Najbogatszy kaczor świata. Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Tom 5 (Don Rosa) - tantis.pl
Xi

Najbogatszy kaczor świata. Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Tom 5

Don Rosa, praca zbiorowa, Jacek Drewnowski

(okładka twarda)

5/5
Wydawnictwo: Egmont Polska Sp. z o.o.
Liczba stron: 192
Serie: Kaczogród

SUPER CENA

Cena detaliczna: 69,99 zł

45,79 zł

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 43,42 zł

Opis

Piąty tom z kolekcji przygód Sknerusa McKwacza nosi tytuł "Najbogatszy kaczor świata" i przedstawia kolejne przygody najsłynniejszych kaczek disnejowskiego uniwersum.

Narodziny legendy!

Sknerus wyruszył z rodzinnej Szkocji do Ameryki, żeby tam się dorobić. W poprzednim tomie czytelnicy dowiedzieli się, że pływał po Missisipi i był poganiaczem bydła. W piątym tomie sagi o życiu słynnego kaczora Sknerus uczestniczy w słynnej gorączce złota i znajduje cenny kruszec ("Król Klondike"). W "Miliarderze z Ponurych Wzgórz" wraca w rodzinne szkockie strony pragnąc, aby serce jego powstającego imperium biło właśnie tam. Zmienia jednak plany i postanawia dalej robić karierę w Ameryce, a na pytanie, jak to się kończy, odpowiada tytuł ostatniego rozdziału cyklu, a zarazem całego zbioru: "Najbogatszy kaczor świata".

Kolekcja Kaczogród składa się z dziesięciu tomów i jest pierwszym kompletnym, chronologicznie wydanym zbiorem kaczych przygód autorstwa ulubieńca czytelników Dona Rosy, podążającego śladem legendarnego disnejowskiego autora Carla Barksa, lecz posiadającego własny, niepowtarzalny styl. Urodzony w 1951 roku Rosa uznawany jest za najlepszego od czasów Carla Banksa rysownika historyjek o Kaczorach, ale i jednego z najlepszych rysowników komiksowych na świecie. Jego charakterystyczna kreska to między innymi ogromna ilość detali, takich jak kanciki dziobach, zmarszczki czy układ piór bohaterów. Detale i rozgrywające się na drugim planie historyjki zwiększają atrakcyjność całej opowieści o Sknerusie McKwaczu przedstawiających losy najbogatszego kaczora świata, który wykluł się w Szkocji, a potem wyemigrował do Stanów Zjednoczonych i w różnych zakątkach świata pomnażał swój majątek. Teraz jest najbogatszym kaczorem na świecie - obdarzonym dodatkowo dziwną rodzinką: fajtłapa Donald i jego siostrzeńcy co chwila pakują się w kłopoty, z których trzeba ich ratować, a Sknerus często wpada w nie razem z nimi.

W Polsce komiksy wydawane są przez Egmont, za tłumaczenia serii odpowiedzialny jest Jacek Drewnowski. Twarda oprawa tomu i znakomita jakość wydania sprawiają, że każdy - młody i dorosły - fan Kaczorów zapragnie mieć na półce piąty tom opowieści o Sknerusie i jego szalonym życiu. W "Najbogatszym kaczorze świata" znalazły się również dwie historie nienależące do całego cyklu - w "Skarbnicy wiedzy" kaczory poszukują księgozbioru Biblioteki Aleksandryjskiej, a w "Najdłuższym skoku" Donald jedzie na igrzyska olimpijskie.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 2952764
Tytuł Najbogatszy kaczor świata. Wujek Sknerus i Kaczor Donald. Tom 5
Autor Don Rosa, praca zbiorowa, Jacek Drewnowski
Wydawnictwo Egmont Polska Sp. z o.o.
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 192
Data premiery 2020-11-25
Rok wydania 2020
Wymiary produktu [mm] 260 x 170
Okładka okładka twarda
Waga Produktu [kg] 0.72
Cena detaliczna 69,99 zł
Nasza cena 45,79 zł
Serie: Kaczogród

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Diana G.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 21-05-2021 | Recenzja zweryfikowana
Jako dziecko nie zawsze doceniałam wujka Sknerusa. Była to dla mnie postać raczej nudna, a nawet denerwująca. Lubiałam tylko kiedy Kaczor Donald zrobił wujaszkowi jakiś przypał. Z wiekiem, kiedy to po latach przypadkiem znów usiadłam przy przygodach kaczek z Kaczogrodu zauważyłam postać Sknerusa McKwacza jako fenomenalną kaczkę, z której można czerpać inspirację. Jego upartość, niezłomność i nieutanne dążenie do rozwoju, a przy tym niesamowite przygody sprawiają, że seria Wujek Sknerus i właśnie "Najbogatszy kaczor świata" są chyba moimi ulubionymi komiksami.

