Na wieczne potępienie

  2 recenzje

Śnieg przykryje ślady zbrodni, ale nie zasłoni nieczystości duszy. Zima. Kilkoro mieszkańców Pełni wraca pociągiem do domu. Podróż mija im spokojnie do czasu, aż życie traci jedna z pasażerek. W pokrytym białym puchem miasteczku panuje przedświąteczna atmosfera, a podkomisarz Monika Gniewosz i jej córka urządzają się w nowo kupionym domu. Kiedy nad miejscowym jeziorem ktoś trafia na zwłoki kobietyCzytaj więcej

więcej parametrów

O książce

Śnieg przykryje ślady zbrodni, ale nie zasłoni nieczystości duszy.

Zima. Kilkoro mieszkańców Pełni wraca pociągiem do domu. Podróż mija im spokojnie do czasu, aż życie traci jedna z pasażerek.

W pokrytym białym puchem miasteczku panuje przedświąteczna atmosfera, a podkomisarz Monika Gniewosz i jej córka urządzają się w nowo kupionym domu. Kiedy nad miejscowym jeziorem ktoś trafia na zwłoki kobiety i na jaw wypływa sprawa molestowania uczennic liceum, policjantka rzuca się w wir śledztwa. Wkrótce zostaje znalezione następne ciało.

Czy te wydarzenia mają coś wspólnego z zabójstwem w pociągu? Co się kryje w umyśle mordercy? Kolejne elementy układanki zaczynają tworzyć niepokojący obraz.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu
3302806
Tytuł
Na wieczne potępienie
Wydawnictwo
Język
polski
Liczba stron
336
Typ okładki
miękka
Data premiery
2022-10-26
Rok wydania
2022
Wymiary
206 x 136
Waga
0.35 kg
Wysokość
136 mm
Długość
206 mm
Głębokość
25 mm
Liczba elementów zakres
Do 49
Szerokość
135 mm
Nasza cena
33,19 zł
Powiązane tematy:

Opinie i recenzje książki Na wieczne potępienie

5,0/5
 
2 recenzje
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
  • Magdalena W. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2023-01-04Recenzja zweryfikowana
    Pełnia- urokliwe miasteczko, do którego chce się wracać. Mieliśmy okazję poznać je gorącym latem i kolorową jesienią. Teraz nadszedł czas na zimową odsłonę tego miejsca. W III tomie, "Na wieczne potępienie", Pełnia wita nas piękną malowniczą zimą i... zagadkowym morderstwem. Nad jeziorem zostaje znalezione ciało młodej kobiety. Jednak już na pierwszy rzut oka Gniewosz i Sokół wiedzą, iż mają do czynienia z czymś "wyjątkowym". Skąd taki wniosek? No przecież Wam nie zdradzę. Zamiast przygotowywać się do świąt, Śledczy wpadają w wir prowadzonego śledztwa, a to niestety komplikuje się jeszcze bardziej, gdy ginie kolejna kobieta. Wszystko wskazuje na to, że w Pełni i jej okolicach "szaleje Dusiciel znad jeziora". Czyżby Policjanci mieli do czynienia z "seryjnym świrem"? Niestety to nie wszystko z czym przyjdzie się im mierzyć. Do Gniewosz wpływa zgłoszenie o rzekomym molestowaniu dziewcząt w miejscowym liceum. Policjantka będzie dwoić się i troić by rozwiązać obie sprawy i spokojnie spędzić święta z rodziną. Czy jej się to uda? Czy może los szykuje dla niej jeszcze jakieś niespodzianki? Od pierwszego spotkania z Moniką Gniewosz uwielbiam klimat tej serii. Małe miasteczko, niby cisza, spokój, sielanka, a tu bach... kolejna tajemnicza sprawa do rozwiązania. Tajemnicza i wcale nie tak oczywista. Znowu jesteśmy wodzeni przez Autorkę za nos. I może nie jest to coś, co dostarczy nam stan przedzawałowy, jednak jest tak dobrze napisane, a sama zagadka świetnie poprowadzona, że czyta się to z wielką przyjemnością. Poza tym Autorka potrafi stworzyć niebanalne postacie i samego zabójcę, którzy dostarczają nie lada wrażeń. Weźmy na przykład albo ślepo i obsesyjnie nakręconego fana porcelany, albo "nawiedzonego" świętoszka... Powrót do tej serii to kolejne spotkanie z ulubionymi bohaterami, a i poznajemy nowych mieszkańców miasteczka, którzy mają swoje za uszami. Odkrywamy ich sekrety i grzeszki, a także obnażamy maski, które noszą na co dzień, a za którymi ukrywają swoją prawdziwą twarz, tą dla nikogo niedostępną. Autorka w całej tej historii wplata również ważny społeczny problem jakim jest eutanazja i molestowanie- z całą okazałością milczenia na ten temat, braku zaufania czy wiary, krytyki, wytykania palcami. Ja lubię pióro Autorki i tą obyczajową wersję świetnego kryminału, który serwuje swoim czytelnikom. Jestem zdania, że nie zawsze musi być krwawo, by wyszło na prawdę dobrze, a tutaj wyszło super. Ja polecam, a teraz czekam, być może na wiosenną odsłonę Pełni. Pakujcie walizki i sami wybierzcie się w podróż do tego malowniczego zakątka.
  • Anna b. Klient niezweryfikowany
    5.0
     
