka, jak inne tego autora. Bardzo mi pomogła. Nie tylko w relacji z dziackiem ale równiez z partnerem i innymi.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Orlen Paczka
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 6. marca, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 6. marca, środa
0,00 zł

O Autorze


377410
Ładowanie...