Xi

Wydana przez Rebis książka Roberta L. Leahy'ego zatytułowana "Nie wierz we wszystko, co czujesz" we wnikliwy z psychologicznego punktu widzenia i przystępny podpowiada, jak rozpoznawać i nazywać swoje emocje oraz uwolnić się od lęków - z którymi mierzy się przecież każdy z nas. Autor pokazuje, jak wydostać się z błędnego koła lęków, niepokojów, zazdrości, cierpienia, gniewu i tego, co być może najtrudniejsze - sprzecznych uczuć, z którymi nie zawsze umiemy sobie poradzić.

Autor jest autorem i redaktorem blisko 30 książek dedykowanych zagadnieniom związanym z terapią poznawczo-behawioralną, dyrektorem Amerykańskiego Instytutu Terapii Poznawczej w Nowym Jorku i profesorem klinicznym psychologii na Wydziale Psychiatrii Weill Cornell Medical College. Jako ceniony specjalista zajmujący się na co dzień schematami emocjonalnymi, w książce "Nie wierz we wszystko, co czujesz" przede wszystkim udowadnia, że człowiek jest istotą emocjonalną, a co za tym idzie, zarówno pozytywne, jak i negatywne emocje są częścią naszej natury. Wszystko to, co dzieje się w naszym życiu mniej lub bardziej świadomie odczuwamy bardzo głęboko. Sztuką jest nie pozwolić emocjom nad nami zapanować - gdy bowiem nas przytłoczą i odbierają radość życia, to jednoznaczny znak, że wpadliśmy w emocjonalną pułapkę.

Nie znaczy to, że jest coś takiego, jak złe emocje - wręcz przeciwnie. Jeśli jednak przez większość czasu doświadczamy smutku, złości i niepokoju, musimy koniecznie odnaleźć równowagę, by móc równie mocno odczuwać radość, szczęście i miłość. Właśnie temu poświęcona jest książka "Nie wierz we wszystko, co czujesz", która w oparciu o przełomowe podejście do terapii poznawczo-behawioralnej naucza, jak rozpoznawać szkodliwe schematy emocjonalne i jednocześnie zastępować je bardziej konstruktywnymi strategiami. Uświadomienie sobie, czym są emocje oraz nauczenie się ich zdefiniowania ma, jak się okazuje, ogromną moc, dzięki której nawet z negatywnych aspektów swojego życia możemy czerpać pozytywne, produktywne znaczenia.

Książka Roberta L. Leahy'ego "Nie wierz we wszystko, co czujesz" wzbogacony został o liczne ćwiczenia i sposoby umacniania poczucia własnej wartości, które mogą pomóc lepiej radzić sobie z bolesnymi, niekomfortowymi uczuciami. Ten kreatywny, doskonale napisany i pełen cennych wskazówek poradnik efektywnego zarządzania emocjami pokazuje, jak żyć pełnią życia - dosłownie i w przenośni.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


3290730
Ładowanie...