Xi
 » Książki dla dzieci  » Wiek 0-2  » Książeczki grające i interaktywne

"Nie płacz, króliczku" to prosta książeczka, która pomoże rodzicom maluchów wytłumaczyć im skąd bierze się ból i co oznacza jego pojawienie się. W próbach tłumaczenia relacji przyczynowo-skutkowych warto skorzystać z pomocy sympatycznego asystenta, puchatego króliczka. On wie, jak zachować się, gdy przydarzy się upadek.

Główny bohater książeczki uczy rozpoznawania emocji i radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Co można zrobić, gdy druga osoba płacze, gdy coś ją boli, jest niespokojna? Jakie sygnały świadczą o tym, że źle się czuje? Jak pomóc koledze lub koleżance, która się przewróciła? Króliczek podpowiada, że można bolące miejsce podmuchać, nakleić plasterek, pogłaskać po pleckach, otrzeć łzy.

Książeczka zachęca do interakcji: książkowemu króliczkowi można nakleić plasterek i wykonać wszystkie inne zalecane wcześniej działania. Aktywne działanie pozwala utrwalić dziecku właściwe wzorce zachowania. Gdy przyjdzie pora na wykorzystanie wiedzy w prawdziwym życiu, maluch będzie wiedział, co robić.

Seria z Króliczkiem to proste książeczki edukacyjne, w których na warsztat brane są problemy z codziennego życia. "Śpij, króliczku" wspiera rodziców w stwarzaniu odpowiedniej atmosfery przed pójściem do łóżka i wyciszaniu się dziecka przed snem. "Do kąpieli, króliczku" pomaga maluchom łaskawszym okiem spojrzeć na wieczorną toaletę i polubić mycie się. Króliczek pokazuje dzieciom świat i uczy praktycznych czynności. Przyjaźń z sympatycznym zwierzakiem przyniesie same korzyści, więc warto zaopatrzyć się we wszystkie części tej wyjątkowej serii.

Wydawnictwo Dwie Siostry stawia na miłe oku ilustracje i pastelowe, ciepłe kolory. Książeczka została wydana w sprawdzonym formacie: utwardzane kwadratowe strony to coś, co dzieciaki kochają i znają. Kartki wytrzymają wiele czytelniczych sesji i dotykanie przez głodne wiedzy rączki.

Jörg Mühle tworzy książki dla dzieci i sam je ilustruje. Studiował ilustratorstwo w Niemczech oraz we Francji. To właśnie seria książek o sympatycznym króliczku, przyniosła mu popularność. Opowieść docenili czytelnicy w wielu krajach, a autor otrzymał nominację do jednej z najbardziej prestiżowych niemieckich nagród dla pisarzy tworzących literaturę dziecięcą.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Marzena U.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 28-02-2022 | Recenzja zweryfikowana
Książeczka warta uwagi. Mój maluch dzięki niej wiele się nauczył. Cała seria jest rewelacyjna i warta polecania. Tytułowy króliczek to sympatyczna postać, z którą dziecko z łatwością może się utożsamić. Dużym plusem jest solidne wydanie książki. Można ją zabrać w podróż, spacer czy do przedszkola i nie widać na niej żadnych uszkodzeń. Szczerze polecam i liczę na więcej takich książeczek w ofercie.

Jagoda G.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 24-02-2022 | Recenzja zweryfikowana
Uwielbiamy całą serię o Króliczku, ale to nasza ulubiona część. Muszę zwrócić uwagę na piękne, proste ilustracje w przyjemnych i delikatnych dla oka kolorach. Mały format i twarde karty są super poręczne dla malucha. Książeczki skradły nasze serca, ale dla mnie ważne jest to, że tematyka skupia się na prostych codziennych sytuacjach, czynnościach. Główny bohater uczy moje dziecko w bardzo przyjazny sposób i to podoba mi się bardzo. Polecam, a raczej polecamy razem z moim synem :)

Katarzyna W.

Klient zweryfikowany

5/5
| 02-02-2022 | Recenzja zweryfikowana
Cykl o króliczku to świetny sposób na spędzenie czasu z dzieckiem. "Nie płacz króliczku" pozwala oswoić temat upadku, ran, krwi, rozwija empatię. Córka bardzo lubi. Naklejamy królikowi plaster, głaszczmy, ocieramy mu łzy - to książka nie tylko do czytania ale i zabawy.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa

3179045
Ładowanie...