    2022-10-24Recenzja zweryfikowana
    „Na wieczne potępienie”, czyli trzeci już tom cyklu „Pełnia tajemnic”! Wracamy więc do Pełni, gdzie właśnie trwa zimowy okres przedświąteczny. Małe miasteczko ukryte w środku lasu nad pięknym jeziorem nieopodal Grudziądza– zawiało, zamiotło i zasypało puszystym śniegiem. Licho jednak nie śpi i ma się dobrze.. Ktoś ma plan i święte przekonanie, że za sprawą jego działania już wkrótce dokona się ocalenie i oczyszczenie z grzechu. A pierwszy punkt w tym planie znajduje swoje wypełnienie w pociągu, którym wraca do domu kilkoro mieszkańców Pełni. To tu, w niewyjaśnionych okolicznościach zostaje zamordowana jedna z pasażerek.. Tymczasem podkomisarz Monika Gniewosz i jej córka skupiają się na zapuszczeniu korzeni w Pełni. Przed nimi pierwsze święta w nowym, własnym domu. Ale gdy nad jeziorem zostają znalezione zwłoki młodej kobiety, policjanta wie, że to kolejne w jej karierze „elektryzujące” zdarzenie w Pełni, które stanie się treścią jej służbowych i prywatnych myśli. Tym bardziej, że zabójca dopiero się rozkręca.. Śledczy poruszają się niemal po omacku. Jest co prawda kilka tropów, jest kilku podejrzanych, ale jak wiadomo najlepszy argument, to konkret, a tu konkretów brak. Do czasu.. Podkomisarz Monika Gniewosz w pogoni za mordercą będzie musiała zdać się na przypadek, przeczucie, przeznaczenie.. a przy okazji po raz kolejny będzie zmuszona stawić czoła przeszłości i zawalczyć o spokój swojej rodziny. „Na wieczne potępienie” to kolejna kryminalna przygoda od Mistrzyni Kryminału. Dostajemy wątek główny– intrygującą historię kryminalną oraz wątki obyczajowe rozpoczęte w pierwszym z tomów serii. Akcja toczy się w swoim tempie i nie ma tu miejsca na nudę. Ta książka to znakomity, lekki kryminał, w sam raz na jesienny relax pod kocykiem. Z ogromną ciekawością i niecierpliwością będę wypatrywać kolejnego tomu z serii „Pełnia tajemnic”. Polecam.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
  • Klient zweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Klient niezweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Recenzja Zweryfikowana
    Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.
Dostawa i płatność
Udostępnij produkt
Wstaw link na:
lub skopiuj link
Dodano do koszyka