Xi

Nareszcie ŻYJĘ! ... bez lęku, paniki i obaw

"Nareszcie żyję!... bez lęku, paniki i obaw" - o czym jest książka?Większość z czytelników na własnej skórze odczuwa, jak bardzo życie wypełnione jest lękiem, niepewnością i brakiem bezpieczeństwa. Jednym z najgorszych aspektów trwania w takiej sytuacji jest brak perspektywy zmiany. W dodatku ci, którzy borykają się ze stanami lękowymi rzadko pokazują swoje dolegliwości na zewnątrz. Z jednej stronCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Biały Wiatr
 • Data premiery: 2022-08-01
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 258
 • Wymiary: 206 x 142

"Nareszcie żyję!... bez lęku, paniki i obaw" - o czym jest książka?

Większość z czytelników na własnej skórze odczuwa, jak bardzo życie wypełnione jest lękiem, niepewnością i brakiem bezpieczeństwa. Jednym z najgorszych aspektów trwania w takiej sytuacji jest brak perspektywy zmiany. W dodatku ci, którzy borykają się ze stanami lękowymi rzadko pokazują swoje dolegliwości na zewnątrz. Z jednej strony wpędzają się w jeszcze głębsze lęki, a z drugiej strony uniemożliwiają najbliższym pomoc.

Paul David w książce "Nareszcie żyję!... bez lęku, paniki i obaw" opisuje swoje doświadczenia i obszerną refleksję z nimi związaną. Sam prze dekadę zmagał się ze stanami lękowymi w przeróżnej formie. Jak wspomina był on pacjentem nieczułym na terapię i leki, dlatego postanowił sam znaleźć sposób na wyjście z tego patosu. Warto zwrócić uwagę na to, że autor nie jest psychologiem ani lekarzem, więc jego książka nie może być traktowana jako poradnik medyczny, lecz raczej jako zbiór wspomnień i wniosków.

"Nareszcie żyję!... bez lęku, paniki i obaw" to naprawdę bardzo przydatna pozycja, która zawiera dużo istotnych informacji, a co najważniejsze to uświadamia czym tak naprawdę są lęk, atak paniki czy natrętne myśli. Każda osoba, która kiedykolwiek przeżywała ciężkie, stresujące chwile i przechodziła trudny okres, odnajdzie w narracji ważne wskazówki, porady i proponowane rozwiązania. Tym bardziej, że, jak podkreśla sam autor, w natłoku internetowych porad, wypowiedzi i diagnoz bardzo łatwo można się pogubić i jeszcze bardziej pogorszyć swój stan.

Z drugiej strony siłowe próby wyjścia z dołka lub udawanie, że się w nim w ogóle nie jest także mogą mieć opłakane skutki. Dlatego właśnie lepiej szukać rozwiązań dobranych do indywidualnych potrzeb. A nie zawsze, jak stwierdza autor, będzie to psychoterapia i czy farmakoterapia.

"Nareszcie żyję!... bez lęku, paniki i obaw" - opinie

Książka zawiera śmiałe twierdzenie, że to właśnie zlokalizowanie i uświadomienie sobie problemu wyzwoli w nas rozwój, kiedy tkwienie w stagnacji hamuje pozytywne zmiany. Najbardziej zachowawcze rozumowanie może okazać się nieskuteczne. W niektórych przypadkach to właśnie sposoby, które jawią się jako kompletnie absurdalne okazują się najlepiej dobraną koncepcją.

