Xi
 » Książki dla dzieci  » Wiek 0-2  » Poznawanie świata

Najczęściej kupowane razem

Na wsi. Pierwsze słowa. Akademia mądrego dziecka
Nathalie Choux, praca zbiorowa
5/5
17,04 zł
3 produkty
wartość produktów w zestawie:
56,42 zł

Akademia mądrego dziecka przedstawia kolejną książeczkę z serii Pierwsze słowa - "Na wsi". Tym razem dzieci mogą za pomocą króciutkiej 10-stronicowej książki poznać kilka słów związanych z życiem zwierząt na wsi. Jak zawsze Akademia mądrego dziecka stanęła na wysokości zadania i połączyła naukę z zabawą, tak żeby maluszki z chęcią sięgały po ich książeczki.

Pierwsze słowa "Na wsi" to książeczka z prostymi, kolorowymi rysunkami, wyraźnymi podpisami i przede wszystkim ruchomymi elementami. To one przyciągają wzrok maluszków, a małe otworki zostały dopasowane do niedużych paluszków. Mały czytelnik może więc poćwiczyć małą motorykę i wprawić obrazek w ruch.

W dzisiejszych czasach, kiedy to większość ludzi mieszka w mieście, dzieciaki mają raczej słaby kontakt ze zwierzątkami na wsi. Na szczęście możemy je do takiej wizyty przygotować, opowiadając o nich podczas codziennego czytania. Już na okładce maluszka wita kurka, która dziobie ziarno. Każda kolejna strona to nie tylko możliwość przedstawienia zwierząt z gospodarstwa domowego, ale też nauka dźwięków, jakie wydają. Kura wesoło gdacze, kaczka kwacze, koza meczy, owca beczy — a to dopiero początek zwierzyńca, jaki czeka na malucha. Na ostatniej stronie znalazły się wszystkie zwierzątka z książeczki na wsi. To takie podsumowanie, które pomoże dziecku zapamiętać nazwy zwierząt.

Na każdej rozkładówce znajduje się też pytanie, na które można odpowiedzieć, używając ruchomych elementów. "Kto rano pieje?", "Kto ma zakręcony ogonek?", "Kto ma długie uszy?" oraz "Co ciągnie przyczepę?". Ostatnie z zadań polega na naśladowaniu odgłosów zwierząt. Dzięki tym pytaniom dziecko chętniej sięga po książeczki, rozwijając swoją wiedzę i umiejętności, a także czuje się docenione.

Książeczka "Na wsi" pomoże pokazać dziecku, jak wiele zwierząt żyje na gospodarstwie i jak bardzo różnią się od siebie. Wspólne czytanie może być początkiem ciekawych rozmów na temat zwierząt. Rozwój słownictwa z pewnością wpłynie pozytywnie na jakość zabawy malucha.

Niewielkie wymiary i kartonowe strony zostały stworzone z myślą o najmłodszych czytelnikach, tak żeby książeczka przynosiła wiele frajdy, nie tylko podczas czytania z rodzicem, ale i w czasie samodzielnego przeglądania.

Czytaj więcej
Dane szczegółowe

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:

Mariola R.

Klient zweryfikowany

5/5
| 22-03-2022 | Recenzja zweryfikowana
Bardzo ciekawa książeczka, jak najbardziej polecam wszystkim.

Aleksandra S.

Klient zweryfikowany

5/5
| 26-11-2021 | Recenzja zweryfikowana
Synek uwielbia książeczki z tej serii - furorę oczywiście robią ruchome zwierzątka :)

Martyna G.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 16-03-2021 | Recenzja zweryfikowana
Już na pierwszej stronie widać fajną kurkę, która za pomocą malutkiego czytelnika zaczyna dziobać ziarenka. Wewnątrz znajdzie się jeszcze wiele takich ruchomych elementów. Fajna zabawa zachęcająca dziecko do powtarzania wyrazów dźwiękonaśladowczych i pierwszych słów. Podoba mi się kartonowa forma i żywe kolory.

Marianna L.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 04-03-2021 | Recenzja zweryfikowana
W książeczce pokazano miejsca i zwierzęta, które dzieci mogą spotkać na wsi. Super sprawa z tymi ruchomymi elementami. Maluszek może włożyć paluszek i poruszać elementem. Kurka dziobie ziarenka, a zza krzaczka wyskakuje królik. Synek kilka razy dziennie ogląda i jest naprawdę zadowolony.

Ewa P.

Klient zweryfikowany

5/5
| 17-02-2021 | Recenzja zweryfikowana
Świetna książeczka nawet dla półrocznego dziecka. Elementy ruchome, bardzo rozwijające wyobraźnię są stabilne i wytrzymałe, moje dziecko używa je już cały rok. Polecam!

Dostawa

2931915
Ładowanie...