Nie mówiąc nikomu

  2 recenzje

Prawda jest lepsza od kłamstwa. Powiedział to ktoś, kto nigdy nie musiał łamać nią cudzego życia. Czasem boli jak siarczysty policzek, ale co zrobić, jeśli przypomina ostrze noża, wbite aż po rękojeść? Pozostaje jedno wyjście: udawać, że jej nie ma. Tak się rodzą tajemnice. Niewypowiedziane myśli i pogrzebane nadzieje. Emocje opakowane w milczenie. Złe uczynki. Nawet ból może być sekretem. CierpieCzytaj więcej

  • Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
  • Data premiery: 2021-02-23
  • Okładka: miękka
  • Liczba stron: 552
  • Wymiary: 198 x 136
więcej parametrów

O książce

Prawda jest lepsza od kłamstwa. Powiedział to ktoś, kto nigdy nie musiał łamać nią cudzego życia. Czasem boli jak siarczysty policzek, ale co zrobić, jeśli przypomina ostrze noża, wbite aż po rękojeść? Pozostaje jedno wyjście: udawać, że jej nie ma. Tak się rodzą tajemnice. Niewypowiedziane myśli i pogrzebane nadzieje. Emocje opakowane w milczenie. Złe uczynki. Nawet ból może być sekretem. Cierpienie, którego nie widać w oczach ani kącikach ust, wnika głęboko w człowieka jak nieuleczalna choroba. Lepiej o nim nie mówić, nie wyjmować ostrza z rany, ryzykując, że poleje się za dużo krwi.
Nie mówimy jednak wyłącznie o tajemnicach wielkich i dramatycznych, o traumach, które zamieniają ludzką istotę w nieporadne stworzenie. Przecież każdy z nas ma swoje małe, sekretne bolączki, wstydliwe myśli, nieczyste fantazje, kontrowersyjne poglądy. Świat nie musi o tym wiedzieć. Żona też nie, mąż również. Tym bardziej dzieci. Nawet przyjaciele. To, co głęboko ukryte, jest całkiem niewinne. Nikomu nie szkodzi.
Też tak uważasz? To poznaj historię Laury i Maksymiliana.

Danuta Awolusi, rocznik 86 - Ślązaczka, mieszkająca obecnie w Warszawie. Pisarka, autorka tekstów, od kilku lat prowadzi blog recenzencki Książki Zbójeckie. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu
2970609
Tytuł
Nie mówiąc nikomu
Wydawnictwo
Język
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
552
Typ okładki
miękka
Wydanie
1
Data premiery
2021-02-23
Rok wydania
2021
Wymiary
198 x 136
Waga
0.38 kg
Wysokość
36 mm
Długość
195 mm
Głębokość
125 mm
Liczba elementów zakres
Do 49
Szerokość
125 mm
Nasza cena
29,79 zł

Opinie i recenzje książki Nie mówiąc nikomu

4,5/5
 
2 recenzje
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
  • Monika M. Klient niezweryfikowany
    4.0
     
    2021-03-20Recenzja zweryfikowana
    Czy uważacie, że kłamstwo ma krótkie nogi?  Ja myślę, że tak. Prędzej czy później prawda wyjdzie na jaw.

    Tym tematem zajęła się @danutaawolusi w książce “Nie mówiąc nikomu”. Poznajemy historię Laury i Maksymiliana. Wydaje się, że wszystko u nich dobrze. Mają dwójkę dzieci, on prowadzi dobrze prosperującą firmę, ona zajmuje się domem. Ale... Oboje mają swoje tajemnice. I to nie jakieś drobnostki, tylko bardzo poważne sprawy. Nie chce Wam więcej mówić o tych tajemnicach, bo zaspojleruje, a nie o to w tym chodzi.

    Obok historii Laury i Maksa, poznajemy Ukę. Zaniedbaną staruszkę, która nie nawiązuje z nikim kontaktu, jedynie czasami chodzi do sklepu i na pocztę opłacić rachunki. Stałym punktem jej dnia jest wizyta na cmentarzu, odwiedza grób męża. Postać Uki jest owiana tajemnicą. Mieszkańcy miejscowości w której mieszka, nic nie wiedzą o kobiecie, zastanawiają się skąd ma pieniądze na rachunki, skoro nigdy nie pracowała.

    “Nie mówiąc nikomu” wciąga od samego początku, ale także zmusza do myślenia. Świetnie obrazuje jak kłamstwa małe i duże wpływają na relację z bliskimi osobami, jak można zniszczyć coś co budowało się parę lat oraz jak ciężko jest poskładać to co się rozleciało. Co bardzo mi się podobało to pokazanie, że dzieci są bardzo dobrymi obserwatorami. I chociaż nie zdajemy sobie z tego sprawy to one dokładnie wiedzą, że między rodzicami coś się dzieje, mimo, że próbujemy zachować pozory.

    Jakby tego było mało to książka porusza problem braku akceptacji, inności, braku zrozumienia, jak stereotypowe poglądy rodziców wpływają na dorosłe życie dzieci.

    Uważam, że każdy powinien sięgnąć po tę książkę. Myślę, że w każdym z bohaterów znajdziemy cząstkę siebie.  Książka otwiera oczy na sprawy, na które człowiek nie zwraca uwagi. Historia w niej zawarta porusza, zmusza do refleksji. Bardzo polecam, jestem pewna, że każdy coś z niej wyniesie. 
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
  • Klient zweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Klient niezweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Recenzja Zweryfikowana
    Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.
Dostawa i płatność

Zobacz również

Udostępnij produkt
Wstaw link na:
lub skopiuj link
Dodano do koszyka