Xi
 » Książki  » Kryminał, sensacja, thriller

Motyw podróży, przeskoki w czasie oraz szokujące zwroty akcji, to coś, co w thrillerach lubicie najbardziej? Świetnie trafiliście, bowiem propozycja Gillian McAllister zawiera wszystkie te elementy. Koncepcja książki, w której wszystko zaczyna się od zbrodni, którą należy powstrzymać jest niezwykle intrygująca i na pewno rzadko spotkana. Pisarka świetnie poradziła sobie z tym niełatwym tematem i zafundowała czytelnikom nie tylko podróż w czasie, lecz także lekturę, która do ostatniej strony trzyma w napięciu i w której nic nie jest pewne.

O czym jest książka "Nie to miejsce, nie ten czas"?

Czytelnicy zastają Jen - główną bohaterkę książki, kiedy niecierpliwie oczekuje na powrót swojego syna do domu. Kiedy zegar wybija północ, kobieta zauważa Todda w sytuacji, która mrozi jej krew w żyłach. Jej syn, na jej oczach, pod oknami właśnie dokonuje morderstwa. To zdarzenie rozpocznie ciąg zupełnie nierealnych następstw...

Następnego dnia, po nocy spędzonej na komisariacie, wyczerpana kobieta usiłuje dojść do siebie. Z niemałym zaskoczeniem odkrywa, że w nocy nie wydarzyło się nic niepokojącego. Czy to, co widziała to tylko zły sen? Jest jednak pewna, że towarzyszące tym wydarzeniom emocje były zbyt prawdziwe. Wydaje się jednak, że świat zatrzymał się w miejscu, a w zasadzie nawet cofnął o dobę. Kolejna noc przynosi jeszcze większe zaskoczenie, kiedy kobieta uświadamia sobie, że czas cofnął się ponownie. Wtedy właśnie uświadamia sobie, że w takiej sytuacji ma szanse, aby zapobiec morderstwu i nawet odkryć, co popchnęło jej dziecko do tak okrutnego czynu...

Książka "Nie to miejsce, nie ten czas" - opinie i świetne recenzje po premierze

Książka "Nie to miejsce, nie ten czas" póki co zbiera same pozytywne recenzje, głównie dzięki świetnej i nietuzinkowej fabule, jak i całej koncepcji, w której historię rozpoczyna zbrodnia oraz dobrze znany sprawca.

Uwaga zostaje skupiona na głównej bohaterce - Jen oraz jej rolki matki. Kobieta jest zdeterminowana, aby uczynić wszystko, co może pomóc synowi i zapobiec zbrodni. Jej poświęcenie jest godne podziwu, niemniej w trakcie prywatnego śledztwa zaczynają na jaw wychodzić coraz bardziej niewygodne i szokujące fakty. Tajemnice, które powinny zostać uśpione, zostają przywrócone do życia, co sprawi, że cały świat Jen stanie na głowie.

Powieść zwraca uwagę na wielotorowe konsekwencje naszych decyzji, efekt motyla wywołany nieznaczącym gestem czy słowem może, w dalekiej perspektywie, zmienić życie wielu ludzi. Czy Jen uda się zmienić przyszłość? Czy uratuje przyszłą ofiarę Todda i jego samego? Przekonajcie się sami!

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

/5
Jak działają recenzje?

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Dostawa

3357829
Ładowanie...