Xi
 » Podręczniki szkolne  » Szkoła muzyczna

Najczęściej kupowane razem

Nasza muzyka 4
praca zbiorowa
5/5
39,39 zł
Nasza muzyka 5
praca zbiorowa
5/5
50,59 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
120,47 zł

Ta publikacja została przeznaczona dla uczniów szkół muzycznych I stopnia. Powstała głównie z myślą o klasach IV-VI. Została opracowana w podobnej formie, jaką prezentują poprzednie podręczniki z serii. Zawartość jednak zmodyfikowano w taki sposób, by lepiej sprostać wymaganiom kształcenia starszych dzieci. Poszczególne zagadnienia zamieszczone w książce łączą się z tematami poruszanymi na zajęciach teoretycznych. Odpowiedni dobór materiału solfeżowego jest dobrze dopasowany do audycji muzycznych.

Seria prezentuje kilkaset utworów ludowych, piosenek, a także utworów wybitnych kompozytorów z różnych epok. Zeszyt ćwiczeń umożliwia lepsze przygotowanie do lekcji, a także zapamiętanie określonych zagadnień. Natomiast specjalne dodatki, opracowane z myślą o nauczycielach, umożliwiają dobre przygotowanie się do prowadzenia zajęć. Zawierają propozycje rozwiązań do zadań słuchowych umieszczonych w podręczniku, a także sposoby wykonywania wybranych utworów. Podręcznik w jasny i przejrzysty sposób wprowadza dziecko w wybrane zagadnienia muzyczne, przygotowując do dobrego poznania oraz zrozumienia świata muzyki. Został napisany w taki sposób, by prosto wprowadzać nowe tematy, które nauczyciel może łatwo wyjaśnić dziecku. Dzięki temu pomaga w rozwijaniu zainteresowania muzyką, a także zachęca do ćwiczeń.

Wydawnictwo Euterpe zostało założone w 1998 r. Obecnie oferuje wiele materiałów edukacyjnych, opracowanych z myślą o nauczycielach i uczniach muzyki. Przygotowuje także publikacje dla profesjonalnych muzyków. Podręczniki tego wydawnictwa są często używane szkołach muzycznych. Znajdują się również na listach książek zalecanych do prowadzenia edukacji muzycznej. Ponadto Euterpe wspiera polskich twórców, aktywnie uczestnicząc w rozwoju współczesnej muzyki. Starając się dotrzeć do szerokiego grona odbiorców, organizuje spotkania z muzykami, szkolenia, a także wspiera ochronę prawa autorskiego i pomaga walczyć z jego łamaniem. Wydawnictwo często bierze udział w światowych targach muzycznych. Prezentuje polskich wykonawców oraz polskie kompozycje, próbując dotrzeć do międzynarodowych odbiorców.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Dostawa

466337
Ładowanie...