Nie każ mi myśleć! O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych (Steve Krug) - tantis.pl
Xi

Nie każ mi myśleć! O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych

Steve Krug

(okładka miękka)

5/5
Wydawnictwo: Helion
Liczba stron: 216
Niedostępny
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Opis

Jeżeli tworzysz strony i treści internetowe "Nie każ mi myśleć!" jest istną biblią webmasteringu. Wprowadzi Cię ona w świat użytkownika i krok po kroku przeprowadzi przez skuteczne projektowanie stron internetowych.

Bardzo ważne jest krytyczne spojrzenie na projekt i niespoczywanie na laurach. Książka pomoże Ci dokonać dokładną analizę wszystkich szczegółów składających się na całość strony. Pokaże Ci, co myśli odwiedzający, a raczej uświadomi, że każdy jego ruch na stronie powinien być jak najbardziej intuicyjny. Dzięki książce dowiesz się, jak zbudować stronę w taki sposób by potencjalni odwiedzający nie gubili się na niej. Bo właśnie takie zagubienie prowadzi do frustracji i szybkiego wyjścia z witryny. Najważniejsze, żebyś zrozumiał, jak działa potencjalny klient, poruszając się po Internecie.

"Nie każ mi myśleć!" pokaże Ci, jakie pytania powinieneś sobie zadać, podczas swojej pracy. Przede wszystkim zastanów się "Jak korzystamy z Internetu?" Zrozumiesz, że najważniejsza jest prostota przekazu oraz umiejętność patrzenia na stronę oczami odbiorcy serwisu. To nie Twoje zdanie, a zdanie użytkownika jest tutaj najistotniejsze.

Kolejna ważna kwestia zawarta w książce to skupienie się na zwięzłości znaczenia i wypowiedzi. Usunięcie zbędnych słów pozwoli łatwiej odnaleźć się na stronie. Znajdziesz tutaj jeden z ważniejszych rozdziałów dotyczący projektowania strony głównej i jej funkcji.

Autorem książki jest Steve Krug, którego śmiało możemy nazwać specjalistą w dziedzinie użyteczności stron internetowych. Przez ponad 20 lat swojej pracy był konsultantem takich gigantów jak Apple, Bloomberg czy Lexus. Jego doświadczenie sprawia, że prowadzone przez niego warsztaty są idealną formą edukacji dla projektantów witryn internetowych, znacznie zwiększając ich użyteczność. To właśnie wiedza, jaką posiada i doświadczenie w pracy z klientem sprawia, że książka "Nie każ mi myśleć! O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych" jest przepełniona świetnymi informacjami. To także doskonała forma przekazu, książka stworzona przez człowieka, dla człowieka. Dzieło, które czyta się ze zrozumieniem i fascynacją.

Sama książka pokazuje, czym jest użyteczność, a autor doskonale korzysta ze swoich rad. Wytłuszczone tytuły, jasny podział tekstu oraz czytelne i zrozumiałe grafiki pozwalają szybko przyswoić sobie treść.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 456761
Tytuł Nie każ mi myśleć! O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych
Autor Steve Krug
Wydawnictwo Helion
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 216
Data premiery 2014-09-11
Rok wydania 2014
Wymiary produktu [mm] 23
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.36
Cena detaliczna 49,00 zł
Nasza cena 37,19 zł

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Aneta B.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 19-05-2021 | Recenzja zweryfikowana
Książka kierowna przede wszystkim do osób, które chcą nauczyć się czegoś o branży IT. Książka o dziwo jest napisana bardzo przystępnym i łatwym do przyswojenia językiem. Ja jestem osoba, która zaczyna dopiero odkrywać zakamarki świata tej branży i dla mnie ta książka okazała się być bardzo pomocna. Wiele się z niej dowiedziałam i mam nadzieje, że wykorzystam nauki podane przez autora w przyszłej pracy. Polecam.

Agata P.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 08-11-2020 | Recenzja zweryfikowana
IT to dynamicznie rozwijająca się branża, którą interesuje się wielu ludzi. Jednak nie zawsze można do niej trafić poprzez studia kierunkowe, ponieważ jeszcze takie nie powstały, a na informatyce nie nauczymy się wszystkiego. Dobrym sposobem, żeby przekonać się, jak taka praca wygląda, jest sięgnięcie po książki o tej tematyce. Kiedy zainteresowałam się UX-em i projektowaniem, to była pierwsza książka, którą mi polecono. Czy warto ją przeczytać? Autor naprawdę zna się na tym, o czym pisze i w przeciwieństwie do wielu innych, przekazuje swoją wiedzę w bardzo lekki i przystępny sposób. 20 lat doświadczenia m.in. w Apple, Bloomberg.com czy Lexus.com pokazują, że Steve Krug jest jednym z najlepszych specjalistów w swoim fachu. Zresztą zarówno ta jak i kolejna książka ("Nie każ mi myśleć! O życiowym podejściu do funkcjonalności stron internetowych") przyniosły mu wielką sławę. Rozdziały są stosunkowo krótkie, ale naszpikowane wiedzą, pełne przykładów pozwalających odnieść prawidłowości cyfrowego świata do tego rzeczywistego. Ważne rzeczy są wypunktowane, dlatego żadne istotne informacje nie umkną naszej uwadze. Przejrzyste rysunki i duża dawka poczucia humoru sprawiają, że jest to nie tylko pouczająca, ale też przyjemna lektura. Naprawdę, nigdy jeszcze tak dobrze się nie bawiłam chłonąc wiedzę :) Nie jest to lektura dla specjalistów, albo dla tych, którzy szukają rozbudowanej wiedzy na konkrety temat. Jednak na początkujących, jest idealna! Autor poleca też wiele innych, ciekawych książek, które każdy UX designer powinien znać. Polecam!

Anika K.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 09-10-2020 | Recenzja zweryfikowana
Pierwsza książka zgodna z ideą o której pisze autor. Napisana lekko i przyjemnie. Jedna z obowiązkowych klasyków z dziedziny Frontendu, UX i projektowania produktowego.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
5. kwietnia, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
5. kwietnia, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
5. kwietnia, środa
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
5. kwietnia, środa
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
6. kwietnia, czwartek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
6. kwietnia, czwartek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
6. kwietnia, czwartek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
5. kwietnia, środa
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne

Produkty od Autora:

Ładowanie...