Muzyczny Paryż a la polonaise w okresie międzywojennym

Paryż był ulubionym celem wędrówek polskich muzyków już od czasów Chopina, ale w okresie międzywojennym stał się wręcz drugą, muzyczną stolicą Polski. Artyści jeździli tam masowo, szukali nauki, pracy i natchnienia. [...] Najlepszym tego świadectwem są zachowane źródła: francuska prasa, dokumenty życia społecznego (programy koncertowe) i materiały archiwalne. [...] pozwalają one spojrzeć na poCzytaj więcej

  • Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
  • Data premiery: 2020-01-01
  • Okładka: twarda
  • Liczba stron: 529
  • Wymiary: 245 x 175 x 38
więcej parametrów

O książce

Paryż był ulubionym celem wędrówek polskich muzyków już od czasów Chopina, ale w okresie międzywojennym stał się wręcz drugą, muzyczną stolicą Polski. Artyści jeździli tam masowo, szukali nauki, pracy i natchnienia. [...]
Najlepszym tego świadectwem są zachowane źródła: francuska prasa, dokumenty życia społecznego (programy koncertowe) i materiały archiwalne. [...] pozwalają one spojrzeć na polskich muzyków poprzez pryzmat wielokulturowego Paryża. [...] Wnikliwa analiza, doprawiona odrobina heurystycznej wyobraźni, otwiera nowe przestrzenie do refleksji. [...] rodzi się z niej fascynująca opowieść o muzycznym Paryżu a la polonaise w okresie międzywojennym.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu
2897706
Tytuł
Muzyczny Paryż a la polonaise w okresie międzywojennym
Język
polski
Liczba stron
529
Typ okładki
twarda
Data premiery
2020-01-01
Rok wydania
2020
Wymiary
245 x 175 x 38
Waga
1.13 kg
Wysokość
175 mm
Długość
2450 mm
Głębokość
1750 mm
Liczba elementów zakres
Do 49
Nasza cena
41,29 zł
Dziękujemy za Twoją ocenę!
Bądź pierwszy!
Twoja recenzja produktu “Muzyczny Paryż a la polonaise w okresie międzywojennym” będzie bardzo przydatna dla innych użytkowników.
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji.
Dostawa i płatność

Zobacz również