Sonia N.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 19-05-2021 | Recenzja zweryfikowana
Cudownie jest już jako dorosły człowiek powrócić do przygód Kaczora Donalda i przeglądać kolejne komiksy z niekłamaną przyjemnością. W tym tomie otrzymałem nie lada gratkę: śledziłem z zapartym tchem rozwój majątku wujka sknerusa, który krok po kroku stawał się najbogatszym kaczorem świata. Te 12 fascynujących opowieści można czytać i czytać i czytać w kółko.

Michał L.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 11-12-2020 | Recenzja zweryfikowana
OD KRÓLA KLONDIKE DO ZGORZKNIAŁEGO MILIARDERA

Mnóstw komiksów o disnejowskich kaczkach jest wznawianych co jakiś czas na polskim rynku. Klasyczne dzieła Barksa publikowane zarówno w magazynie „Kaczor Donald”, jak i kolekcji „Kaczogród” czy niektóre z opowieści powracających w kolejnych odsłonach „Gigantów” znane są chyba każdemu miłośnikowi tematu. Żadna z nich jednak nie doczekała się tylu reedycji co monumentalna saga „Życie i czasy Sknerusa McKwacza”, opus magnum Dona Rosy, która w niniejszej kolekcji ukazuje się na polskim rynku już po raz czwarty. Ale nic w tym dziwnego, bo to nie tylko najdoskonalsza kacza opowieść, ale po prostu jeden z najlepszych komiksów w dziejach, który znać powinien dosłownie każdy.

Sknerus McKwacz wyruszył ze Szkocji do Ameryki szukać szczęścia, pieniędzy i spełnienia. Zaczął jako pucybut, potem pływał na statku po Missisipi, był też hodowcą bydła i szukał złota w Afryce. Teraz wyrusza oddać się gorączce złota w Klondike, gdzie spotka piękną Złotkę. Czeka go także powrót do Szkocji, a potem poszukiwanie szczęścia w Kaczogrodzie, gdzie będzie musiał zmierzyć się z problemami, jakich nawet on nie przewidział. Trafi też na Titanica, spotka zombie, zapomnie o rodzinie, a wszystko to na dodrze do zostania najbogatszym kaczorem świata. Ale czy pieniądze to wszystko? Co z bliskimi? I czy ma jeszcze szansę przypomnieć sobie, jak to było być kimś biednym, ale kochanym?

W czym tkwi taka niezwykła siła tego dzieła? Przede wszystkim w tym, że opowieść tu ukazana idzie pod prąd wyznaczonego przez Disneya nurtu. Rosa wprowadza tu bowiem wiele elementów, które dotąd nie miały miejsca, albo po prostu nie były traktowane w taki sposób, w jaki on je traktuje. Pierwszą z nich jest wierność historyczna i odtworzenie realiów danych czasów. Może i w filmowym stylu, może rzeczywiście bardziej tak, jak chce tego od nas popkultura niż fakty, a jednak w sposób fascynujący, urzekający i przekonujący. Nawet pomimo tego, że mamy przecież do czynienia z komiksem humorystycznym. Kolejną rzeczą, jakiej nigdy wcześniej w opowieściach o kaczkach się nie spotkało, jest konkretne umiejscowienie akcji w czasie i na świecie. Komiksy z tej serii zawsze były ponadczasowe z tego też względu, że nie rozgrywały się w ramach konkretnych dat (a co za tym idzie i krajów – były wyjątki od tych reguł, ale luźno traktowały podobne elementy). Don Rosa się tym nie przejął i dzięki tak prostemu i oczywistemu zabiegowi, pokazał realizm, prawdę i niezwykłą siłę.

Skąd to się wzięło? Oczywiście z faktu, że autor z pełną powagą podszedł do materii opowieści. Rosa nigdy nie traktował swoich bohaterów, jak papierowych postaci z bajek. Dla niego były to osoby z krwi i kości, a co za tym idzie takie, które zmieniają się, starzeją się, umierają. A kwestia czasów? Wynika to z komiksów jego poprzednika i twórcy postaci Sknerusa, Carla Barksa. Sknerus bowiem debiutował w roku 1947 w komiksie „Wielka niedźwiedzica” (wydanym w Polsce w jednym z tomów kolekcji „Kaczogród”) jako starzec. Rosa obrał te wydarzenia, jako punkt na kalendarzu, w którym kończą się jego „Życie i czasy”, reszta wymagała ustalenia na podstawie faktów podawanych przez Barksa. Tak oto krok po kroku zbierając wszystkie te informacje Rosa stworzył biografię Sknerusa – zaakceptowaną zresztą przez jego twórcę – i osadził na tle wielkiej historii. Dzięki temu zrodziła się ponadczasowa, przepełniona emocjami i wielką siłą historia dla czytelników w każdym wieku. Historia nad wyraz dojrzała, przepełniona prawdami i przesłaniem, uzupełniona o smaczki, które zrozumianą tylko dorośli i aż ociekająca pasją i miłością do disnejowskich kaczek.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
4. kwietnia, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...