Xi

Negocjatorzy policyjni. Zawsze chodzi o życie

Na oczach żony momentalnie stawał się innym człowiekiem: odbierał połączenie i z miejsca zaczynał dzwonić dalej, kompletował zespół. Ku zdziwieniu gości potrafił opuścić własną imprezę, zanim jeszcze się na dobre rozpoczęła. Niczego nie tłumaczył, nie wyjaśniał. Wiedział, że liczy się każda minuta; że czas nie jest sprzymierzeńcem. Wracał niekiedy po kilku godzinach, innym razem po kilku dniach, pCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
 • Data premiery: 2024-04-23
 • Okładka: zintegrowana
 • Liczba stron: 216
 • Wymiary: 210 x 160
Na oczach żony momentalnie stawał się innym człowiekiem: odbierał połączenie i z miejsca zaczynał dzwonić dalej, kompletował zespół. Ku zdziwieniu gości potrafił opuścić własną imprezę, zanim jeszcze się na dobre rozpoczęła. Niczego nie tłumaczył, nie wyjaśniał. Wiedział, że liczy się każda minuta; że czas nie jest sprzymierzeńcem. Wracał niekiedy po kilku godzinach, innym razem po kilku dniach, podczas akcji nie było z nim żadnego kontaktu.
Pomagał wtedy innym zawrócić z krawędzi otchłani, wyciągał rękę, szukał sposobu, by nawiązać nić porozumienia z kimś, kto znalazł się w kryzysowej sytuacji. Ryzykował życie, negocjując z porywaczami czy próbując powstrzymać mordującego na oślep strażnika więziennego i przekonać go, by się poddał.
Życie Krzysztofa Balcera to negocjacje. To setki uratowanych istnień – historii, które mimo dramatycznych okoliczności dobrze się zakończyły. To nieustanna walka z czasem, biurokracją i przeciwnościami losu. Walka, w której stawka była najwyższa z możliwych – zdrowie i życie człowieka.
Kto pomagał, a kto przeszkadzał? Jak pomagać, żeby nie przeszkadzać? Jak wygląda życie negocjatorów policyjnych i kto nie nadaje się do tej pracy? Ile ryzykują? Jak ścigają się z czasem? Czy po wszystkim zdarza im się płakać? Czy obrazy uratowanych osób przechowują w pamięci, czy przeciwnie, starają się je wymazać?
Radomir Wit, dziennikarz polityczny, od 2016 r. związany z TVN24. Korespondent sejmowy, autor i prowadzący programu Kampania #BezKitu , a także cyklu Sejm Wita na platformie TVN24GO. Pierwsze polityczne rozmowy przeprowadzał jako licealista w Akademickim Radiu LUZ 91.6 FM we Wrocławiu. Po drodze zajmował się kulturą, muzyką i rozrywką, między innymi w Radiu Traffic, Radiu ZET, TVP2 i Polskim Radiu. Później zrozumiał, że polityka jest jednak ciekawsza niż nawet najlepsze piosenki z listy 500 utworów wszech czasów magazynu „Rolling Stone”. I tak od 2015 r. zajmuje się śledzeniem i relacjonowaniem polskiego życia politycznego. W 2023 r. wydał książkę Sejm Wita. Czyli czego nie mówią wam politycy? , która podbiła listy bestsellerów.
Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3473884
Tytuł
Negocjatorzy policyjni. Zawsze chodzi o życie
Wydawnictwo
Liczba stron
216
Data premiery
2024-04-23
Rok wydania
2024
Wymiary produktu [mm]
210 x 160
Okładka
okładka zintegrowana
Waga Produktu [kg]
0.29
Długość
210
Wysokość
160
Nasza cena
31,49 zł
Powiązane tematy:
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
1 recenzja
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Zaispirowanawkuchni G. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2024-05-10
  Radomira Wita, autora książki "Negocjatorzy policyjni. Zawsze chodzi o życie" do tej pory znałam tylko jako dziennikarza w stacji TVN a tu się okazuje że jest to już kolejna jego książka. W swojej książce rozmawia z Krzysztofem Balcerem oraz innymi negocjatorami przybliżając nam ich pracę. Ich główne motto brzmi "Po pierwsze - człowiek". Ten zawód wymaga dostępności praktycznie 24 godziny na dobę. Nieważne co i gdzie robią. Jeżeli dzwoni telefon pakują się i jadą na akcję. Czasami ryzykują swoje życie, by uratować inne życie. Dlatego nie jest to zawód dla każdego, bo silna i mocna psychika jest tu ogromnie ważna. A jak na ich prace reaguje rodzina? Jak sobie radzą z trudnymi emocjami? Zaskoczyło mnie a nawet trochę przeraziło, że mimo iż w Polsce mamy trzystu wyszkolonych negocjatorów, to nie działają oni na etatach tylko na co dzień wykonują inne zadania w policji. Natomiast gdy jest potrzeba wysyłani są na akcję. Przecież właśnie oni powinni mieć możliwość inwestowania w swoje umiejętności i swoją wiedzę, by pomagać innym. Skupiać się tylko na tym w czym są tak dobrzy, bo walka o czyjeś życie jest tą najważniejszą i tu nie ma drugiej szansy. Opisy prawdziwych akcji powodują ciarki na ciele. Bardzo ważna, mądra, wstrząsająca i potrzebna książka. Polecam
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 21. maja, wtorek
0,00 zł
3473884
Ładowanie...