To nie jest jedna z wielu publikacji poradnikowych o tematyce psychologicznej, to pewien fenomen. Choć nie została napisana przez fachowca przynosi realne wsparcie oraz pokazuje ścieżkę powrotu do równowagi.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3299686
Tytuł
Nareszcie ŻYJĘ! ... bez lęku, paniki i obaw
Wydawnictwo
Liczba stron
258
Data premiery
2022-08-01
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
206 x 142
Okładka
okładka miękka
Długość
142
Głębokość
206
Wysokość
142
Nasza cena
46,11 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,9/5
10 recenzji
 • 5
  9
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Robert B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2023-02-07
  Pięć lat leczenia farmakologicznego nie dało tyle efektu, co porady zawarte w książce, ja nareszcie żyję tak jak lubię, tak jak dawniej i co najważniejsze bez lęku.
 • Wioleta F. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-12-12
  Nareszcie ŻYJĘ! ... bez lęku, paniki i obaw  to szalenie inspirujaca lektura, którą polecam przeczytać każdemu. Nie tylko osobom z problemami, b czasem wydaje się nam że wszystko jest ok, a jednak gdzieś w środku jest inaczej i ta lektura pomaga. Poza tym ładna szata graficzna i dobra cena Co mnie urzekło to lekki styl pisarski. Reasumując, nie mam totalnie żadnych uwag i naprawdę szczerze polecam.
 • Kinga Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-11-08
  Żyjemy w czasach, w których bardzo łatwo popaść w depresję lub lęki. Dzieje się tak, ponieważ życie zmusza nas do ciągłego pędu, walki o swoje, a stresujących sytuacji jest wiele, czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że się stresujemy. To powoduje, że w pewnym momencie nasz organizm ma dość i potrzebuje odpoczynku. Właśnie wtedy wpadamy w złe samopoczucie, a stres zaczyna się zapętlać, ponieważ stresujemy się tym, że czujemy się źle. Książka jest napisana bardzo prostym, zrozumiałym językiem, przez co jest bardzo łatwa w odbiorze. Autor ukazuje swoją historię, oraz historie innych ludzi, którzy przeszli przez stany lękowe. Dokładnie opisuje wszelkie objawy oraz uczucia, dlatego jeśli ktoś również miewa takie stany to znajdzie w tej książce mnóstwo odpowiedzi. To naprawdę bardzo przydatny poradnik, ponieważ zawiera dużo istotnych informacji, a co najważniejsze to uświadamia czym tak naprawdę jest lęk, atak paniki czy natrętne myśli. Myślę, że chyba nie ma osoby, która nigdy się nie stresowała i nie przechodziła trudnego okresu w swoim życiu. Bardzo łatwo jest zagubić się wtedy w otchłani Internetu, szukając informacji na temat objawów, natomiast autor uświadamia, że nie tędy droga. Rozpaczliwe próby wyjścia z tego stanu lub też udawanie, że wszystko jest dobrze tylko pogarszają nasz stan. Zrozumienie procesu stanu lękowego to klucz do powrotu do zdrowia. Dzięki tej książce dostałam odpowiedzi na wiele pytań, których kiedyś sama szukałam na próżno, w wielu artykułach. Nigdy wcześniej nie dostałam tak ogromnej wiedzy na temat lęku, a której potrzebowałam, żeby zrozumieć jak funkcjonuje organizm osoby wyczerpanej psychicznie. Nie potrzeba wielkich traum, aby doświadczyć złego samopoczucia lub depresji. Nadal bardzo mało mówi się o problemach psychicznych, przez co ludzie, których one dotykają czują się wykluczeni i boją się mówić o swoich uczuciach, o tym, że coś się dzieje, bo będą postrzegani jako ci, których trzeba zamknąć w szpitalu psychiatrycznym. Dużo mówi się o tym, że lęk siedzi w głowie i jest to prawdą, ale dopiero dzięki Paulowi zrozumiałam o co tak naprawdę chodzi. Polecam tą książkę każdemu, ponieważ nigdy nie wiadomo, czy taki temat nie będzie nas dotyczył, nawet jeśli nie nas bezpośrednio, to może kogoś z bliskiego otoczenia, a wtedy będziemy umieli pomóc. Kiedy będziemy dobrze znać proces powstawania lęku, sami możemy go uniknąć, czyli zapobiegać a nie leczyć.
 • _mama_wojtka_ Klient niezweryfikowany
  5.0
  2022-10-28
  ,,Pełny powrót do równowagi jest możliwy dla każdego. Wymaga tylko zrozumienia swojego stanu i odrobiny cierpliwości". Powiem Wam szczerze, że bardzo żałuję, że na tę książkę trafiłam dopiero teraz. Z drugiej strony jestem z siebie dumna, że nie mając wiedzy na ten temat, poradziłam sobie sama ze swoim stanem na tyle, aby móc normalnie funkcjonować. Stany lękowe, nerwica, depresja w dzisiejszych czasach to choroby, na które zapada większość ludzi. Ja sama w pewnym momencie otrzymałam w prezencie nerwicę serca, z którą uporałam się na szczęście do tego stopnia, że nie przeszkadza mi na co dzień. Jednak jest to bardzo ciężki temat i bardzo, ale to bardzo się cieszę, że są takie książki, które potrafią odbudować człowieka na nowo i wyciągnąć go ze stanu, który uwierzcie mi, jest okropny i pozbawia człowieka najdrobniejszej radości z życia. Książka ,,Nareszcie żyję" Paula David'a to wartościowa pozycja, gdyż pisana jest przez osobę, która zna temat od podszewki, ponieważ sama przechodziła przez stany lękowe. Dzięki temu autor jest w stanie przeprowadzić nas przez najskrytsze zakamarki tych stanów. Uświadamia nas, dlaczego tak się czujemy, ale przede wszystkim dzięki temu, że ma wiedzę, wyprowadza nas z tych stanów. Uważam, że ta książka jest bardzo potrzebna w dzisiejszych czasach, ponieważ może być bezpiecznym lekiem, który nie ma skutków ubocznych. Uwielbiam tę książkę za to, że jest odpowiedzią na wiele pytań, do których nikt nie potrafił udzielić mi odpowiedzi. Wiem, dlaczego mimo wysypiania się, czułam się wiecznie zmęczona. Moje mięśnie bolały mnie tak, jakbym codziennie biegała maratony, serce miało takie palpitacje, że myślałam, że codziennie umieram. Mimo że temat jest już trochę ode mnie oddalony, bo aktualnie czuje się super, to mimo wszystko ta pozycja jest dla mnie dziełem sztuki na ten temat. Ta pozycja leczy nasz umysł i ciało. I jak już przekonałam się, czytając nie jedną książkę, ważną zasadą jest zrozumienie swojego lęku, oswojenie się z nim. Trzeba przestać bać się tego, co czujemy. To droga do sukcesu. Polecam każdemu, nie tylko osobom zmagającym się z problemami, ale również osobom, których życie przepełnione jest niepewnością, złymi emocjami, strachem, bo jeśli zawczasu nie poradzimy sobie z tymi emocjami, nie zrozumiemy, nie oczyścimy się z nich, to będą się kumulować, aż się w końcu urwie to ucho od dzbana, jak to było w znanym przysłowiu.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 25. kwietnia, czwartek
0,00 zł

Produkty od autora:


3299686
Ładowanie...