Xi

Najdroższy banan świata, czyli kto wykradł grę z komputera

Pełna humoru historia szpiegowska z udziałem Mieszka, Marceliny i Franka (kryptonimyAnakin, Omega i Czternasty), którzy starają się rozwiązać aż dwie zagadki. Czy uda im się odkryć, kto wykradł grę komputerową oraz ile wart jest najdroższy banan świata? Na szczęście młodzi bohaterowie mają doświadczenie przekazywanie tajnych informacji, śledzenie innych czy działanie pod przykrywką to dla nich nieCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Czarna Owca
 • Data premiery: 2020-01-15
 • Okładka: twarda
 • Liczba stron: 100
 • Wymiary: 20
Pełna humoru historia szpiegowska z udziałem Mieszka, Marceliny i Franka (kryptonimy
Anakin, Omega i Czternasty), którzy starają się rozwiązać aż dwie zagadki. Czy uda im się odkryć, kto wykradł grę komputerową oraz ile wart jest najdroższy banan świata? Na szczęście młodzi bohaterowie mają doświadczenie przekazywanie tajnych informacji, śledzenie innych czy działanie pod przykrywką to dla nich nie pierwszyzna. Wyposażeni są także w pełen zestaw odpowiednich materiałów na przykład lalki w ciąży lub kucyki Pony (bardzo przydatne w pracy szpiega!). Nie ma więc z nimi szans nawet dyrektor czy szkolna psycholożka (czyżby też byli w szajce?). Lepiej uważajcie z tą grupą operacyjną nie ma żartów.
To druga książka z serii Akademia Szpiegów. Sprawdź też inne przygody młodych szpiegów w książce Noga w szufladzie, czyli domowa historia szpiegowska.
Musiałem jak najszybciej pozbyć się przesyłki. Operacja Śluza przebiegała zgodnie z planem. Mojego łącznika zobaczyłem od razu. Szybko do niego podszedłem.
Anakin melduje wykonanie zadania powiedziałem Czternastemu i podałem mu Kumpla. Między czwartą a piątą kartką przylepiona była mała paczuszka z mikrofilmem. Po chwili do Czternastego podeszła Omega.
Omega melduje wykonanie zadania. Podała Czternastemu moje etui na telefon.
Omego, Anakinie, zadanie wykonane perfekcyjnie pochwalił nas Czternasty. Każdemu z nas uścisnął rękę. Lubię, gdy Czternasty nam gratuluje. Dla takich chwil warto żyć.
Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
938069
Tytuł
Najdroższy banan świata, czyli kto wykradł grę z komputera
Producent
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
100
Data premiery
2020-01-15
Rok wydania
2020
Wymiary produktu [mm]
20
Okładka
okładka twarda
Waga Produktu [kg]
0.23
Długość
200
Głębokość
143
Wysokość
14
Nasza cena
16,89 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,0/5
1 recenzja
 • 5
  0
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Dorota G. Klient niezweryfikowany
  4.0
  2021-04-29
  Mieszko i Marcelina wpadają na trop afery szpiegowskiej. Ktoś chce ukraść przedpremierową wersję gry StrongBrain. Kto pokusiłby się o taki wyczyn? I w jakim celu? Czy najlepszy gracz o pseudonimie Psychol? A może nienawidzący gier dyrektor szkoły? A może ktoś jeszcze? W jaki sposób kilkuletnie dzieci wraz ze wsparciem ojca podejmą się rozwiązania zagadki? I czy uda się im odkryć kto jest złodziejem? Przeczytajcie!
  Tak do końca nie wiedziałam czego spodziewać się po książce "Najdroższy banan świata". Z opisu lektura dla dzieci, tematyka zaś bardzo dorosła. Autorce jednak świetnie udało się połączyć te dwa aspekty. Dzieci, pomiędzy zajęciami szkolnymi i zabawami z rówieśnikami zajmują się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. Poznajemy, a raczej nasze własne dzieci poznają sposoby pracy szpiegów, detektywistyczne urządzenia, metody kamuflażu czy przekazywania sobie informacji. Uwaga! Niektóre metody mogą być wykorzystywane przy ściąganiu albo przekazywaniu sobie informacji w trakcie lekcji - tak, piszę to z własnych, szkolnych doświadczeń, choćby szyfrowania ściąg, szczególnie w czasach podstawówki.
  Większość postaci drugoplanowych występujących w książce jest ujętych dość płasko, jednak pamiętajmy, że książka przeznaczona jest dla dzieci, nie dla nas, dorosłych. Poza dwójką głównych bohaterów najbardziej w oczy rzuciły mi się trzy osoby. Ojciec, o kryptonimie Czternasty, wspierający dzieci w ich szpiegowskiej pasji i będący "mózgiem" całego przedsięwzięcia. Twórczyni gry StrongBrain, mama jednego ze szkolnych kolegów Mieszka i Marceliny. I szkolna psycholożka ukrywająca się pod pseudonimem Psychol, mistrzyni gry. Obie one łamią stereotyp mówiący, że informatyka i programowanie są zajęciem przeznaczonym dla mężczyzn. Marcelina również nie jest jedynie dodatkiem do zajęć Mieszka, ale w pełni uczestniczy w szpiegowskim przedsięwzięciu.
  Nie mogło oczywiście, (nie)stety zabraknąć relacji związkowych. Trochę mnie boli, że już w książce dla dzieci pojawiać się muszą relacje romantyczne, jakby bajki nie mogły się bez nich obejść. Niby ma ona pokazywać, iż jeśli ktoś nic do nas czuje, to choćby nie wiem co, tego się nie da zmienić, ale jakoś średnio to do mnie trafia.
  Pierwszym moim skojarzeniem gatunkowym dotyczącym tej książki jest "Felix, Net i Nika", która to seria przeznaczona jest dla starszych czytelników i czytelniczek. Jeśli jednak seria o Anakinie, Omedze i Czternastym spodoba się Waszym dzieciom, bez obaw możecie im z biegiem czasu podpowiedzieć "Felixa...".
  W książce nie mogło też zabraknąć ilustracji: są one w miarę proste w odbiorze, czarno-białe, i adekwatne do treści książki i fragmentów, obok których się pojawiają.
  "Najdroższy banan świata" jest kryminałem dla dzieci w wieku 9+ z elementami science fiction, dopasowanym treściowo do wieku odbiorców i odbiorczyń, i będzie dobrą lekturą dla dzieci interesujących się szpiegostwem, sprawami kryminalnymi, szyfrowaniem, kodowaniem, czy informatyką i grami komputerowymi, bez względu na płeć. lektura ta jest również dobra do przełamywania stereotypów dotyczących udziału kobiet w zawodowej działalności związanej z informatyką.
  Czy polecam? Tak. Radzę jednak porozmawiać z dziećmi po ukończeniu lektury na temat pojawiającej się relacji romantycznej.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 28. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 28. maja, wtorek
0,00 zł

O Autorze


938069
Ładowanie...