Xi

Nie nasza wojna. Zmierzch świata, jaki znamy

"Nie nasza wojna. Zmierzch świata, jaki znamy" to wstrząsający reportaż, w którym autorzy przyglądają się bliżej działaniom wojennym Rosji i zagrożeniu, jakie niesie zachodnim krajom. Major Tomasz Budzyński, oficer ABW oraz były szef jednej z największych delegatur ABW zabezpieczającej Polskę, Ukrainę i Białoruś przewidział atak Rosji na Ukrainę. Podczas regularnych wyjazdów za wschodnią granicę PCzytaj więcej

"Nie nasza wojna. Zmierzch świata, jaki znamy" to wstrząsający reportaż, w którym autorzy przyglądają się bliżej działaniom wojennym Rosji i zagrożeniu, jakie niesie zachodnim krajom. Major Tomasz Budzyński, oficer ABW oraz były szef jednej z największych delegatur ABW zabezpieczającej Polskę, Ukrainę i Białoruś przewidział atak Rosji na Ukrainę. Podczas regularnych wyjazdów za wschodnią granicę Polski oraz dzięki rozmowom z przedstawicielami Służby Bezpieczeństwa Ukrainy zdobył wiedzę o planowanej inwazji.

Źródła operacyjne, kontakty towarzyskie, a także informacje zdobyte od Służb Wywiadu Rosji potwierdzały przewidywania dotyczące ataku wojsk rosyjskich. Tomasz Budzyński wkrótce miał spędzić pierwszy miesiąc wojny na terenie Ukrainy, odkrywając skalę zagmatwania sytuacji politycznej za wschodnią flanką NATO. Opinia publiczna w Polsce i wielu zachodnich krajach nie zdawała sobie sprawy z problemów dotyczących narastających działań wojennych. Prezentowany reportaż zbiera zdobytą przez wojskowego wiedzę, pochodzącą z obserwacji wojny oraz informacji uzyskanych od służb wywiadowczych. Autorzy usiłują odpowiedzieć na wiele pytań, jakie pojawiają się w czasie trwania rosyjskiej inwazji.

Wojciech Sumliński i Tomasz Budzyński omawiają swoje przewidywania na temat wojny prowadzonej przez rosyjską armię. Sprawdzają potencjał nuklearny Rosji, a także wyjaśniają uwarunkowania polityczne wojny. Próbują również przewidzieć zakończenie działań wojennych. Nawiązując do słów amerykańskiego prezydenta, przyglądają się punktowi zwrotnemu w historii współczesnego świata. Jakim zmianom ulegnie układ sił po ustaniu działań wojennych? W tym reportażu wyjaśniają, w jaki sposób największe mocarstwa prowadzą politykę międzynarodową i jakie niosą zagrożenie dla innych krajów.

Wojciech Sumliński to psycholog i dziennikarz śledczy. Pracował w pierwszym polskim zespole dziennikarzy śledczych związanych z "Życiem". Ponadto jest autorem wielu telewizyjnych magazynów śledczych. Otrzymał Nagrodę Ministra Spraw Wewnętrznych za reportaże dotyczące nadgranicznej przestępczości zorganizowanej.

Major Tomasz Budzyński to oficer ABW, który kierował jedną z największych delegatur ABW w Polsce. Podlegało mu kilkuset funkcjonariuszy służb specjalnych. Jest cenionym znawcą polityki i potencjału militarnego krajów wschodnioeuropejskich. "Nie nasza wojna. Zmierzch świata, jaki znamy" zawiera jego przemyślenia na temat polityki międzynarodowej oraz współczesnej wojskowości.

Zobacz kategorie "Książki" i "Książki reportaże, literatura faktu", by poznać książki najciekawszych polskich reporterów.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3243774
Tytuł
Nie nasza wojna. Zmierzch świata, jaki znamy
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
304
Data premiery
2022-06-06
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
213 x 139
Okładka
miękka
Waga Produktu [kg]
0.37
Długość
140
Głębokość
210
Wysokość
25
Nasza cena
29,49 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,6/5
5 recenzji
 • 5
  3
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Maciej R. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-07-21
  Warto przeczytać, warto wiedzieć coś więcej niż tylko to co "podaje" telewizja.
 • Adriana J. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-07-10
  Zawsze podchodzę do tego typu książek, jak do fikcji i nie dlatego, że nie ufam autorom, ale łatwiej mi potem przetrawić niektóre informacje i się totalnie nie zdołować. Tutaj autorzy dosyć wnikliwie analizują różne okoliczności, które poprzedzały niestety nadal trwającą inwazję Rosji na Ukrainę. Bardziej zorientowani wiedzieli już wcześniej, jednak nawet najlepiej zorientowani nie są w stanie przewidzieć przyszłości i to jest chyba w tym wszystkim najgorsze. Książkę bardzo polecam!
 • Daniel Z. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2022-07-06
  Ciężki temat i faktycznie bardzo przygnębiający. Myślę, że autorzy dorzucili swoją cegiełkę do licznych informacji, które aktualnie są publikowane w różnych mediach. Jeśli tylko odjąć wrażenie sensacyjności, książka do polecenia. Mimo wszystko uważam, że jest warta poświęcenia czasu, jest to reportaż, niemniej warto posiłkować się także innymi źródłami, żeby uzyskać szerszą perspektywę. Ogólnie książkę polecam, autorzy od lat działają, z czasem lepszym, czasem gorszym efektem, ale ta publikacja zalicza się do tych lepszych.
 • Dariusz N. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2022-07-02
  Książka jest dobrze napisana, lekko się ją czyta, choć temat jest naprawdę ciężki. Jeśli się podejdzie do lektury z odpowiednim nastawieniem wiele można z niej zaczerpnąć, nie radzę jednak czynić z niej jednego źródła informacji. Pod tym względem miejcie się na baczności. Potraktowałem ją jako fabularyzowaną wersję rzeczywistości i na tym poziomie oceniam ją bardzo pozytywnie. Uważam jednak, że książki stricte o tematyce geopolitycznej dadzą lepszy obraz rzeczywistości.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 25. lipca, czwartek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 25. lipca, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier DPD
data dostawy 25. lipca, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 25. lipca, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 25. lipca, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 25. lipca, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 25. lipca, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 25. lipca, czwartek
0,00 zł

O Autorze


3243774
Ładowanie...