Montessori w twoim domu. Przewodnik dla rodziców małych dzieci, chcących wychować ciekawych świata i odpowiedzialnych ludzi (Simone Davies) - tantis.pl
Xi

Montessori w twoim domu. Przewodnik dla rodziców małych dzieci, chcących wychować ciekawych świata i odpowiedzialnych ludzi

Simone Davies

(okładka miękka)

5/5
Wydawnictwo: Bukowy Las
Liczba stron: 256

SUPER CENA

Cena detaliczna: 44,90 zł

33,59 zł

Wysyłka 24 godziny
InPost Paczkomat® 24/7 12,99 zł
Orlen Paczka 8,99 zł
Kurier DPD 12,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie 12,99 zł
Kurier InPost 14,99 zł
Pocztex Kurier 10,99 zł
Pocztex - punkty odbioru 10,99 zł

Najniższa cena: 30,35 zł

Opis

Maria Montessori to żyjąca na przełomie XIX i XX wieku włoska lekarka, która stworzyła system metody wychowania dzieci nazwany jej nazwiskiem. Główny akcent Montessori kładła na swobodny rozwój dziecka. Była przeciwna systemowi oświaty, który według niej blokował spontaniczność i kreatywność najmłodszych poprzez wymuszanie, by siedzieli oni w szkolnych ławkach. Montessori wprost mówiła, że najważniejsze jest, by umożliwić dziecku wszechstronny rozwój w sferze fizycznej, duchowej, emocjonalnej, kulturowej i społecznej.

Maria Montessori pierwotnie prowadziła badania wśród dzieci z dysfunkcjami, z czasem jednak swoje obserwacje rozszerzyła na wszystkie dzieci. Podstawową zasadą według niej jest wolność, z której potem rodzi się dyscyplina. Człowiek kreatywny, z czasem będzie potrafił w zupełnie naturalny sposób dopasowywać się do zasad panujących w jego otoczeniu.

Simone Davis w swojej książce „Montessori w twoim domu” inspiruje rodziców i opiekunów do wcielenia zasad stworzonych przez włoską lekarkę we własnej rodzinie. I nie chodzi tu tylko o powszechnie kojarzące się z metodą Montessori drewniane zabawki czy spacery niezależne od pogody. Nie ma tu też mowy o bezstresowym wychowaniu. Najważniejsze w tym podejściu do wychowania jest wzbudzenie w dziecku ciekawości świata i pozwolenie mu na spontaniczną twórczość. Dziecko wtedy ma szansę rozwinąć swoją wrażliwość zarówno na drugiego człowieka jak i piękno przyrody.

Książka „Montessori w twoim domu” prezentuje przykłady zajęć dla dzieci już w wieku 1-3, a także daje wskazówki, jak wspierać samodzielność u najmłodszych poprzez odpowiednie urządzenie domowej przestrzeni. Publikacja ma charakter poradnika. Treść poparta jest badaniami naukowymi, ale także dużo w niej inspiracji, które mogą zastosować rodzice bez specjalistycznego pedagogicznego wykształcenia. Autorka zachęca czytelników, by zostawiali dzieciom większą autonomię i jednocześnie angażowali je do codziennych, domowych obowiązków. Najmłodsi na miarę swoich sił i możliwości chętnie pomagają dorosłym i warto im na to pozwalać.

 Dzięki książce „Montessori w twoim domu” sami jesteśmy  stanie wcielać w codzienne życie elementy pedagogiki włoskiej lekarki, która zmieniła sposób patrzenia na dziecko.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 2892887
Tytuł Montessori w twoim domu. Przewodnik dla rodziców małych dzieci, chcących wychować ciekawych świata i odpowiedzialnych ludzi
Autor Simone Davies
Wydawnictwo Bukowy Las
Język wydania polski
Język oryginału angielski
Liczba stron 256
Data premiery 2020-08-05
Rok wydania 2020
Wymiary produktu [mm] 240 x 170
Okładka okładka miękka
Waga Produktu [kg] 0.53
Cena detaliczna 44,90 zł
Nasza cena 33,59 zł
Powiązane tematy: Dzień Matki 2023

Recenzje

5/5
Jak działają recenzje?
5
4
3
2
1

DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Amelia W.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 05-02-2021 | Recenzja zweryfikowana
Pozycję „Montessori w twoim domu. Przewodnik dla rodziców małych dzieci, chcących wychować ciekawych świata i odpowiedzialnych ludzi” kupiłam za rada koleżanki z pracy, mamy dzieci w podobnym wieku. książka już od pierwszych chwil zrobiła na mnie wrażenie. Przeczytałam ją w błyskawicznym tempie, bo w jeden weekend a to naprawdę dość spora obyła. Pozaznaczałam sobie nawet najważniejsze dla mnie fragmenty. Na pewno nie raz nie dwa do niej wrócę, a tymczasem polecam bardzo mocno.

Dominika O.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 29-01-2021 | Recenzja zweryfikowana
Montessori w twoim domu. Przewodnik dla rodziców małych dzieci, chcących wychować ciekawych świata i odpowiedzialnych ludzi to bardzo odkrywca książka. Oczywiście nie do wszystkich porad w niej zawartych się zastosuję, ale do większości na pewno. Ciekawa, intrygująca, zawierająca od groma ciekawych informacji. Dużo przykładów. Podoba mi się to, ze nie ma tutaj typowego lania wody, a same konkrety. Polecam wszystkim z całego serducha.

Łucja I.

Klient niezweryfikowany

5/5
| 24-01-2021 | Recenzja zweryfikowana
Montessori w twoim domu. Przewodnik dla rodziców małych dzieci, chcących wychować ciekawych świata i odpowiedzialnych ludzi to pozycja obowiązkowa dla każdego dziecka bynajmniej takie jest moje zdanie. Ja jak tylko an nią trafiłam, jak tylko zaczęłam ja czytać to nie mogłam si ę oderwać. Tyle porad, ciekawostek, tyle fascynujących informacji, przykładów z życia wziętych, a to wszystko zamknięte w bardzo przyjemniej dla oka formie. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomat® 24/7
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Orlen Paczka
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
8,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier DPD
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
17,99 zł
DPD - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
14,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Pocztex Kurier
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
15,99 zł
Pocztex - punkty odbioru
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
10,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
6. czerwca, wtorek
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne
Ładowanie...