Nie nasza wojna. Zmierzch świata, jaki znamy (Wojciech Sumliński) - tantis.pl
Xi

Nie nasza wojna. Zmierzch świata, jaki znamy

Wojciech Sumliński, Tomasz Budzyński

(okładka miękka)

5/5
Wydawnictwo: Wojciech Sumliński Reporter
Liczba stron: 304

Kup w zestawie:

Nie nasza wojna. Zmierzch świata, jaki znamy
5/5
35,11 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
103,59 zł

SUPER CENA

Cena detaliczna: 49,90 zł

35,11 zł

Zamów do 15:00, aby otrzymać jutro
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 27,66 zł

Opis

"Nie nasza wojna. Zmierzch świata, jaki znamy" to wstrząsający reportaż, w którym autorzy przyglądają się bliżej działaniom wojennym Rosji i zagrożeniu, jakie niesie zachodnim krajom. Major Tomasz Budzyński, oficer ABW oraz były szef jednej z największych delegatur ABW zabezpieczającej Polskę, Ukrainę i Białoruś przewidział atak Rosji na Ukrainę. Podczas regularnych wyjazdów za wschodnią granicę Polski oraz dzięki rozmowom z przedstawicielami Służby Bezpieczeństwa Ukrainy zdobył wiedzę o planowanej inwazji.

Źródła operacyjne, kontakty towarzyskie, a także informacje zdobyte od Służb Wywiadu Rosji potwierdzały przewidywania dotyczące ataku wojsk rosyjskich. Tomasz Budzyński wkrótce miał spędzić pierwszy miesiąc wojny na terenie Ukrainy, odkrywając skalę zagmatwania sytuacji politycznej za wschodnią flanką NATO. Opinia publiczna w Polsce i wielu zachodnich krajach nie zdawała sobie sprawy z problemów dotyczących narastających działań wojennych. Prezentowany reportaż zbiera zdobytą przez wojskowego wiedzę, pochodzącą z obserwacji wojny oraz informacji uzyskanych od służb wywiadowczych. Autorzy usiłują odpowiedzieć na wiele pytań, jakie pojawiają się w czasie trwania rosyjskiej inwazji.

Wojciech Sumliński i Tomasz Budzyński omawiają swoje przewidywania na temat wojny prowadzonej przez rosyjską armię. Sprawdzają potencjał nuklearny Rosji, a także wyjaśniają uwarunkowania polityczne wojny. Próbują również przewidzieć zakończenie działań wojennych. Nawiązując do słów amerykańskiego prezydenta, przyglądają się punktowi zwrotnemu w historii współczesnego świata. Jakim zmianom ulegnie układ sił po ustaniu działań wojennych? W tym reportażu wyjaśniają, w jaki sposób największe mocarstwa prowadzą politykę międzynarodową i jakie niosą zagrożenie dla innych krajów.

Wojciech Sumliński to psycholog i dziennikarz śledczy. Pracował w pierwszym polskim zespole dziennikarzy śledczych związanych z "Życiem". Ponadto jest autorem wielu telewizyjnych magazynów śledczych. Otrzymał Nagrodę Ministra Spraw Wewnętrznych za reportaże dotyczące nadgranicznej przestępczości zorganizowanej.

Major Tomasz Budzyński to oficer ABW, który kierował jedną z największych delegatur ABW w Polsce. Podlegało mu kilkuset funkcjonariuszy służb specjalnych. Jest cenionym znawcą polityki i potencjału militarnego krajów wschodnioeuropejskich. "Nie nasza wojna. Zmierzch świata, jaki znamy" zawiera jego przemyślenia na temat polityki międzynarodowej oraz współczesnej wojskowości.

Zobacz kategorie "Książki" i "Książki reportaże, literatura faktu", by poznać książki najciekawszych polskich reporterów.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3243774
Tytuł Nie nasza wojna. Zmierzch świata, jaki znamy
Autor Wojciech Sumliński, Tomasz Budzyński
Wydawnictwo Wojciech Sumliński Reporter
Język wydania polski
Język oryginału polski
Liczba stron 304
Data premiery 2022-06-06
Rok wydania 2022
Wymiary produktu [mm] 210 x 140 x 25
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.37
Cena detaliczna 49,90 zł
Nasza cena 35,11 zł
Powiązane tematy: Prezent na walentynki dla niego, Walentynki, Dzień Matki 2023

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Maciej R.

Klient zweryfikowany

5/5
| 21-07-2022 | Recenzja zweryfikowana
Warto przeczytać, warto wiedzieć coś więcej niż tylko to co "podaje" telewizja.

Adriana J.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 10-07-2022 | Recenzja zweryfikowana
Zawsze podchodzę do tego typu książek, jak do fikcji i nie dlatego, że nie ufam autorom, ale łatwiej mi potem przetrawić niektóre informacje i się totalnie nie zdołować. Tutaj autorzy dosyć wnikliwie analizują różne okoliczności, które poprzedzały niestety nadal trwającą inwazję Rosji na Ukrainę. Bardziej zorientowani wiedzieli już wcześniej, jednak nawet najlepiej zorientowani nie są w stanie przewidzieć przyszłości i to jest chyba w tym wszystkim najgorsze. Książkę bardzo polecam!

Daniel Z.

Klient niezweryfikowany

4/5
| 06-07-2022 | Recenzja zweryfikowana
Ciężki temat i faktycznie bardzo przygnębiający. Myślę, że autorzy dorzucili swoją cegiełkę do licznych informacji, które aktualnie są publikowane w różnych mediach. Jeśli tylko odjąć wrażenie sensacyjności, książka do polecenia. Mimo wszystko uważam, że jest warta poświęcenia czasu, jest to reportaż, niemniej warto posiłkować się także innymi źródłami, żeby uzyskać szerszą perspektywę. Ogólnie książkę polecam, autorzy od lat działają, z czasem lepszym, czasem gorszym efektem, ale ta publikacja zalicza się do tych lepszych.

Dariusz N.

Klient niezweryfikowany

4/5
| 02-07-2022 | Recenzja zweryfikowana
Książka jest dobrze napisana, lekko się ją czyta, choć temat jest naprawdę ciężki. Jeśli się podejdzie do lektury z odpowiednim nastawieniem wiele można z niej zaczerpnąć, nie radzę jednak czynić z niej jednego źródła informacji. Pod tym względem miejcie się na baczności. Potraktowałem ją jako fabularyzowaną wersję rzeczywistości i na tym poziomie oceniam ją bardzo pozytywnie. Uważam jednak, że książki stricte o tematyce geopolitycznej dadzą lepszy obraz rzeczywistości.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
7. czerwca, środa
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...